Zarejestruj najpiękniejsze chwile kamerą sportową!

Zarejestruj najpiękniejsze chwile kamerą sportową!
/
/
Video
Potrzebujesz ok. 5 min. aby przeczytać ten wpis

Artykuł sponsorowany

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść artykułu i osobiste poglądy autora.

Kamera sportowa może przydać się w wielu sytuacjach. To coraz częściej używany gadżet podczas wyjazdów, ekstremalnych wycieczek związanych z aktywnym spędzaniem czasu. Najlepsze kamery sportowe posiadają jakość obrazu Full HD lub 4K, co znacząco wpływa na idealne ujęcia w każdym miejscu. Kamery sportowe sprawdzą się w każdych warunkach atmosferycznych, dlatego może być idealną opcją dla miłośników sportów zimowych lub nurków. Taką kamerę może mieć każdy – nie jest droga, a dodatkowo to świetne rozwiązanie w różnych sytuacjach. 

Kamera sportowa Full HD – kiedy może się przydać?

Kamera sportowa przyda się szczególnie tym, którzy uwielbiają spędzać czas „na sportowo”, nagra wszelkie popisy sportowe, którymi możesz pochwalić się w social mediach społecznościowych lub tworząc wyjątkowe filmy na potrzeby spotkań rodzinnych. Jej wygodna i mała forma pozwala łatwo zamontować ją do kasku sportowego, kierownicy roweru i innych miejsc. Pozwoli też na robienie zdjęć i nagrywanie filmów podczas imprez rodzinnych lub integracyjnych. Dzięki odpowiedniej jakości obrazu, można nagrywać dynamiczne filmy na wycieczkach szkolnych lub integracjach w pracy. Podczas ważnych wydarzeń przyda się również możliwość podłączenia zewnętrznego mikrofonu. Tym samym wzmocnisz efektywność swojego wideo. Kamerę sportową możesz zabrać ze sobą, gdzie tylko chcesz. Ważne, by przy wyborze zwrócić uwagę na rozdzielczość kamery sportowej, aby cieszyć się najlepszą jakością obrazu. 

Kamery sportowe – funkcje i właściwości

Kamery sportowe oprócz nagrywania i robienia zdjęć, mają zamontowane automatyczne zapisywanie filmu, posiadają stabilizator obrazu oraz wykonane są z wysokiej jakości materiału odpornego na czynniki zewnętrzne. Dobra kamera wyróżnia się również dodatkowymi funkcjami – funkcja timelapse (umożliwia nagrywanie filmów poklatkowych), slow motion (umożliwia nagrywanie filmów w zwolnionym tempie), czy HDR (lepsze odwzorowanie barw i kontrastu oraz szczegółowość scen). Niezwykle ważne, aby kamera posiadała szerokokątny obiektyw oraz wysoką rozdzielczość matrycy, które pozwolą na nagrywanie szerokiej powierzchni niezależnie od położenia w wysokiej jakości. 

Istotna jest prędkość nagrywania. W zależności od upodobań lub rodzaju nagrań – mogą być amatorskie lub profesjonalne – każdemu użytkownikowi przypadnie do gustu inny standard nagrywania. Standardowe kamery pozwalają rejestrować obraz w 30 kl/s, 60 kl/s, zaś droższe kamery sportowe zapewniają prędkość nagrywania na poziomie 120 kl/s lub nawet 240 kl/s, cechują się też lepszą stabilizacją obrazu. Często do kamer sportowych dołączana jest wodoszczelna obudowa, która szczególnie przydaje się podczas nagrywania w deszczu lub kilkadziesiąt metrów pod wodą w szczególnie ekstremalnych warunkach.

Wybierz najlepsze spośród kamer sportowych

Jaka kamera sportowa będzie najlepsza? Wyszukując najlepsze jakościowo kamery sportowe wystarczy wpisać w wyszukiwarkę „ranking kamer sportowych”. Wśród nich na szczególną uwagę w ostatnich latach zasługują kamery firmy Xiaomi. Kamera sportowa Xiaomi zapewnia wyjątkową rozdzielczość w każdej sytuacji, a przy tym jej cena jest adekwatna do jakości produktu. Wytrzymała na warunki atmosferyczne, zapewniająca wysoką rozdzielczość zdjęć i filmów, pozwoli na nagranie najlepszych wspomnień.

Dobra kamera sportowa – z rejestracją obrazu w 4K Ultra HD, wieloma dodatkowymi funkcjami (np. dedykowaną aplikacją), stabilizacją obrazu, powinna pracować przynajmniej godzinę bez ładowania. Najlepiej zaopatrzyć się w taką z łatwo wymienialnym akumulatorkiem, zapewni więcej zabawy oraz utrwali więcej niezwykłych przeżyć. Ważna jest również wbudowana funkcja pętli, która zapewni zapis nowych filmów w miejsce starych nagrań. Tym samym pozbędziesz się problemu związanego z nagłym brakiem miejsca w pamięci urządzenia. 

Najlepsza kamera sportowa w zasięgu ręki

Podobnie jak zegarek do biegania, czy opaska – kamera sportowa pozwala na wykonywanie komend głosowych poprzez sterowanie głosem. Tym samym o wiele bardziej ułatwi korzystanie z niej podczas czynności sportowych, kiedy nie możemy kontrolować położenia kamery. Taka funkcja pozwala na obsługę kamery bez użycia rąk. Coraz częściej obsługiwany jest również Bluetooth, dzięki któremu z łatwością prześlesz nagrania i zdjęcia na telefon lub komputer. Nowoczesna kamera sportowa pozwala również na nawiązanie łączności Wi-Fi, dzięki czemu z łatwością udostępnisz w mediach społecznościowych swoje dokonania sportowe lub imprezy. Przyda się również w celu wyświetlania obrazu na żywo łącząc je z kontem na Instagramie lub Facebooku.

Jeśli zatem interesuje Cię wygoda kręcenia w każdych warunkach, nawet tych najtrudniejszych, sięgnij po kamerę sportową i ciesz się niezwykłymi historiami stworzonymi przez Ciebie w każdym miejscu na Ziemi. Nawet jeśli nie masz dużych wymagań sprzętowych i będziesz nagrywał filmy tylko dla siebie, nie dzieląc się nimi w mediach, warto wypróbować tak wielofunkcyjne urządzenie i cieszyć się jego możliwościami w sytuacjach wartych uwiecznienia.

Fot.: materiał prasowy Klienta.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

  • Marek 19.04.2022

    Kamery sportowe są bardzo fajne o ile ma się co nimi nagrywać. Ja sam nie mam, ale brat kupił z pół roku temu i szaleje z nagrywaniem, ale to sportowiec. Sporo robi. Telefonem trudno tak nagrywać jak są po 6-7cli

Ostatnie wpisy
Rekomendowane
Pot nośnikiem informacji o zmęczeniu – rynek biosensorów w służbie sportu
/
Pot nośnikiem informacji o zmęczeniu – rynek biosensorów w służbie sportu
Zastanawiałeś się kiedyś, co może Ci powiedzieć pot? Z najnowszą technologią od Onalabs powie zaskakująco dużo!
Jak wykorzystać noktowizor w praktyce myśliwskiej – poradnik użytkowania produktów ThermTec
/
Jak wykorzystać noktowizor w praktyce myśliwskiej – poradnik użytkowania produktów ThermTec
Odkryj tajniki skutecznego wykorzystania noktowizora podczas polowań. Przeczytaj nasz poradnik użytkowania produktów ThermTec - narzędzie nieocenione dla każdego myśliwego.
Realme Band 2 – świetna opaska sportowa w uczciwej cenie wkrótce trafi na salony!
/
Realme Band 2 – świetna opaska sportowa w uczciwej cenie wkrótce trafi na salony!
Dla maniaków nowoczesnych gadżetów, którzy cenią sobie przede wszystkim funkcje związane z aktywnością fizyczną i poszukują jakościowej opaski fitness w […]