Akcesoria do ćwiczeń w domu

Akcesoria do ćwiczeń w domu
/
/
Gadżety
Potrzebujesz ok. 3 min. aby przeczytać ten wpis

Artykuł sponsorowany

Ćwiczenia fizyczne są niezwykle ważne. Od lat wiadomo, że „ruch to zdrowie”, a regularna aktywność fizyczna ogranicza ryzyko zachorowania na wiele chorób (przede wszystkim otyłość), pozwala na dłuższe utrzymanie organizmu w świetnej kondycji, a także sprzyja zdrowiu psychicznemu.

Siłownia czy ćwiczenia w domu?

Wiele osób zadaje sobie pytanie: co wybrać? Trening na siłowni i samodzielną pracę ze sprzętem? A może ćwiczenia grupowe lub pracę z trenerem personalnym? Albo, jeszcze inaczej – samodzielny trening w domu lub ogrodzie? Każda z tych opcji ma swoje wady i zalety. 

Wstęp na siłownię jest płatny i zazwyczaj wiąże się z podpisaniem kilkumiesięcznej lub nawet rocznej umowy. Dla osób niestabilnych finansowo może to być ogromna przeszkoda, zwłaszcza, że ceny karnetów nie są najniższe. Samodzielnie ćwiczenie ze sprzętem takim jak hantle czy ketle może prowadzić do uszkodzeń. Z kolei trener personalny to bardzo duży koszt, a ćwiczenia grupowe mogą nie pasować do grafiku Twojej pracy lub innych zajęć. 

Jeśli jesteś w sytuacji, która utrudnia lub uniemożliwia Ci ćwiczenie na siłowni – zacznij w domu. To zadanie będzie wymagało od Ciebie większej mobilizacji, ale pozwoli Ci na dopasowanie aktywności fizycznej do Twoich potrzeb i możliwości.

Od czego zacząć domowe treningi?

Trenując, powinno się zawsze pamiętać o zachowaniu balansu w ćwiczeniach wydolnościowych (tak zwanym cardio) oraz siłowych. Do tego warto dorzucić rozciąganie i rolling. Ważna jest również regeneracja. Jak najlepiej ustalić odpowiedni harmonogram? Przede wszystkim zastanów się, ile czasu tygodniowo możesz poświęcić na ruch. Nie musisz od razu wykorzystywać maksimum wolnych dni! Pamiętaj, żeby zaczynać małymi krokami.

Kiedy podsumujesz już wolny czas, postaraj się podzielić go między trening wydolnościowy a siłowy w stosunku 2:1 lub 3:1. Przy każdym treningu pamiętaj o rozgrzewce przed i rozciąganiu oraz rollingu po ćwiczeniach. W ten sposób doskonale zadbasz o swój organizm i zmaksymalizujesz swój potencjał.

Do ćwiczeń możesz stopniowo włączać różne sprzęty. Przy treningu siłowym świetnie sprawdzą się na przykład ciężarki do ćwiczeń. Na początku możesz pracować z ciężarem własnego ciała, ale z czasem przestanie on być wystarczający – wtedy postaw na dodatkowe obciążenie. W ramach treningu wydolnościowego możesz ćwiczyć z trenerkami fitness z YouTube’a, biegać, jeździć na rowerze albo pływać. Aby nieco urozmaicić sobie ten rodzaj aktywności możesz również włączyć do treningów rolki lub hula hop. Z kolei do rollingu będziesz potrzebować odpowiednich wałków, a w rozciąganiu mogą pomóc Ci taśmy oporowe. Pamiętaj, że najważniejsze jest to, aby trening sprawiał Ci radość!

Zdjęcie główne: pexels.com/Antoni Shkraba

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Ostatnie wpisy
Rekomendowane
Huawei wypuszcza nowego smartwatcha! Coś dla fanów sportu i elegancji
/
Huawei wypuszcza nowego smartwatcha! Coś dla fanów sportu i elegancji
Nowy gadżet od Huawei to absolutna podstawa dla fanów nowinek technicznych i sportu. Sprawdź, czym może się pochwalić najnowszy smartwatch!
Najpopularniejsze adaptogeny stosowane w sporcie
/
Najpopularniejsze adaptogeny stosowane w sporcie
Adaptogeny są roślinami i ziołami, które w pozytywny sposób wpływają na kondycję układu nerwowego i odpornościowego. Powinny się z nimi […]
Aplikacje do planowania posiłków dla aktywnych fizycznie (RANKING)
/
Aplikacje do planowania posiłków dla aktywnych fizycznie (RANKING)
Poznaj najlepsze programy wspierające Twoją codzienną dietę!