Dlaczego coraz więcej sportowców korzysta z okularów blokujących niebieskie światło?

Dlaczego coraz więcej sportowców korzysta z okularów blokujących niebieskie światło?
/
/
Biohacking
Potrzebujesz ok. 3 min. aby przeczytać ten wpis

Niebieskie światło ma ogromny wpływ na nasz organizm. Doskonale wiedzą o tym sportowcy. Coraz częściej decydują się oni na zakładanie specjalistycznych okularów blokujących niebieskie światło.

Skąd bierze się niebieskie światło i jaki ma wpływ na nasz organizm?

Rozwój technologii ma zbawienny i jednocześnie często destrukcyjny wpływ na ludzi. Przykładem mogą być niesamowicie ułatwiające człowiekowi życie czy komunikowanie urządzenia elektroniczne, które jednocześnie nieustannie emitują i stymulują nasz organizm niebieskim światłem. Jego źródłem są właśnie gadżety, z których korzystamy na co dzień, czyli na przykład telefon, komputer, telewizor czy inne tego typu sprzęty.

Niebieskie światło szkodzi naszemu organizmowi. Przede wszystkim jest ono szkodliwe dla naszych ocz. Naukowcy wskazują, że oko narażone na częstą ekspozycję niebieskiego światła męczy się, wysusza – czujemy to wyraźnie już po kilku godzinach nieustannego korzystania z komputera. Taki narząd jest bardziej narażony na choroby takie jak zaćma. 

Rytm dobowy człowieka przez niebieskie światło jest zaburzony. Nasz organizm nie jest w stanie sam określać, jaka aktualnie jest pora dnia, z czym wcześniej nie miał żadnego problemu, gdyż dawkujemy mu światła w różnych natężeniach z elektroniki. Przez to nie może działać w harmonii z rytmem natury. Ekspozycję na światło niebieskie nasz organizm interpretuje jako nieustannie trwający dzień. Właśnie z tego powodu tak wiele osób ma dziś problemy ze snem, zwiększeniem poziomu stresu i wieloma innymi konsekwencjami. 

Okulary blokujące niebieskie światło

Rozwiązaniem, które może uchronić nas przed wpływem niebieskiego światła są specjalistyczne okulary blokujące. Są one doskonale znane sportowcom, którzy szczególnie dbają o jakość swojego życia i zdrowia. Ich ciała są ich narzędziami w pracy, więc muszą dbać o każdy aspekt zdrowego stylu życia. 

Okulary blokujące są znane już od dawna. Kojarzone były jednak z laboratoriami. Przez sportowców i inne osoby popularnością cieszą się dopiero od jakiegoś czasu.  

Czołowym zwolennikiem popularyzującym noszenie okularów blokujących jest Erling Haaland. To właśnie on promuje okulary swoją osobą. Nie jest to jednak zwykła prosta reklama ze strony piłkarza. W wywiadach wielokrotnie podkreśla on, że noszenie okularów może zwiększyć jego wydajność nawet o kilka procent. Rzeczywiście jest to prawda, gdyż naukowcy wskazują, że okulary pomagają w funkcjonowaniu na co dzień.

Zalety noszenia okularów blokujących niebieskie światło 

Niekwestionowaną zaletą noszenia okularów blokujących niebieskie światło jest ogólna poprawa jakości naszego życia. Przede wszystkim poprawia się jakość naszego snu. Jesteśmy więc o wiele bardziej wypoczęci i pełni sił na co dzień. Mamy więcej energii i chęci do działania. Nasze oczy nie są przeciążone i zmęczone. Zapobiegamy też ewentualnemu rozwojowi chorób, takich jak na przykład wcześniej wspomniana już zaćma.

Nasza koncentracja, pamięć i skupienie jest na wyższym poziomie. Niektórzy wskazują również na redukcję stanów zapalnych występujących w naszym organizmie. Dodatkowo z pewnością nasze samopoczucie jest lepsze. Jesteśmy mniej znużeni i bardziej produktywni. Być może, mając na względzie powyższe zalety, warto zastanowić się nad zakupem takich okularów.

Zdj. główne: K8/unsplash.com

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Ostatnie wpisy
Rekomendowane
Czym różnią się laptopy biznesowe od laptopów do użytku domowego?
/
Czym różnią się laptopy biznesowe od laptopów do użytku domowego?
Sprawdź, czym właściwie różnią się między sobą laptopy biznesowe od laptopów domowych?
Najważniejsze interwencje VAR na MŚ w Katarze! [WIDEO]
/
Najważniejsze interwencje VAR na MŚ w Katarze! [WIDEO]
Jak spisał się VAR podczas mundialu w Katarze? Zobacz najważniejsze interwencje nowoczesnego systemu!
Najlepsze aplikacje mobilne dla zagorzałych wędkarzy
/
Najlepsze aplikacje mobilne dla zagorzałych wędkarzy
Dowiedz się, na jakie oprogramowania warto zwrócić uwagę podczas planowania wędkarskich wypraw!