Smart buty do biegania Xiaomi – czym wyróżniają się na tle konkurencji?

Smart buty do biegania Xiaomi – czym wyróżniają się na tle konkurencji?
/
/
Gadżety
Potrzebujesz ok. 4 min. aby przeczytać ten wpis

Gdyby słynny Inspektor Gadżet żył w XXI wieku, na jego nogach znalazłyby się zapewne najnowsze buty od Xiaomi. Buty te potrafią bowiem mierzyć kroki, rejestrować pracę organizmu, a ich bateria wytrzyma nawet dwa miesiące!

Inteligentne buty od Xiaomi – garść informacji ogólnych

Dyrektor firmy Xiaomi Zhou Guangping podkreślił, że z urządzeń ich firmy korzysta ponad pół miliarda osób na całym świecie, to więcej niż łączna liczba obywateli USA i Rosji! Korporacja produkuje bowiem nie tylko znane smartphony. Specjalizuje się w tworzeniu wszelkich urządzeń elektronicznych, opartych o inteligentną technologię (opaski, telewizory, urządzenia kuchenne).

Buty te wyróżniają się zarówno technologią, jak i ceną – ok. 200 złotych. To niewiele w zestawieniu z inteligentnym obuwiem oferowanym przez inne firmy, jak Nike, których cena sięga nawet około półtora tysiąca złotych.

To z pewnością dobra alternatywa dla osób, które nie zamierzają wydawać całej pensji na obuwie, które mogłoby się pojawić w powieściach Stanisława Lema. Wypuszczono już nawet wkładki od Digitsole do butów, przekształcające zwyczajne sneakersy w urządzenia z odbiornikami GPS, których cena jednak jest dwukrotnie wyższa od butów Xiaomi.

Budowa inteligentnego buta Xiaomi

Model Xiaomi 90 Minutes powstał na podstawie zaawansowanej technologii Intel (wbudowany moduł Intel Curie), wykonawcą jest natomiast firma Shanghai Runmi Technology. Parametry modułu prezentują się niezwykle okazale, biorąc pod uwagę jego mikroskopijne rozmiary, przysłowiowej „główki od szpilki” (w rzeczywistości jej rozmiar jest wielkości standardowej karty pamięci telefonu):
•  mikrokontroler Intel Quark (32 bity);
•  pamięć operacyjna SRAM (80 kB);
•  pamięć flash, wielkość: 384 kB;
•  moduł Bluetooth LE (low energy);
•  sześcioosiowy czujnik ruchu składający się z żyroskopu i akcelerometru.

Dodatkowym atutem jest ich aspekt wizualny, który przypomina normalne buty, a nie futurystyczne obuwie (jak na przykład buty Digitsole Smartshoe).

Xiaomi launches 90 Minutes Ultra Smart Sportswear’ Shoes Powered by Intel

********************************
Xiaomi has…

Opublikowany przez Gadget update Niedziela, 12 marca 2017

Działanie obuwia Xiaomi

Buty zostały zaprojektowane w taki sposób, aby połączyć się z urządzeniem, które zaprezentuje nam zebrane dane po długim treningu. Obuwie Xiaomi będzie w stanie rejestrować nie tylko bieganie, ale wszelkie aktywności fizyczne (nawet wspinaczkę) i ich rezultaty. Buty Xiaomi będą:
•  analizować pracę organizmu w trakcie aktywności;
•  rejestrować ilość spalonych kalorii;
•  liczyć kroki;
•  liczyć pokonane kilometry.

Dodatkowo:
•  bateria wytrzyma od 40 do 55 dni regularnego użytku;
•  dostępne w czterech kolorach: czarnym i niebieskim dla mężczyzn, oraz czarnym i różowym dla kobiet;
•  niektóre egzemplarze mają podświetlacze dla osób uprawiających sport w nocy.

Typy inteligentnych butów Xiaomi

Buty Xiaomi z podeszwą GOODYEAR
Producentem obuwia są firmy Xiaomi i Amazfit. To buty z podeszwą z cenionego warsztatu GOODYEAR, która zapewnia montaż materiału na zasadzie opon samochodowych. Przyczepność do podłoża jest na najwyższym poziomie, trwałość bardzo dobra a waga nieprawdopodobnie niska. Obuwie to pozwala trenować na różnych terenach, nie tylko na gumowych trasach w parkach. Cena waha się w granicach 200 złotych. Chip, który aktywuje technologię buta, trzeba jednak zakupić osobno.

Buty Antelope 2 z podeszwą GOODYEAR
Producentem obuwia są firmy Xiaomi wraz z Amazfit. Są łatwiejsze w wiązaniu, niż starsze modele, dzięki umieszczeniu po zewnętrznej stronie pokrętła, które reguluje sznurowadła. Na podeszwie można umieścić chip odpowiedzialny za liczenie kalorii, kroków i kilometrów. Cena jest zbliżona do poprzedników.

Buty Xiaomi 90 Minutes Ultra Smart Sportswear
Oparty o moduł Intel Curie z powyższymi parametrami, o rozmiarach 40-45 cm. Ich cena powinna sięgać ok. 150-200 złotych. Są jednak trudno dostępne, lecz można je znaleźć na platformach takich jak Aliexpress czy Allegro.

Foto wyróżniające: Freepik

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Ostatnie wpisy
Rekomendowane
Gdzie kupić smartfon?
/
Gdzie kupić smartfon?
Smartfony służą dziś do tego, aby pozostawać w kontakcie ze światem w pełnym tego słowa znaczeniu.
Najlepsze słuchawki do uprawiania sportu
/
Najlepsze słuchawki do uprawiania sportu
Oto propozycje ciekawych słuchawek, dzięki którym nawet najtrudniejszy trening będzie o wiele przyjemniejszy! Ustaw ulubioną playlistę i ciesz się muzyką […]
Garmin Lily – gustowny smartwatch dla aktywnych kobiet
/
Garmin Lily – gustowny smartwatch dla aktywnych kobiet
Na rynku pojawił się wreszcie sportowy gadżet przeznaczony specjalnie dla kobiet. To Garmin Lily Sport – elegancki smartwatch, który powstał […]