Legia Warszawa otwiera szkółkę esportową. Legia Esport Schools wykształci zawodowych graczy!

Legia Warszawa otwiera szkółkę esportową. Legia Esport Schools wykształci zawodowych graczy!
/
/
Technews
Potrzebujesz ok. 4 min. aby przeczytać ten wpis

Press info

Legia Warszawa mocno inwestuje w rozwój sekcji esportowej. Nowatorska na skalę ogólnopolską szkółka Legia Esport Schools będzie kształcić oraz wychowywać młodych adeptów sportu elektronicznego w wieku 6-16 lat. Na początkujących gamerów czeka już dedykowany program szkoleniowy w formie zajęć stacjonarnych realizowanych w specjalnie wydzielonej przestrzeni na stadionie Legii przy ul. Łazienkowskiej 3.

Legia Esport Schools – innowacyjny projekt sportowy i edukacyjny

Legia Esport Schools to pierwsza szkółka esportowa w Polsce o tak zaawansowanym programie kształcenia. Dla dzieci oraz młodzieży w wieku 6-16 lat przygotowano interdyscyplinarną ścieżkę edukacyjną, która wyróżniającym się adeptom umożliwi szansę debiutu w prestiżowych rozgrywkach. Poprzez zajęcia esportowe uczniowie będą uczyć się rozwiązywania problemów, logicznego myślenia, osiągania celów, a także nabywać umiejętności miękkie, takie jak komunikacja, kreatywność czy współpraca drużynowa. Regularnie będą również doskonalić swoje umiejętności w najpopularniejszych grach komputerowych, na czele z popularnym Minecraftem.

„Rosnące zainteresowanie gamingiem i esportem to globalny trend. Od lat mówi się głośno, że esport to przyszłość świata sportu. Dlatego Legia Warszawa wychodzi naprzeciw oczekiwaniom najmłodszej i największej grupie graczy. Legia Esport Schools to pierwszy taki projekt w Polsce” – podkreśla Marcin Harasimowicz z Legia Soccer Schools.

Trzy poziomy kształcenia w Legia Esport Schools

Program szkolenia w Legia Esport Schools został odpowiednio dostosowany zarówno do wieku, jak i umiejętności młodych graczy. Pierwszy poziom pt. „Wstęp do esportu” jest dedykowany dzieciom od 6 do 10 lat, które dopiero wkraczają do cyfrowego świata esportu. Pod nadzorem doświadczonych trenerów i pedagogów będą uczyć się przede wszystkim obsługi komputera, poznawać benefity płynące z gier komputerowych, a także rozwijać umiejętności komunikacyjne.

Na drugim poziomie kształcenia pt. „Esportowi odkrywcy” znajdą się adepci między 10 a 13 rokiem życia, którzy mają już obycie z komputerem i chcą rozwijać umiejętności esportowe. Podczas kursu zgłębią nieco bardziej zaawansowane mechanizmy rozgrywek, a następnie rozpoczną swoją specjalizację.

Trzeci poziom pod hasłem „Esportowe talenty” będzie zrzeszał obiecującą młodzież w wieku 11-16 lat. W tym przypadku edukacja będzie nastawiona na rozwój w konkretnej grze, o co zadbają doświadczeni trenerzy i profesjonalni zawodnicy.

„Esport wpływa na wszechstronny rozwój młodego człowieka, buduje w nim umiejętności współzawodnictwa, pracy zespołowej oraz przywództwa. To właśnie na tych aspektach chcemy się skupić w Legia Esport Schools” – zaznacza współtwórca Legia Esport School, Jarosław Śmietana z ESPOT Gaming Concept, głównego partnera sekcji szkoleniowej.

Kiedy wystartują zajęcia w Legia Esport Schools?

Zajęcia w Legia Esport Schools zostaną zainaugurowane w środę 9 czerwca – tego dnia nastąpi weryfikacja predyspozycji do esportu oraz umiejętności kandydatów na gamerów. Regularny cykl szkoleniowy wystartuje natomiast z początkiem września.

W ramach pierwszego miesiąca dziecko będzie mogło uczestniczyć łącznie w pięciu zajęciach:
•  zajęcia esportowe na stadionie Legii przy ul. Łazienkowskiej 3 (x3)
•  turniejowe zajęcia esportowe w ESPOT Gaming Concept w Elektrowni Powiśle
•  grupowe zajęcia Sport w Esporcie na stadionie Legii przy ul. Łazienkowskiej 3

Zajęcia esportowe będzie można również łączyć z treningami w innych, klasycznych dyscyplinach sportu – piłce nożnej, tenisie czy koszykówce. Najlepsi mogą liczyć na debiut w dorosłych zespołach Legii Warszawa.

Legia Warszawa powołuje do życia pierwszą w Polsce szkółkę esportową – Legia Esport Schools. Projekt skierowany jest do dzieci i młodzieży w wieku 6-16 lat 🎮

Więcej ➡ https://share.legia.com/WD4k

Opublikowany przez Legia Warszawa Piątek, 28 maja 2021

Foto wyróżniające: Legia Warszawa – materiały prasowe

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Ostatnie wpisy
Rekomendowane
Jakie dodatkowe funkcje można aktywować dzięki aplikacji dedykowanej Xiaomi Mi Band?
/
Jakie dodatkowe funkcje można aktywować dzięki aplikacji dedykowanej Xiaomi Mi Band?
Sprawdź, jak najnowsza aplikacja mobilna poszerza możliwości sportowego zegarka Xiaomi Mi Band!
Pływanie z trackerem, czyli jak poprawiać technikę i osiągi na basenie w czasie rzeczywistym
/
Pływanie z trackerem, czyli jak poprawiać technikę i osiągi na basenie w czasie rzeczywistym
To urządzenie poprawi zdecydowanie Twoje zdolności pływackie!
Czym różnią się laptopy biznesowe od laptopów do użytku domowego?
/
Czym różnią się laptopy biznesowe od laptopów do użytku domowego?
Sprawdź, czym właściwie różnią się między sobą laptopy biznesowe od laptopów domowych?