Legia Warszawa otwiera szkółkę esportową. Legia Esport Schools wykształci zawodowych graczy!

Legia Warszawa otwiera szkółkę esportową. Legia Esport Schools wykształci zawodowych graczy!
/
/
Technews
Potrzebujesz ok. 4 min. aby przeczytać ten wpis

Press info

Legia Warszawa mocno inwestuje w rozwój sekcji esportowej. Nowatorska na skalę ogólnopolską szkółka Legia Esport Schools będzie kształcić oraz wychowywać młodych adeptów sportu elektronicznego w wieku 6-16 lat. Na początkujących gamerów czeka już dedykowany program szkoleniowy w formie zajęć stacjonarnych realizowanych w specjalnie wydzielonej przestrzeni na stadionie Legii przy ul. Łazienkowskiej 3.

Legia Esport Schools – innowacyjny projekt sportowy i edukacyjny

Legia Esport Schools to pierwsza szkółka esportowa w Polsce o tak zaawansowanym programie kształcenia. Dla dzieci oraz młodzieży w wieku 6-16 lat przygotowano interdyscyplinarną ścieżkę edukacyjną, która wyróżniającym się adeptom umożliwi szansę debiutu w prestiżowych rozgrywkach. Poprzez zajęcia esportowe uczniowie będą uczyć się rozwiązywania problemów, logicznego myślenia, osiągania celów, a także nabywać umiejętności miękkie, takie jak komunikacja, kreatywność czy współpraca drużynowa. Regularnie będą również doskonalić swoje umiejętności w najpopularniejszych grach komputerowych, na czele z popularnym Minecraftem.

„Rosnące zainteresowanie gamingiem i esportem to globalny trend. Od lat mówi się głośno, że esport to przyszłość świata sportu. Dlatego Legia Warszawa wychodzi naprzeciw oczekiwaniom najmłodszej i największej grupie graczy. Legia Esport Schools to pierwszy taki projekt w Polsce” – podkreśla Marcin Harasimowicz z Legia Soccer Schools.

Trzy poziomy kształcenia w Legia Esport Schools

Program szkolenia w Legia Esport Schools został odpowiednio dostosowany zarówno do wieku, jak i umiejętności młodych graczy. Pierwszy poziom pt. „Wstęp do esportu” jest dedykowany dzieciom od 6 do 10 lat, które dopiero wkraczają do cyfrowego świata esportu. Pod nadzorem doświadczonych trenerów i pedagogów będą uczyć się przede wszystkim obsługi komputera, poznawać benefity płynące z gier komputerowych, a także rozwijać umiejętności komunikacyjne.

Na drugim poziomie kształcenia pt. „Esportowi odkrywcy” znajdą się adepci między 10 a 13 rokiem życia, którzy mają już obycie z komputerem i chcą rozwijać umiejętności esportowe. Podczas kursu zgłębią nieco bardziej zaawansowane mechanizmy rozgrywek, a następnie rozpoczną swoją specjalizację.

Trzeci poziom pod hasłem „Esportowe talenty” będzie zrzeszał obiecującą młodzież w wieku 11-16 lat. W tym przypadku edukacja będzie nastawiona na rozwój w konkretnej grze, o co zadbają doświadczeni trenerzy i profesjonalni zawodnicy.

„Esport wpływa na wszechstronny rozwój młodego człowieka, buduje w nim umiejętności współzawodnictwa, pracy zespołowej oraz przywództwa. To właśnie na tych aspektach chcemy się skupić w Legia Esport Schools” – zaznacza współtwórca Legia Esport School, Jarosław Śmietana z ESPOT Gaming Concept, głównego partnera sekcji szkoleniowej.

Kiedy wystartują zajęcia w Legia Esport Schools?

Zajęcia w Legia Esport Schools zostaną zainaugurowane w środę 9 czerwca – tego dnia nastąpi weryfikacja predyspozycji do esportu oraz umiejętności kandydatów na gamerów. Regularny cykl szkoleniowy wystartuje natomiast z początkiem września.

W ramach pierwszego miesiąca dziecko będzie mogło uczestniczyć łącznie w pięciu zajęciach:
•  zajęcia esportowe na stadionie Legii przy ul. Łazienkowskiej 3 (x3)
•  turniejowe zajęcia esportowe w ESPOT Gaming Concept w Elektrowni Powiśle
•  grupowe zajęcia Sport w Esporcie na stadionie Legii przy ul. Łazienkowskiej 3

Zajęcia esportowe będzie można również łączyć z treningami w innych, klasycznych dyscyplinach sportu – piłce nożnej, tenisie czy koszykówce. Najlepsi mogą liczyć na debiut w dorosłych zespołach Legii Warszawa.

Legia Warszawa powołuje do życia pierwszą w Polsce szkółkę esportową – Legia Esport Schools. Projekt skierowany jest do dzieci i młodzieży w wieku 6-16 lat 🎮

Więcej ➡ https://share.legia.com/WD4k

Opublikowany przez Legia Warszawa Piątek, 28 maja 2021

Foto wyróżniające: Legia Warszawa – materiały prasowe

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Ostatnie wpisy
Rekomendowane
Lustrzanki – jakie mają zalety?
/
Lustrzanki – jakie mają zalety?
Lustrzanki to aparaty fotograficzne, które od dawna cieszą się popularnością wśród profesjonalnych fotografów oraz miłośników fotografii. W porównaniu do aparatów kompaktowych, lustrzanki mają wiele zalet, które sprawiają, że są one najlepszym wyborem dla osób, które chcą uzyskać najwyższą jakość zdjęć.
Esport z piłkarskim wsparciem. Coraz większe zainteresowanie reprezentantów Polski wirtualnymi rozgrywkami!
/
Esport z piłkarskim wsparciem. Coraz większe zainteresowanie reprezentantów Polski wirtualnymi rozgrywkami!
Esport coraz śmielej zaczyna sobie poczynać jako pełnoprawna dyscyplina sportowa. Najlepszym tego dowodem jest fakt, że w wirtualne zmagania chętnie […]
Poczuć się jak na stadionie. Jakie możliwości dają nowoczesne telewizory do oglądania sportu?
/
Poczuć się jak na stadionie. Jakie możliwości dają nowoczesne telewizory do oglądania sportu?
Pionierskie rozwiązania technologiczne pozwalają na komfortowe śledzenie sportowych rozgrywek. Sprawdź, jakie możliwości dają nowoczesne telewizory przeznaczone dla fanów sportu.