E-usługi, czyli jak zadbać o bezpieczeństwo podczas letnich podróży

E-usługi, czyli jak zadbać o bezpieczeństwo podczas letnich podróży
/
/
AplikacjeTechnews
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Oficjalne rozpoczęcie wakacji to świetna okazja, aby rzucić okiem na e-usługi, które uczynią ten beztroski okres jeszcze przyjemniejszym oraz znacznie mniej skomplikowanym. Oto kilka najciekawszych propozycji dla osób planujących spędzić tegoroczne lato w aktywny sposób.

Wakacje to okres, w którym wielu z nas decyduje się na jakiś czas opuścić zacisze domowego ogniska i udać się w nieznane. W kontekście podróży nieocenione okażą się nowoczesne technologie, a konkretnie e-usługi. Dzięki nim wyjazd na urlop stanie się łatwiejszy, a my będziemy mogli skupić się wyłącznie na przyjemnościach. Z których aplikacji warto skorzystać?

Bezpieczny autobus

Autokary, busy oraz autobusy to jedne z najchętniej wybieranych środków lokomocji. E-usługa Bezpieczny autobus daje możliwość błyskawicznej weryfikacji dowolnego pojazdu – w tym celu wystarczy tylko podać jego numer rejestracyjny. W ten sposób będziemy mieli pewność, że wybrany przez nas środek transportu spełnia kryteria bezpieczeństwa.

🛑 Weekendowa wyprawa autobusowa, a może Twoje dziecko w przyszłym tygodniu jedzie na wycieczkę? 🚌 Numer rejestracyjny…

Opublikowany przez Cyfryzacja KPRM Piątek, 18 czerwca 2021

mObywatel

Aplikacja, która przyda się wszystkim podróżnikom. Zawiera ona wszystkie dane niezbędne do przystąpienia do wyjazdu: imiona, nazwisko, PESEL, datę urodzenia, numer dowodu osobistego oraz datę jego ważności, obywatelstwo, a także zdjęcie z dowodu osobistego. Wymienione informacje przydadzą się nie tylko podczas samej podróży, ale również czynności takich jak zameldowanie w hotelu, kontrola biletów, czy wypożyczanie sprzętu sportowego.

Historia pojazdu

Bezpłatny program skierowany przede wszystkim do kierowców, którzy przed wakacjami przymierzają się do zakupu nowego auta. Dzięki aplikacji sprawdzimy, czy wybrany przez nas pojazd nie był wcześniej kradziony, złomowany i czy nie posiada przekręconego licznika. Potrzebne będą jedynie numer rejestracyjny, numer VIN oraz data pierwszej rejestracji.

Usługa CEPiK „Historia Pojazdu” – pozwala sprawdzić auto przed zakupem.

👉Jakie informacje uzyskamy za pomocą usługi…

Opublikowany przez Defensa Ubezpieczenia Wtorek, 16 lutego 2021

Foto wyróżniające: Freepik

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Ostatnie wpisy
Tagi
Rekomendowane
Powerbank – gadżet, który zawsze warto mieć pod ręką!
/
Powerbank – gadżet, który zawsze warto mieć pod ręką!
Aby wybrać odpowiednie urządzenie, należy znać różnicę pomiędzy pojemnością nominalną a użytkową. Pojemność nominalna to inaczej pojemność, jaką mają wszystkie ogniwa zainstalowane w powerbanku.
Najpopularniejsze adaptogeny stosowane w sporcie
/
Najpopularniejsze adaptogeny stosowane w sporcie
Adaptogeny są roślinami i ziołami, które w pozytywny sposób wpływają na kondycję układu nerwowego i odpornościowego. Powinny się z nimi […]
10 innowacji, które zmieniły oblicze światowego kolarstwa
/
10 innowacji, które zmieniły oblicze światowego kolarstwa
Jakie wynalazki człowieka przyczyniły się do nowoczesnej formy rowerów, którą znamy dzisiaj? Oto 10 najistotniejszych innowacji, które zmieniły jednośladowe pojazdy nie do poznania!