Prawdziwy mecz jak gra komputerowa. BT Sport rewolucjonizuje transmisje piłkarskie w TV!

Prawdziwy mecz jak gra komputerowa. BT Sport rewolucjonizuje transmisje piłkarskie w TV!
/
/
Innowacje
Potrzebujesz ok. 4 min. aby przeczytać ten wpis

Stacja BT Sport, która transmituje na żywo znaczące wydarzenia sportowe, wprowadziła nową funkcję dla fanów komputerowych gier piłkarskich. Na czym polega innowacyjny system „Matchday Experience”, który przybliża prawdziwy mecz piłkarski do słynnej gry FIFA?

BT Sport technologicznym innowatorem

Brytyjska telewizja od kilku lat jest jednym z czołowych broadcasterów meczów piłkarskich na Wyspach Brytyjskich. Obecnie sieć jest dostępna w Wielkiej Brytanii i Irlandii. Kibice mają do dyspozycji relacje z meczów Premier League, Pucharu Anglii oraz piłkarskiej Ligi Mistrzów. Fani innych sportów mogą za pomocą BT Sport oglądać również rugby, wybrane pojedynki bokserskie oraz MMA, jednak nowoczesny sposób oglądania rywalizacji wprowadzono póki co tylko do relacji piłkarskich.

„Matchday Experience” umożliwia wybór trybu oglądania spotkania, relacje z kilku kamer oraz wirtualny spacer po stadionie. Pierwotnie funkcja była dostępna tylko dla posiadaczy urządzeń marki Apple, ale aktualizacja pozwoliła na wprowadzenie funkcji na Smart TV i Androida. Transmisje z przełomowym rozwiązaniem technologicznym można oglądać na telewizorze, smartfonie, tablecie, laptopie lub konsoli. Docelowo program ma być dostępny wyłącznie na Androida.

Manager mode

Podstawową funkcją wprowadzoną do projektu „Matchday Experience” jest tryb menadżera. To właśnie za pomocą takiego sposobu śledzenia rozgrywek piłkarskich można oglądać mecz na żywo w formie gry komputerowej przypominającej mecze w FIFIE czy Football Managerze. Piłkarze poruszający się po boisku są podpisywani tak samo jak w grze, a ich osoba jest podkreślana podczas posiadania piłki. Dodatkowo na ekranie wyświetlają się statystyki na żywo, które urozmaicają całą transmisję.

Z aktualizowanych na bieżąco danych można uzyskać informację o prędkości sprintu zawodnika czy piłki. System automatycznie oznacza najwyższy wynik, pokazując nad postacią piłkarza aktualne tempo biegu po murawie. W dolnym ekranie transmisji umieszczona jest specjalna mapka, która na żywo pokazuje położenie wszystkich zawodników na boisku, dzięki czemu łatwiej śledzić konkretne pozycje oraz sposób prowadzenia gry całej drużyny.

Dowolny wybór trybu oglądania meczu

Do dyspozycji użytkownika pozostaje także kilka innych trybów oglądania meczów, które można dowolnie zmieniać i dopasowywać do indywidualnych potrzeb. Jednym z ciekawszych rozwiązań jest tryb 360 stopni, w którym kibic ogląda mecz tylko z jednej kamery szerokokątnej (pozwala ona na oglądanie całego boiska jednocześnie). Kolejną propozycją jest tryb „Watch Together”. Dzięki niemu można połączyć się z innym użytkownikiem, który śledzi to samo spotkanie. Na jednej połowie odbywa się transmisja w czasie rzeczywistym, natomiast na drugiej można obserwować swoich znajomych i ich reakcje na aktualne wydarzenia.

Zwiedzanie wirtualnego stadionu

Równie interesującą z perspektywy kibica propozycją jest możliwość przeniesienia się na stadion. Użytkownik może zobaczyć widok z kilku wybranych lokalizacji na arenie sportowej, a także odwiedzić najciekawsze miejsca na obiekcie. Najczęściej na liście wyboru pojawia się tunel, z którego zawodnicy wychodzą na murawę, szatnie zawodników, klubowe muzeum lub loże VIP. Dostępność do konkretnych lokalizacji jest uzależniona od klubu, jednak większość zespołów udostępniła kuluary swojego boiska, szczególnie drużyny z Premier League.

Foto wyróżniające: pxhere.com

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

  • mihu 31.10.2021

    No i super! Na zywo gra inne emocje 😉 szczegolnie jak sie gra samemu. Ja oglądam jak graja na twitchu i sam czekam az zagram w fife nowa;)

Ostatnie wpisy
Tagi
Rekomendowane
Poradnik – jak wybrać idealne narzędzie do lutowania dla siebie
/
Poradnik – jak wybrać idealne narzędzie do lutowania dla siebie
Odkryj, jak wybierać idealne narzędzie do lutowania dla każdego projektu. Przeczytaj o różnych typach lutownic, na co zwracać uwagę przy zakupie i jak dbać o swoje narzędzia.
Czy technologia może zmienić twoje hobby? Innowacyjne podejście do aktywności fizycznej
/
Czy technologia może zmienić twoje hobby? Innowacyjne podejście do aktywności fizycznej
Odkryj, jak najnowsze technologie mogą przeobrazić twoje hobby, dostarczając świeże spojrzenie na aktywność fizyczną i zdrowy tryb życia.
Tizen odejdzie do lamusa? Samsung zamierza postawić na Androida
/
Tizen odejdzie do lamusa? Samsung zamierza postawić na Androida
Nie najlepsze wieści dla posiadaczy zegarków Galaxy Watch z Tizenem – nowy smartwatch spod znaku Samsunga ma zostać wyposażony w […]