Zabezpieczenie finansowe większych wydatków pozwala na zachowanie bezpieczeństwa, że nie utracimy wpłaconych pieniędzy w przypadku nagłych sytuacji, zmuszających nas do rezygnacji z planów.
Sprawa ma się identycznie w przypadku podróży, zarówno tych prywatnych, z biurami turystycznymi, firmowych, jak i wyjazdów na imprezy masowe. Ten często duży wydatek przepadnie, jeśli nie ubezpieczymy naszej podróży, a będziemy zmuszeni z niej zrezygnować. Podpowiadamy, jak zakupić polisę ubezpieczeniową na wypadek rezygnacji z podróży, w jakich przypadkach zadziała oraz ile jesteśmy w stanie odzyskać.
Polisa zapewniająca zwrot kosztów związanych z rezygnacją z podróży potrafi być niezwykle pomocna. Z jej pomocą zaoszczędzić można sobie stresu związanego z nagłą sytuacją uniemożliwiającą skorzystanie z wycieczki, a także odzyskać częściowe lub całkowite koszty związane z jej odwołaniem. Sytuacja ta dotyczy zarówno podróży zorganizowanych, jak i tych przygotowanych na własną rękę.
Wśród elementów podróży objętych ubezpieczeniem wymienić można noclegi, a także bilety lotnicze, promowe, autokarowe, kolejowe czy autobusowe. Tego typu polisa obejmuje rezygnację z różnego rodzaju wycieczek, szkoleń, konferencji, wyjazdów turystycznych, imprez masowych czy festiwali. Dowiedz się, co jeszcze obejmuje ubezpieczenie rezygnacji z podróży na https://wakacyjnapolisa.pl/.
Przed zakupem tego rodzaju polisy warto dokładnie przeanalizować Ogólne Warunki Ubezpieczenia, w których opisane są wszystkie sytuacje uprawniające do uzyskania ubezpieczenia. Wśród tych głównych i najczęściej spotykanych wymienić można zgon, nieszczęśliwy wypadek lub nagłą chorobę osoby ubezpieczonej, jej bliskich oraz współuczestników podróży. Dodatkowo, koszty związane z wycieczką uzyskać można także w przypadku komplikacji związanych z ciążą, utratą pracy oraz kradzieży dokumentów koniecznych do podróży. Większość polis akceptuje także inne poważne zdarzenia, które powstały niezależnie od woli ubezpieczonego i dotyczą jego pozostania na miejscu zamieszkania, takie jak zniszczenia domu powstałe na skutek zalań, pożarów czy huraganów.
Wśród pozostałych przykładów zdarzeń uprawniających do odwołania wyjazdu wymienić można obowiązek stawienia się w sądzie, ustalenie dnia rozpoczęcia pracy, egzamin warunkowy w szkole bądź uniwersytecie, czy szkole wyższej. Pamiętajmy, że aby uzyskać odszkodowanie związane z rezygnacją z podróży ubezpieczenie musimy zakupić niezwłocznie po jej zakupie. Ubezpieczalnie wymagają także, aby natychmiast po zaistnieniu okoliczności uprawniających do zerwania umowy związanej z podróżą poinformować je o tym. Jeśli zdarzenie zostanie zgłoszone później niż 48 godzin po jego wystąpieniu, może być to podstawa do niewypłacenia ubezpieczenia.
Pamiętajmy, że obszar, w którym działa ubezpieczenie od rezygnacji z podróży może być różny w zależności od oferty. Z tego powodu przed zakupem koniecznie trzeba zapoznać się z Ogólnymi Warunkami Ubezpieczenia, w których opisane są szczegółowe warunki oferty.
Kupując polisę podróżną, warto porównać ze sobą oferty kilku towarzystw, aby znaleźć tą najkorzystniejszą dla zainteresowanego. Polisy różnią się między sobą, jeśli chodzi o warunki, a także aspekt finansowy, a narzędziem, które pozwala na ich przeanalizowanie, jest porównywarka polis. Dzięki niej możliwy jest wybór najlepszej oferty, a także sprawne i szybkie zakupienie polisy przez Internet, bez zbędnych formalności.
Zdj. główne: Francesca Tirico/unsplash.com