Co to jest technologia Java i do czego się przydaje?

Co to jest technologia Java i do czego się przydaje?
/
/
Aplikacje
Potrzebujesz ok. 3 min. aby przeczytać ten wpis

Artykuł sponsorowany

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść artykułu i osobiste poglądy autora.

Java to jeden z najpopularniejszych języków programowania. Pozwala na tworzenie i rozwój oprogramowania. Zaawansowane aplikacje Java mogą skutecznie wspierać produktywność firmy. Sprawdź, co warto wiedzieć i jak skorzystać z Javy.

Co to jest technologia Java?

Java to nie tylko wysokopoziomowy język programowania, ale także platforma, która służy do budowy oprogramowania komputerowego. W 1995 roku została opracowana i wdrożona przez Sun Microsystems. Łatwo się w niej programuje, kompiluje czy debuguje. Java jest tak uniwersalna, że jej kod działa na wielu systemach. Nowe produkty oraz usługi cyfrowe cały czas bazują na tej technologii. Zaletą Javy jest też to, że można ją uruchamiać na każdym sprzęcie i systemie.

Dzisiaj jest platformą dla różnych usług i aplikacji oraz podstawą dla znacznej części firm. Java jest najczęściej używana w systemach backendowych aplikacji internetowych, co oznacza, że jest odpowiedzialna za to, co działa „pod spodem”. Może być używana do tworzenia kompletnych aplikacji. Sprawdzi się też do tworzenia oprogramowania desktopowego lub do gier. Co więcej, system Android działa w środowisku Javy, co pozwala na tworzenie aplikacji oraz gier na Androida.

W zakresie technologii Java można tworzyć i rozwijać oprogramowanie, m.in. uniwersalne oraz oryginalne w zależności od branż systemy, systemy billingowe czy innowacyjne aplikacje e-biznesowe, aplikacje internetowe i mobilne, utrzymywać oprogramowanie w chmurze, tworzyć oprogramowanie desktopowe w Java.

Budowa i rozwój oprogramowania w Java

W firmie można zatrudnić specjalistę lub zespół specjalistów Javy. Można jednak zdecydować się na outsourcing, czyli na współpracę z firmą IT i profesjonalnymi programistami Java – jak m.in. Euvic. 

Kompetencje programistów zostały potwierdzone certyfikatami Oracle i Java. Pomogą stworzyć zaawansowane i bezpieczne aplikacje, dopasowane do potrzeb i specyfiki danego przedsiębiorstwa. Przepiszą też w razie potrzeby starsze aplikacje w oparciu o półautomatyczną platformę. Java świetnie sprawdza się do pisania zarówno małych, jak i średnich czy dużych projektów. Jest językiem preferowanym w korporacjach czy systemach bankowych.

Euvic gwarantuje kompleksowe wsparcie w projektach opartych na Javie – między innymi konsulting, projektowanie architektury, budowę i rozwój oprogramowania, projekty migracyjne, chmurę i inne. Tu znajdziesz więcej informacji na temat wsparcia i usług z Javy oferowanych przez Euvic: https://www.euvic.com/pl/java/.

Fot.: materiał prasowy Klienta.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Ostatnie wpisy
Rekomendowane
Najlepsze aplikacje sportowe na telefon – TOP 10 (benchmark.pl)
/
Najlepsze aplikacje sportowe na telefon – TOP 10 (benchmark.pl)
Na rynku dostępnych jest już dziesiątki tysięcy aplikacji treningowych. Jak wybrać tą najlepszą i najbardziej dopasowaną do naszych potrzeb? Z […]
Jakie możliwości daje inteligentna mata do jogi?
/
Jakie możliwości daje inteligentna mata do jogi?
Nie wyobrażasz sobie życia bez jogi? Chcesz jeszcze bardziej udoskonalić codzienną praktykę? Rozważ zakup inteligentnej maty do jogi!
Znaczenie ochrony przed promieniowaniem podczas badań radiologicznych – jak prawidłowo wybrać sprzęt?
/
Znaczenie ochrony przed promieniowaniem podczas badań radiologicznych – jak prawidłowo wybrać sprzęt?
Artykuł podkreśla wagę zabezpieczeń przed promieniowaniem podczas badań radiologicznych oraz pomaga w wyborze odpowiedniego sprzętu.