Aplikacje, które pomagają w domowym treningu

Aplikacje, które pomagają w domowym treningu
/
/
Aplikacje
Potrzebujesz ok. 3 min. aby przeczytać ten wpis

Niedziałające kluby fitness, zamknięte siłownie stacjonarne i zewnętrzne oraz ograniczenie wychodzenia domu sprawiają, że chętniej wykonuje się ćwiczenia w domu. Oto kilka aplikacji, które pomogą podczas aktywności fizycznej w czterech ścianach.

Mobilna technologia, która wspiera sportowców, zbiera dane na temat aktywności fizycznej, pracy ciała i sugeruje, jaki trening będzie najkorzystniejszy dla użytkownika. Aplikacje dla osób aktywnych fizycznie stają się także dodatkową motywacją do pracy i budują poczucie rywalizacji, na przykład dzieląc się wynikami z rodziną czy przyjaciółmi. Większość z aplikacji jest dostosowana do pracy na urządzeniach z Androidem, jak i na iPhone’ach.

Nike Training Club

Aplikacja jest w pełni darmowa i powstała z myślą o indywidualnych treningach w domowym zaciszu. W oferowanych planach treningowych pojawiają się zajęcia kilkunastominutowe, jak i znacznie dłuższe oraz bardziej wymagające zestawy ćwiczeń. Użytkownik wybiera cel, jaki chce osiągnąć oraz warunki treningowe, po czym aplikacja samodzielnie dobiera odpowiedni program aktywności fizycznej. Dodane materiały wideo z treningami są przystępne dla każdego i w łatwy sposób prezentują odpowiednią technikę wykonywania kolejnych powtórzeń. Oprogramowanie pozwala na śledzenie postępów, tworzy statystyki i odblokowuje kolejne wyzwania przygotowane przez autorów aplikacji.

Freeletics

Duża baza ćwiczeń, zapętlone filmy instruktażowe, dokładne wytłumaczenie techniki ćwiczeń i możliwość odtwarzania wideo klatka po klatce to główne zalety Freeletics. Aplikacja jest dedykowana osobom, które chcą się zobowiązać do treningów na dłuższy czas. Korzystanie z Freeletics jest możliwe tylko po wykupieniu abonamentu. Najkrótsza oferta to umowa na 3 miesiąca, która kosztuje 130 złotych. Subskrypcja półroczna to koszt 229 złotych, a roczny 299 złotych. W przeliczeniu na spędzone godziny podczas treningów to kwota nie jest wysoka, jednak aplikacja wymaga od użytkownika deklaracji już na początku korzystania z niej.

7-minutowe Ćwiczenia

System krótkich, aczkolwiek intensywnych treningów jest stworzony zwłaszcza dla osób, które chcą utrzymać systematyczność aktywności fizycznej, jednak nie mają na to zbyt wiele czasu. Każdy z przygotowanych w aplikacji zestawów zawiera 12 różnych ćwiczeń. Do ich wykonania niepotrzebne jest jakiekolwiek dodatkowe wyposażenie sportowe. Półminutowe serie z dziesięciosekundową przerwą są elementem treningu obwodowego.

Yoga for Beginners

Joga dla początkujących to idealna aplikacja dla tych, którzy chcą rozpocząć swoją przygodę ze wschodnimi sztukami kontroli i rozciągania całego ciała. Wideoporadniki umieszczone na platformie są przygotowane przez ekspertów w dziedzinie jogi i pozwalają na dostosowanie poziomu trudności do możliwości użytkownika. Aplikacja ma wgraną uspokajającą muzykę, która towarzyszy wykonywanym ćwiczeniom.

Stretching

A workout does not always mean heavy lifting or cardio training. Sometimes it can be as simple as…

Opublikowany przez Rucker’s Rx To Wellness Niedziela, 3 stycznia 2021

Ćwiczenia w domu

Na liście funkcji, jakie ma aplikacja, można znaleźć wykres śledzący wagę użytkownika, automatyczne zapisywanie postępów w treningu, możliwość udostępnienia wyników w mediach społecznościowych czy dostosowywanie swoich przypomnień o ćwiczeniach. Aplikacja zawiera zestawy na rozgrzewkę, rozciąganie, trening mięśni brzucha, nóg ramion, pośladków oraz całego ciała, osobno dla obu płci. W oprogramowaniu znajdują się liczne filmy instruktażowe, animacje oraz instrukcje głosowe, które pomogą w poprawnym wykonywaniu ćwiczeń.

Zdjęcie wyróżniające: Freepik

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Ostatnie wpisy
Rekomendowane
Jak wybrać odpowiedni pakiet dla twojego wirtualnego serwera prywatnego?
/
Jak wybrać odpowiedni pakiet dla twojego wirtualnego serwera prywatnego?
Dowiedz się, jak wybierać optymalne pakiety dla Twojego wirtualnego serwera prywatnego, zrozumieć różnice i poznać kluczowe czynniki wpływające na wybór.
Buty do biegania w terenie – za czym się rozejrzeć? Co jest ważne?
/
Buty do biegania w terenie – za czym się rozejrzeć? Co jest ważne?
Buty do biegania w terenie są przeznaczone dla biegaczy, którzy lubią trenować w wymagającym terenie, a jednocześnie chcą zabezpieczyć swoje stopy przed urazami i licznymi nierównościami.
Kamerki sportowe – „pancerne konstrukcje” dla miłośników mocnych wrażeń
/
Kamerki sportowe – „pancerne konstrukcje” dla miłośników mocnych wrażeń
Aby móc uwiecznić swoje wyczyny podczas jazdy na nartach czy rowerze, warto zaopatrzyć się w specjalną kamerkę sportową. Oto garść przydatnych informacji na temat tego sprzętu.