Co robić, gdy na ekranie telefonu wyświetla się nieznany numer?

Co robić, gdy na ekranie telefonu wyświetla się nieznany numer?
/
/
Technews
Potrzebujesz ok. 3 min. aby przeczytać ten wpis

Artykuł sponsorowany

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść artykułu i osobiste poglądy autora.

Dla wielu osób połączenie z nieznanego numeru pojawiające się na ekranie telefonu, jest powodem do niepokoju. Nigdy nie wiadomo, kto za nim stoi – znajomy, żartowniś, naciągacz czy telemarketer? Na szczęście, istnieją sposoby na sprawdzenie nieznanych numerów telefonów.

W internecie dostępne są różnego rodzaju bazy numerów telefonicznych, dzięki którym można raz na zawsze pozbyć się obawy przed nieznanymi połączeniami. Na tego typu stronach można szybko dowiedzieć się, kto stoi za połączeniem z konkretnego numeru.

Jak sprawdzić nieznany numer telefonu?

Rozlega się dzwonek telefonu, a na ekranie pojawia się nieznany ciąg cyfr. Nie wiesz co to za numer? Sprawdź!

Najprostszym sposobem jest wpisanie nieznanego numeru w internetowej wyszukiwarce. Jeśli należy on do jakiejś firmy, zapewne wyświetli się ona w wynikach wyszukiwania. Wszystko dlatego, że większość firm dysponuje stroną internetową z udostępnionym numerem telefonu. Dzięki temu, jeśli to firma stoi za nieznanym połączeniem, w miarę szybko można ją zidentyfikować.

Drugim sprawdzonym sposobem na określenie właściciela nieznanego numeru jest skorzystanie ze stron internetowych stworzonych specjalnie w tym celu. Ich użytkownicy budują bazę numerów telefonicznych, dzieląc się z innymi internautami wiedzą oraz doświadczeniami z wcześniejszych kontaktów z danym numerem. Wystarczy przeczytać komentarze, by dowiedzieć się, kto wykonał połączenie, a także – czy numer należy do bezpiecznych. Na tego typu stronach łatwo można zdobyć cenne informacje na temat różnego rodzaju przedsiębiorstw.  

Szukasz informacji na temat firmy Ellen Store? Kliknij tutaj.

Dlaczego warto sprawdzać, do kogo należy numer telefonu?

Sytuacji, w których warto sprawdzić, do kogo należy nieznany numer telefonu, jest bardzo wiele. Istnieją osoby, które z zasady nie odbierają połączeń przychodzących z nieznanych numerów. Zakładają, że jeśli danego kontaktu nie ma w ich książce telefonicznej, to dzwoni osoba, z którą niekoniecznie chce się rozmawiać. Nigdy jednak nie wiadomo, czy za nieznanym połączeniem nie stoi na przykład kurier bądź też firma realizująca złożone przez internet zamówienie. W takiej sytuacji warto sprawdzić dany numer w internetowej wyszukiwarce.

Chyba każdy użytkownik telefonu komórkowego jest w stanie potwierdzić, że w dzisiejszych czasach telefony od różnego rodzaju telemarketerów są prawdziwym utrapieniem. Dlatego w sytuacji, kiedy na ekranie telefonu pojawia się nieznany numer, można zawczasu sprawdzić, czy w ogóle warto odbierać to połączenie.

Ostatecznym argumentem przemawiającym za sprawdzaniem nieznanych numerów telefonów jest fakt, że w internecie działa coraz większa liczba oszustów. Zdarza się, że samo odebranie połączenia pochodzącego z podejrzanego, nieznanego numeru, może właściciela telefonu naprawdę słono kosztować.

Czy warto odbierać połączenia od nieznanych numerów? Dowiedz się tutaj!

Na szczęście świadomość użytkowników telefonów komórkowych odnośnie identyfikowania nieznanych numerów, wzrasta z roku na rok. Internetowe bazy numerów są aktualizowane codziennie, dlatego z pewnością warto zaglądać do nich regularnie.

Fot.: materiał prasowy Klienta.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Ostatnie wpisy
Rekomendowane
Xiaomi opracowało najnowszą technologię chłodzenia procesorów
/
Xiaomi opracowało najnowszą technologię chłodzenia procesorów
Xiaomi z najnowszą technologią. Co tym razem stworzył chiński gigant?
14 trybów sportowych i wbudowany termometr – nadchodzi TicWatch GTH!
/
14 trybów sportowych i wbudowany termometr – nadchodzi TicWatch GTH!
Szeroka oferta marki Mobvoi została ostatnio wzbogacona o nowy inteligentny zegarek – TicWatch GTH. Na razie urządzenie zadebiutowało tylko w […]
TOP 5 słuchawek sportowych, czyli treningowe brzmienia najwyższej jakości
/
TOP 5 słuchawek sportowych, czyli treningowe brzmienia najwyższej jakości
Dobre słuchawki dla wielu osób stanowią absolutną podstawę udanego treningu. I choć z siłowni przenieśliśmy się ostatnio w zacisze domowego […]