FIS App – wirtualny niezbędnik fana sportów zimowych

FIS App – wirtualny niezbędnik fana sportów zimowych
/
/
Aplikacje
Potrzebujesz ok. 3 min. aby przeczytać ten wpis

Międzynarodowa Federacja Narciarska (FIS) przygotowała w tym roku coś specjalnego: aplikację, która pozwala śledzić wszystkie wydarzenia związane ze sportem zimowym z dowolnego miejsca na świecie!

Nie zawsze mamy pod ręką telewizor czy komputer, żeby móc obejrzeć transmisję choćby skoków narciarskich i być przez to na bieżąco z wydarzeniami. Losowe sytuacje mogą sprawić, że miłośnicy sportu znajdą się tego dnia, w tej najważniejszej chwili na trasie lub – co gorsza – w korku albo na rodzinnym spotkaniu, gdzie oglądanie wydarzenia będzie niemile odebrane przez ciotkę, której nie widziało się cały rok. Wtedy wystarczy sięgnąć po telefon, odblokować ekran, wejść w aplikację i cały świat sportu stoi przed nami otworem.

Co zawiera aplikacja ? 

Choć produkt został wypuszczony przez federację narciarską, to nie dotyczy on tylko wydarzeń ze skoczni. Mało tego – inne dyscypliny zostały przez FIS potraktowane równie poważnie. Każda specjalność sportowa ma tam swoje miejsce, osobny dział. 

Co więcej, do każdego z nich dodawane są regularnie najświeższe informacje. Nie ma zatem sytuacji, w której skoki narciarskie otrzymywałyby aktualizację co chwila, a np. hokej raz na długi czas. Newsy są więc posegregowane tematycznie oraz ze względu na datę dodania. Pod kątem wizualnym również prezentują się dobrze, przejrzyście. Nie ma chaosu, wszystko zostało elegancko posegregowane jedno pod drugim. 

Usterki i aktualizacje 

Jest to jedna z pierwszych tego typu aplikacji w świecie sportu, dlatego nie ma co się oszukiwać, błędy są i będą, ale twórcy zapewniają, że cały czas pracują i wsłuchują się w głosy użytkowników. 

Do najczęściej wspomnianych problemów należy m.in. kwestia czcionki. Owszem, tak jak wspomnieliśmy, wizualnie całość prezentuje się przyjemnie, jednak czcionka leadu pod tytułem jest niezwykle mała. Dlatego czasem pojawiają się problemy z odczytaniem, o czym właściwie jest najnowszy artykuł. Dodatkowym kłopotem (i chyba najpoważniejszym w tym kontekście) jest brak możliwości przybliżenia części ekranu przez powiększenie. Zasadniczo jednak to mała usterka, mankament w porównaniu do drugiego problemu, którym jest Livetiming, czyli aktualizacje na żywo. Wielu użytkowników skarży się na wadliwe działanie: „Po ostatnich aktualizacjach nie działa livetiming […]. Sugestia, by zainstalować nową wersję, niczego nie zmieniła” – napisał użytkownik Bogdan Ziomek. 

Twórcy jednak wciąż udoskonalają produkt, co widać po częstych aktualizacjach. Natomiast zdecydowana większość użytkowników aplikacji w skali od 1 do 5, daje ocenę najwyższą!

Zdj. główne: Christian Wiediger/unsplash.com

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Ostatnie wpisy
Rekomendowane
Wybór odpowiedniego laptopa Lenovo ThinkPad dla biznesu – poradnik
/
Wybór odpowiedniego laptopa Lenovo ThinkPad dla biznesu – poradnik
Poradnik dotyczący laptopów Lenovo ThinkPad. Dowiedz się, jak wybrać optymalny model dopasowany do Twojego biznesu.
Superkolce z Tokio – czy buty wspomagały lekkoatletów na IO?
/
Superkolce z Tokio – czy buty wspomagały lekkoatletów na IO?
Czyste umiejętności czy wsparcie technologii? Co zapewniło przewagę lekkoatletom na igrzyskach?
E-usługi, czyli jak zadbać o bezpieczeństwo podczas letnich podróży
/
E-usługi, czyli jak zadbać o bezpieczeństwo podczas letnich podróży
Oficjalne rozpoczęcie wakacji to świetna okazja, aby rzucić okiem na e-usługi, które uczynią ten beztroski okres jeszcze przyjemniejszym oraz znacznie […]