Aktywne wakacje ze smartfonem – aplikacje turystyczne, które warto zainstalować na lato

Aktywne wakacje ze smartfonem – aplikacje turystyczne, które warto zainstalować na lato
/
/
Aplikacje
Potrzebujesz ok. 4 min. aby przeczytać ten wpis

Zbliżający się okres urlopowy to idealny moment na zainteresowanie się aplikacjami ułatwiającymi podróżowanie. Oto kilka najciekawszych propozycji!

Polska Niezwykła

Projekt powstał z inicjatywy portalu internetowego o tej samej nazwie. W aplikacji można znaleźć cenne informacje dotyczące najpopularniejszych atrakcji na terenie całej Polski. Baza danych programu to ponad 40 000 miejsc, takich jak historyczne budowle, parki krajobrazowe, muzea, pomniki czy trasy wycieczkowe. Zabytki można filtrować według położenia lub nazwy własnej. Do każdego miejsca przypisana jest dokładna lokalizacja, poglądowe fotografie, informacje turystyczne czy historyczne. Wirtualny przewodnik pozwala również na zapisanie ulubionych miejsc, a także znalezienie interesujących atrakcji turystycznych w pobliżu lokalizacji użytkownika.

Foursquare

Miejski przewodnik to idealna opcja dla osób, które podczas wakacji zwiedzają duże aglomeracje. Dzięki uzyskanej przez program lokalizacji można odnaleźć najchętniej odwiedzane w pobliżu atrakcje turystyczne, kawiarnie, restauracje czy puby. W sekcji związanej z wyszukiwaniem konkretnych miejsc istnieje możliwość filtrowania restauracji według ich przeznaczenia (np. tych specjalizujących się w smacznych lunchach czy obiadach oraz lokali idealnych na spędzenie wieczoru). Foursquare tworzy społeczność zalogowanych użytkowników, która do każdego miejsca dodaje wartościowe komentarze oraz ocenia placówkę. Dzięki temu użytkownik ma okazję odwiedzić najpopularniejsze i najwyżej oceniane lokalizacje w każdym mieście na świecie.

Footsteps

Interesującą propozycją jest też aplikacja zbierająca informacje o polskich miastach. W systemie można znaleźć nie tylko największe metropolie w kraju, ale i mniejsze miejscowości (m.in. Żary, Żagań, Legnica). Aplikacja pozwala na spersonalizowanie użytkownika, dzieląc przygotowane trasy na przeznaczone głównie dla sportowców, hipsterów, rodzin z dziećmi, miłośników dobrego jedzenia lub imprezowiczów. Każdy typ podróżnika ma w danym mieście przypisaną trasę z najlepiej dopasowanymi atrakcjami turystycznymi, lokalami gastronomicznymi czy zabytkami godnymi uwagi.

Triposo

Aplikacja idealna dla osób podróżujących po całym kraju. Dzięki rozbudowanemu algorytmowi i bogatej bazie danych wystarczy wybrać odpowiedni kraj, a aplikacja podpowie, które miejscowości są najwyżej oceniane oraz najchętniej odwiedzane. Dodatkowo można wybrać konkretne regiony, wyspy czy miasta, których nie może zabraknąć na trasie wycieczki. Triposo zawiera szczegółowe i aktualizowane na bieżąco informacje dotyczące restauracji, hoteli, komunikacji miejskiej, wydarzeń kulturalnych i atrakcji turystycznych.

izi.TRAVEL

Bezpłatny wirtualny przewodnik to rozwiązanie dla osób, które nie lubią czytać o miejscach, które chcą zwiedzić. izi.TRAVEL to baza informacji dla turystów w formie audio. Program gromadzi przeszło 10000 tras audio oraz ponad 2000 przewodników głosowych po najpopularniejszych muzeach na świecie w ponad stu krajach! Nagrania są dostępne w aplikacji za darmo, a ich treść została przetłumaczona na 58 języków. Do skorzystania z przewodników nie jest potrzebny Internet. Wycieczki można pobrać wcześniej i odsłuchać je bez użycia transmisji danych dopiero w rzeczywistym czasie zwiedzania.

Freetour

Aplikacja zbiera dane o wszystkich odbywających się w danym mieście wycieczkach grupowych i spacerach. W programie można znaleźć informacje o organizowanych za darmo spacerach po mieście, które planują rozmaite instytucje kulturalne. W każdej z nich uczestniczy przewodnik, który zaprezentuje historię miasta oraz pokaże najciekawsze zabytki. Jeśli użytkownik zdecyduje się na skorzystanie z płatnej wycieczki, może odnaleźć informację o cenie i zaplanować swój budżet jeszcze przed rozpoczęciem podróży. Baza poszerzona jest o wycieczki tematyczne, przejazdy rowerowe czy wydarzenia organizowane przez miejscowe punkty i lokale gastronomiczne.

Foto wyróżniające: Freepik

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Ostatnie wpisy
Tagi
Rekomendowane
Maszyny do treningu siatkówki – tak szkolą się najlepsi!
/
Maszyny do treningu siatkówki – tak szkolą się najlepsi!
Trening siatkówki z maszynami do wyrzucania piłek jeszcze nigdy nie był tak efektywny! Oto urządzenia, które pomagają siatkarzom szlifować umiejętności
Dlaczego warto kupić Samsung FreeStyle?
/
Dlaczego warto kupić Samsung FreeStyle?
Samsung FreeStyle to wielofunkcyjność, użyteczność, jakość i perfekcjonizm w jednym.
Jakie sprzęty wideo warto mieć w domu w 2023 roku?
/
Jakie sprzęty wideo warto mieć w domu w 2023 roku?
Sprzęt wideo stał się nieodłącznym elementem każdego domu. W obecnych czasach nie ma gospodarstwa domowego, w którym nie byłoby telewizora, kamery wideo, projektora lub monitora.