Aplikacje do planowania posiłków dla aktywnych fizycznie (RANKING)

Aplikacje do planowania posiłków dla aktywnych fizycznie (RANKING)
/
/
Aplikacje
Potrzebujesz ok. 4 min. aby przeczytać ten wpis

Opracowane specjalnie programy mogą pogodzić codzienne obowiązki ze zbilansowaną dietą. Sprawdź, które aplikacje są najskuteczniejsze!

Listonic

Niekwestionowany lider wśród polskich użytkowników. Do tej pory aplikację zainstalowało na swoich urządzeniach ponad 5 milionów klientów. Takie statystyki nie powinny dziwić, gdyż aplikacja posiada rozbudowane funkcje, jest prosta w użyciu i synchronizuje produkty ze wszystkich najpopularniejszych sklepów na terenie kraju. Listonic to aplikacja, która pozwala na szybkie i wygodne tworzenie list zakupów oraz posiłków, które będzie można z nich wykonać.

Oprogramowanie posiada liczne porady kulinarne, przekierowania z konkretnych potraw wprost do aplikacji, która generuje listę potrzebnych produktów, funkcje udostępniania list i przepisów innym użytkownikom oraz dodawanie głosowe, które znacznie przyspiesza organizację zakupów oraz pracę w kuchni. Specjalny widżet przenosi stworzoną listę na ekran urządzenia, dzięki czemu bardzo łatwo znaleźć przygotowany wcześniej dokument. Program jest dostępny na wszystkie urządzenia z systemem Android.

Yazio

Równie dużą popularnością cieszy się bezpłatna aplikacja przygotowana dla użytkowników Androida. Program pomaga w planowaniu posiłków, utrzymywaniu diety, monitorowaniu postępów oraz śledzeniu realizowanych aktywności fizycznych. Baza produktów, które można dodać do jadłospisu, jest bardzo szeroka i pozwala na rozbudowywanie jej o nowe pozycje. Dzięki Yazio użytkownik może samodzielnie ułożyć indywidualny plan diety, a aplikacja będzie podpowiadać, w jaki sposób go zrealizować.

W system wgrane są też przepisy od znanych blogerów kulinarnych i dietetyków, a także ciekawe formy diety, np. post przerywany. Aplikacja udostępnia wiedzę na temat bezpiecznego prowadzenia diety, dlatego może być także doskonałym źródłem wiedzy dla mniej zainteresowanych tematem użytkowników.

Fitatu – Licznik Kalorii i Dieta

Na trzecim miejscu w rankingu żywieniowych aplikacji dla osób aktywnych fizycznie znajduje się program, który świetnie sprawdza dokładne właściwości spożywanych posiłków. Oblicza ilość zawartych w posiłku witamin, kofeiny, węglowodanów, tłuszczów, błonnika czy sodu. Oprócz licznika kalorii Fitatu umożliwia obliczanie właściwości odżywczych każdego produktu, prowadzenie dziennika odżywiania, monitorowanie utraty wagi i wprowadzanie rozbudowanych, personalnych funkcji, na przykład dla wegetarian, cukrzyków czy wegan.

Aplikacja zawiera liczne przepisy kulinarne dostosowane do indywidualnych preferencji, wysyła powiadomienia o regularnym piciu wody, a także pozwala na ustawienie oczekiwanych celów. Baza dostępnych produktów obejmuje wszystkie najpopularniejsze dania z sieci restauracyjnych, takich jak KFC czy Pizza Hut, a także gotowych produktów z marketów, na przykład z Lidla, Biedronki czy Tesco. Społeczność aplikacji w Polsce liczy aktualnie ponad milion użytkowników.

Great message! 😊We are second in the „Health and Fitness” ranking on the AppStore in Poland 🇵🇱🤳🏆 Thank you for your trust and choosing our app 💚 #FitatuTeam

Opublikowany przez Fitatu Czwartek, 25 lutego 2021

MyFitnessPal

Ostatnim programem w zestawieniu jest dobrze znana w świecie osób aktywnych fizycznie aplikacja, która łączy w sobie dietetyka oraz personalnego trenera. Takie połączenie idealnie sprawdza się w przypadku osób regularnie trenujących. Aktualnie baza produktów, z których można stworzyć dietę oraz listy zakupów, liczy ponad 6 milionów i jest poszerzana przez każdego nowego użytkownika. Myfitnesspal udostępnia także wartości odżywcze używanych produktów, liczy zawarte w nich kalorie, węglowodany, białka, cukry, błonnik czy cholesterol.

Wgrany kalkulator przepisów pozwala na samodzielne dodawanie nowych potraw i automatyczne obliczanie zawartych w nich mikroelementów. Dodatkowo do aplikacji wgrano specjalne plany treningowe, ponad 350 różnych ćwiczeń oraz rodzajów treningów, które pomagają podtrzymać efekty diety i poprawić kondycję fizyczną organizmu. Gromadzone w systemie dane oraz statystyki można przesyłać innym użytkownikom lub udostępniać na swoich mediach społecznościowych.

Foto wyróżniające: Freepik

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Ostatnie wpisy
Rekomendowane
Najlepsze aplikacje mobilne dla zagorzałych wędkarzy
/
Najlepsze aplikacje mobilne dla zagorzałych wędkarzy
Dowiedz się, na jakie oprogramowania warto zwrócić uwagę podczas planowania wędkarskich wypraw!
Aktualizacja strony internetowej – zadbaj o bezpieczeństwo i skuteczność strony
/
Aktualizacja strony internetowej – zadbaj o bezpieczeństwo i skuteczność strony
Czy to mała firma, czy duży przedsiębiorca, każdy potrzebuje funkcjonalnej, nowoczesnej i sprawnej witryny, która nie tylko utrzyma istniejących klientów, ale również przyciągnie nowych.
Instabeat – strażnik tętna w okularach pływackich
/
Instabeat – strażnik tętna w okularach pływackich
Dowiedz się wszyskiego na temat Instabeat – wodoodopornych okularków mierzących tętno podczas pływania!