Nawigacje rowerowe w telefonie – które z nich są najbardziej niezawodne?

Nawigacje rowerowe w telefonie – które z nich są najbardziej niezawodne?
/
/
Aplikacje
Potrzebujesz ok. 4 min. aby przeczytać ten wpis

Nawigacja rowerowa pod postacią aplikacji na telefon to niezbędnik każdego cyklisty. Pozwala na rejestrowanie trasy i prędkości czy monitorowanie ilości spalonych kalorii. Które z aplikacji tego typu są w szczególności godne polecenia? Oto krótkie zestawienie najciekawszych rozwiązań.

Google Maps

To aplikacja, której nikomu przedstawiać nie trzeba. Wbrew pozorom, znajduje zastosowanie nie tylko podczas jazdy samochodem. Z powodzeniem można sięgnąć po nią również wówczas, gdy chcemy wybrać się na wycieczkę rowerową. Google Maps oferują między innymi nawigację satelitarną GPS oraz możliwość przeglądania setek milionów map z całego świata. Jej wadą jest jednak to, że pozwala wyłącznie na dopasowanie trasy. Brak tutaj rozwiązań dedykowanych rowerzystom.

Google Fit

Aplikację tą powinny ściągnąć wszystkie osoby, którym zależy na efektywnym planowaniu codziennego treningu rowerowego. Pozwala na rejestrowanie pokonanego dystansu oraz czasu. Można wprowadzić do niej wzrost i wagę użytkownika, dzięki czemu stanie się możliwe monitorowanie spadków masy ciała. Do niewątpliwych atutów tej aplikacji można zaliczyć czytelny, bardzo przejrzysty interfejs oraz łatwość obsługi.

Endomondo Sports Tracker

Kolejna niezwykle popularna aplikacja dla miłośników jednośladów. Pozwala na bieżące monitorowanie treningów oraz dzielenie się uzyskiwanymi wynikami ze swoimi przyjaciółmi. Aktywność użytkownika monitorowana jest tutaj przy pomocy układu GPS oraz specjalnych czujników. Dzięki temu można uzyskać wszystkie niezbędne informacje zarówno na temat pokonanego dystansu, jak i czasu jazdy oraz liczby spalonych kalorii. Jako że aplikacja korzysta zarówno z GPS, jak i wspomnianych wcześniej map Google, pozwala zaprezentować przebytą drogę w czytelnej formie graficznej.

Strava Running and Cycling GPS

Aplikacja ta służy do monitorowania różnego rodzaju aktywności. Znajduje zastosowanie zarówno u rowerzystów, jak i miłośników joggingu. Strava Running and Cycling GPS monitoruje pokonany dystans oraz czas. Dodatkowo pozwala podzielić się wynikami ze znajomymi. Pochodzące z odbytych treningów dane zawierają także informacje na temat najwyższego i najniższego punktu oraz nachylenia. Przebyta trasa prezentowana jest tutaj pod postacią czytelnej mapy.

Trailforks

To aplikacja służąca do publikacji tras rowerowych. Dedykowana jest średniozaawansowanym oraz zaawansowanym użytkownikom, którzy preferują kolarstwo górskie. Twórcą Trailforks jest Pinkbike – popularny amerykański serwis rowerowy. Znaleźć można tutaj prawie 650 tysięcy kilometrów tras rowerowych zlokalizowanych w ponad 120 krajach z całego świata. Głównym atutem aplikacji jest to, że prezentuje nawet mało znane trasy, z czego każda z nich jest dokładnie opisana. Każdy ze szlaków jest opatrzony śladem na mapie oraz zdjęciami, a niekiedy także filmami.

Naviki

Jest to aplikacja pod postacią mapy rowerowej. Brak tutaj natomiast typowo sportowych funkcji. Aplikacja prezentuje różnego rodzaju ścieżki rowerowe. Użytkownik ma możliwość zaplanowania tras, dzieląc je na kategorie. Dodatkowo aplikacja pozwala na planowanie drogi na wyścigi rowerowe. Wyposażona jest również w opcję przygotowania do startu w zawodach poprzez efektywne planowanie treningów. Dzięki temu, że Naviki działa w trybie offline, można z niej korzystać również wówczas, gdy nie mamy zasięgu.

Bike Repair

Bike Repair jest aplikacją, która zawiera instrukcje podstawowych napraw i zabiegów konserwacyjnych roweru. Można tutaj znaleźć także szereg praktycznych porad na temat jednośladów. Każda z instrukcji jest opatrzona zdjęciami, co znacząco ułatwia proces wymiany części.

Sprawdzony sposób na dokładne pomiary

Chcąc możliwie jak najprecyzyjniej monitorować pokonany dystans, czas i prędkość, warto zaopatrzyć się także w dodatkowy czujnik lub specjalny pas do pomiaru tętna.

Zdjęcie wyróżniające: Freepik

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Ostatnie wpisy
Rekomendowane
Wprowadzenie do automatyki przemysłowej: Podstawowe pojęcia i zastosowania
/
Wprowadzenie do automatyki przemysłowej: Podstawowe pojęcia i zastosowania
Automatyka przemysłowa to dziedzina technologii, która rewolucjonizuje współczesny przemysł.
Niszczarki Fellowes – czy są warte zakupu?
/
Niszczarki Fellowes – czy są warte zakupu?
W tym artykule zastanowimy się, dlaczego niszczarki tej marki są tak cenione i jakie modele mogą być dla Ciebie najbardziej odpowiednie.
Baw się i ćwicz! Quell przygotowuje nowatorską grę do treningów fitness
/
Baw się i ćwicz! Quell przygotowuje nowatorską grę do treningów fitness
Ruchowa gra fantasy na konsolę pozwala na realizację profesjonalnych treningów sportowych oraz poprawę formy fizycznej użytkownika. Poznaj najnowszą propozycję od firmy Quell!