Aktywna rozrywka przed telewizorem – najlepsze aplikacje fitness na Android TV

Aktywna rozrywka przed telewizorem – najlepsze aplikacje fitness na Android TV
/
/
Aplikacje
Potrzebujesz ok. 4 min. aby przeczytać ten wpis

Szukasz ciekawej alternatywy dla ćwiczeń na siłowni? Aby zadbać o swoją sylwetkę, nie musisz wychodzić z domu! Wystarczy sięgnąć po jedną z aplikacji fitness dostępną na Android TV. Oto krótki przegląd najciekawszych rozwiązań.

Peloton

Najbardziej rozbudowaną aplikacją fitness dostępną na Android TV jest Peloton. Z łatwością i bez jakichkolwiek dodatkowych opłat można ją pobrać z Google Play. Kolejny etap to zalogowanie się i aktywacja bezpłatnego okresu próbnego, który trwa aż 2 miesiące. Po jego zakończeniu subskrypcja nie jest automatycznie przedłużana. Osoby zadowolone z aplikacji mogą zakupić miesięczny abonament, uruchamiając subskrypcję samodzielnie.

Treningi mogą być realizowane na dwa sposoby. Do wyboru jest nagrany wcześniej materiał wideo lub trening na żywo. Ogromną zaletą aplikacji Peloton jest możliwość wyznaczania sobie osobistych celów. Jeżeli chodzi o dostępne aktywności, do wyboru są tutaj między innymi: bieg na bieżni, High Intensity Interval Training (HIIT), trening siłowy, trening ujędrniający, kolarstwo halowe, trening cardio, rozciąganie, marsz, joga oraz medytacja.

365 Body Workout

Kolejną godną polecenia aplikacją fitness dostępną na Android TV jest 365 Body Workout. Znaleźć można w niej kilkadziesiąt zestawów fitness w postaci 360-stopniowych animacji. Podczas treningu użytkownik jest motywowany przez trenera głosowego. W skład aplikacji wchodzi 12 programów gwarantujących rok treningów. Dostępnymi opcjami są tutaj: Szybki Trening, Kalendarz, Moje Treningi, Ćwiczenia, Ustawienia oraz Odblokowanie.

Jeżeli chodzi o pierwszą z nich, do wyboru są tutaj treningi trwające 2,5 albo 15 minut. Po wybraniu pożądanego czasu trwania na ekranie wyświetla się podgląd danego treningu zawierający slajdy wraz z nazwą, ilością zestawów oraz liczbą powtórzeń konkretnego ćwiczenia. Gdy uruchomimy dany program, naszym oczom ukażą się licznik oraz symulacja prawidłowego wykonania ćwiczenia.

Drugą z dostępnych funkcji aplikacji 365 Body Workout jest Kalendarz, który ułatwia zorganizowanie treningu i określenie dni na regenerację. Jest on bardzo przejrzysty, a jeden miesiąc płynnie przechodzi tu w kolejny.

W dziale Moje treningi użytkownik ma możliwość komponowania aktywności dostosowanych do swoich indywidualnych potrzeb oraz preferencji. Każdy trening składać musi się z co najmniej 2 ćwiczeń. W miejscu tym można zarówno nazwać, jak i zapisać czy zresetować swoje treningi.

Kolejna z funkcji omawianej aplikacji to Ćwiczenia. Jak sama nazwa wskazuje, użytkownik może tutaj zobaczyć, jak wyglądają poszczególne ćwiczenia i jak należy je wykonywać. To doskonały sposób na to, aby ustrzec się przed kontuzją.

W dziale Ustawienia znaleźć można ustawienia trenera audio pojawiającego się w czasie treningów (wybrać można tutaj m.in. jego płeć). Dodatkowo użytkownik ma tu możliwość wyłączenia muzyki oraz zintegrowania aplikacji z Google Fit. Ostatnia z opcji głównego menu to Odblokuj. Pozwala na odblokowanie ćwiczeń wchodzących w skład aplikacji poprzez zakup wersji premium.

365 Body Workout brings fitness to your Android TV

Fitness apps are all over the Google Play Store, for both your phone…

Opublikowany przez Android Secrets Review Wtorek, 11 sierpnia 2015

Samsung Health

Ostatnia propozycja to Samsung Health, który dotychczas dostępny był wyłącznie jako aplikacja mobilna na smartfony czy smartwatche. Dlaczego warto zainstalować go na swoim telewizorze? Pozwala korzystać z różnych planów treningowych wraz z przewodnikiem. Spora część z nich jest darmowa.

Samsung Health to ponad 250 filmików prezentujących zarówno zajęcia fitness, jak i ćwiczenia siłowe czy relaksacyjne. Istnieje tu możliwość stworzenia indywidualnych planów ćwiczeń dopasowanych do aktualnych potrzeb oraz odrębnego profilu dla każdego członka rodziny. Na uwagę zasługuje też funkcja przypomnienia o kolejnym treningu.

Foto wyróżniające: Samsung Newsroom / Flickr

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Ostatnie wpisy
Rekomendowane
Procesor M1 w MacBookach – najważniejsze fakty
/
Procesor M1 w MacBookach – najważniejsze fakty
Procesor stanowi serce komputera. Nie inaczej jest w przypadku maszyn firmy Apple. Firma ta już kilka lat temu zapowiedziała, że odchodzi od umieszczania w swoich komputerach procesorów innych firm i stawia na własne.
Jak powinna wyglądać profesjonalna obsługa informatyczna?
/
Jak powinna wyglądać profesjonalna obsługa informatyczna?
Zastanawiasz się, czym właściwie jest obsługa informatyczna? Nie wiesz, czy jest Ci potrzebna? W artykule wyjaśniamy, czym jest i jak wygląda w praktyce.
Czy technologia wearable może poprawić twoje wyniki sportowe?
/
Czy technologia wearable może poprawić twoje wyniki sportowe?
Wypróbuj najnowsze technologie wearable, które mogą pomóc Ci zwiększyć swoją wydajność sportową. Dowiedz się, jak możesz ich używać do śledzenia swojego postępu i ulepszenia treningów.