UI designer i jego codzienne wyzwania

UI designer i jego codzienne wyzwania
/
/
Aplikacje
Potrzebujesz ok. 3 min. aby przeczytać ten wpis

Artykuł sponsorowany

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść artykułu i osobiste poglądy autora.

Wraz z rozwojem technologii w obszarze IT powstają nowe stanowiska, które mają na celu dostosowywać oprogramowanie, aplikacje i inne produkty do potrzeb współczesnych użytkowników. Jednym z nich, które w ostatnim czasie zyskuje na popularności, jest UI designer. Czym się zajmuje  i jakie są jej zadania? Czym różni się od UX designera i dlaczego odgrywa coraz ważniejszą rolę w świecie cyfrowym?

Dbałość o pierwsze wrażenie użytkownika 

User interface design to część branży IT, która odpowiedzialna jest za projektowanie interfejsów, czyli wizualnego sposobu prezentacji danych i możliwości oprogramowania. Ta dziedzina dotyczy bardzo wielu kwestii, bo UI designer przydaje się nie tylko przy tworzeniu paneli w przypadku stron internetowych, aplikacji i oprogramowania na rozmaite urządzenia elektroniczne, ale także do sprzętów AGD i RTV. Obecnie rola takiego projektanta jest coraz bardziej istotna, co związane jest nie tylko z postępem technologicznym, ale także rozwijającą się konkurencją i rosnącymi wymaganiami finalnych odbiorców. 

Zadaniem osoby na stanowisku UI designera jest zadbanie o to, aby aplikacja lub inny produkt prezentował się w odpowiedni sposób. Czuwa ona na tym, aby to, z czym obcują użytkownicy było przejrzyste i czytelne. Nie odpowiada ona za funkcjonalność czy użyteczność oprogramowania lub aplikacji, ale o jej estetykę i atrakcyjność wizualną. Ta kwestia obecnie jest bardzo ważna, a UI designer musi czuwać nad naprawdę wieloma aspektami. 

Podczas tworzenia wizualnej strony aplikacji, paneli obsługi produktów czy oprogramowania specjalista zajmujący się projektowaniem interfejsów musi zadbać o to, aby były one dopasowane do charakteru produktu i obowiązujących trendów. Musi dopasować produkt do KV marki, a także do odbiorcy finalnego i tego, jakie ma on oczekiwania względem aplikacji czy oprogramowania. Idealne dobranie wszystkich elementów i stworzenie estetycznej całości to największe wyzwanie na stanowisku UI designera. 

Stała współpraca z innymi członkami zespołu

Jeśli interesuje Cię kariera w IT, to musisz mieć na uwadze, że ważne są nie tylko umiejętności, zaplecze merytoryczne oraz doświadczenie, ale także zdolność pracy z innymi członkami zespołu. UI designer musi współpracować z osobami odpowiedzialnymi za programowanie oraz za aspekty UX. Bardzo ważna jest więc otwartość umysłu i elastyczność oraz pomysłowość. Podczas pracy nad aplikacją lub oprogramowaniem może okazać się, że niektóre pomysły UI designera są niemożliwe do wdrożenia. W takich momentach ważne jest poszukiwanie nowych rozwiązań, które będą jednocześnie estetyczne i funkcjonalne.

Zdj. główne: materiał od klienta

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Ostatnie wpisy
Rekomendowane
Aktywne wakacje ze smartfonem – aplikacje turystyczne, które warto zainstalować na lato
/
Aktywne wakacje ze smartfonem – aplikacje turystyczne, które warto zainstalować na lato
Planujesz niezapomniane wakacje? Te aplikacje ułatwią Ci zwiedzanie miejsc na całym świecie!
Jak wybrać odpowiednie narzędzia elektryczne do domu?
/
Jak wybrać odpowiednie narzędzia elektryczne do domu?
Odkryj, jak prawidłowo dobierać narzędzia elektryczne do domowych prac. Nasz przewodnik pomoże Ci wybierać urządzenia, które zapewnią bezpieczeństwo i efektywność prac.
Jak wybrać idealną latarkę dla miłośników survivalu?
/
Jak wybrać idealną latarkę dla miłośników survivalu?
Poradnik praktyczny, dla każdego miłośnika survivalu, o tym jak efektywnie wybierać latarki doskonale dopasowane do różnych warunków i sytuacji awaryjnych.