Gatorade wkracza na rynek gadżetów sportowych – nowoczesna aplikacja i plaster do analizy potliwości

Gatorade wkracza na rynek gadżetów sportowych – nowoczesna aplikacja i plaster do analizy potliwości
/
/
Gadżety
Potrzebujesz ok. 4 min. aby przeczytać ten wpis

Znana marka Gatorade stworzyła niedawno urządzenie sprawdzające poziom nawodnienia organizmu podczas wysiłku fizycznego. Poznaj specyfikę tego nowoczesnego gadżetu dla osób aktywnych fizycznie!

Poszerzenie działalności Gatorade

Marka należąca do koncernu PepsiCo, zajmująca się głównie produkcją napojów izotonicznych dla sportowców, poszerzyła swój rynek i zajęła się realizacją projektów gadżetów sportowych. Inżynierowie pracujący dla Gatorade, oprócz nowoczesnego sprzętu mającego zwiększyć zakres wiedzy o pracy organizmu podczas ćwiczeń, stworzyli przeznaczoną do tego aplikację, która archiwizuje zebrane dane.

GX Sweat Patch to plaster, który pomaga zawodnikom poznać poziom nawodnienia organizmu oraz intensywność potliwości w czasie treningu. Urządzenie wpisuje się w trend gadżetów typu wearable, które stanowią obecnie podstawę wyposażenia większości sportowców – nie tylko tych profesjonalnych, ale każdej osoby aktywnej fizycznie. Marka zajmująca się produkcją popularnych napojów energetycznych skutecznie odczytuje zapotrzebowanie rynku i rozbudowuje swoje portfolio przez wprowadzanie do sprzedaży innowacyjnych urządzeń dostępnych w przystępnej cenie.

Plaster Gatorade GX Sweat Patch

Jednorazowe naklejki umieszcza się na ciele, najczęściej na przedramieniu lub plecach – tak, aby plaster GX Sweat Patch mógł analizować pot wydzielany podczas intensywnego wysiłku fizycznego. Urządzenie wchłania pot, a tuż po zakończeniu ćwiczeń jego skład analizuje specjalnie stworzony system opracowany na podstawie bazy danych Sports Science Institute. Na podstawie zainstalowanych wzorców dopasowuje zebrane informacje.

Plaster nakleja się przed rozpoczęciem treningu, a po jego zakończeniu za pomocą aplikacji skanuje się specjalny kod kreskowy. Według twórców nowoczesny system potrafi stworzyć indywidualny profil potu każdego użytkownika i bardzo dokładnie przeanalizować jego skład, a także specyficzne parametry. Jednorazowe plastry sprzedawane są w dwupakach (jedna paczka kosztuje około 25 dolarów). Póki co GX Sweat Patch nie jest dostępny w Polsce, aczkolwiek można zamówić go online z zagranicznych stron.

The Gx sweat patch is here! Comment below with a ⚡️ if you’re excited to personalize your hydration and fueling plan. gatorade.com/gx

Opublikowany przez Gatorade Endurance Czwartek, 22 kwietnia 2021

Jakie dane analizuje nowoczesny system?

Po zeskanowaniu kodu kreskowego z urządzenia zebrane dane zostaną przesłane do specjalnej aplikacji. Oprogramowanie sprawdza poziom nawodnienia organizmu oraz stężenie sodu w pocie. Dzięki zebranym danym system pokazuje, ile wody zostało utracone podczas wysiłku fizycznego, tworzy specjalne zalecenia dotyczące uzupełnienia płynów i udostępnia informacje o składzie wydzielanego potu.

Monitorowane przez plaster i aplikację dane można sprawdzać przed, w trakcie oraz po treningu – tak, aby zawodnik na bieżąco wiedział, jak funkcjonuje jego organizm podczas konkretnych aktywności i ile płynów powinien uzupełnić. Wykorzystanie plastra zależy od indywidualnych preferencji użytkownika – może on jednorazowo przeanalizować cały trening, co jest najbardziej rekomendowanym przez producenta rozwiązaniem, albo systematycznie sprawdzać poziom wypełnienia kanalików na plastrze i analizować, jak konkretne ćwiczenia wpływają na jego organizm.

Aplikacja do plastra GX Sweat Patch

W zestawie z plastrem GX Sweat Patch stworzona została także prosta w obsłudze aplikacja GX App. Zainstalowany system zbiera, analizuje, archiwizuje informacje i tworzy specjalne raporty dotyczące pojedynczych treningów oraz tygodniowych, miesięcznych i rocznych wyników. Dzięki aplikacji użytkownik może kontrolować poziom nawodnienia i lepiej poznać funkcjonowanie swojego organizmu podczas intensywnego wysiłku fizycznego. Dane przedstawiane są w formie przystępnych wykresów, a obsługa aplikacji jest bardzo intuicyjna.

GX App można połączyć z innymi aplikacjami sportowymi, które poszerzą uzyskiwany obraz zawodnika w czasie ćwiczeń. Twórcy nowoczesnego rozwiązania umożliwili sparowanie z takimi programami, jak Apple Health, Garming czy Strava. GX App jest dostępna tylko dla systemu iOS, więc nie można jej łączyć ze sportowymi aplikacjami Google.

Foto wyróżniające: Kevin C. Cox / Fan Controlled Football / Getty Images

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Ostatnie wpisy
Rekomendowane
Jak naturalne składniki wspierają nasz układ immunologiczny: sekret mleka ssaków
/
Jak naturalne składniki wspierają nasz układ immunologiczny: sekret mleka ssaków
Dowiedz się, jak nieocenione dla zdrowia składniki mleka ssaków wzmacniają układ immunologiczny. Poznaj naturalne metody poprawy odporności.
Poradnik, dotyczący wyboru profesjonalnej ładowarki
/
Poradnik, dotyczący wyboru profesjonalnej ładowarki
Zobacz, jak wybrać idealną ładowarkę do swojego urządzenia. Artykuł zawiera praktyczne wskazówki dla początkujących i zaawansowanych użytkowników od batteriescentral.com.
Czujniki zdrowia na ciało, czyli jak zagwarantować sobie komfort i poczucie bezpieczeństwa podczas ćwiczeń
/
Czujniki zdrowia na ciało, czyli jak zagwarantować sobie komfort i poczucie bezpieczeństwa podczas ćwiczeń
Chcesz wiedzieć, co dzieje się w Twoim organizmie podczas intensywnego wysiłku fizycznego? Sięgnij po nowoczesne czujniki zdrowia, które wyposażą Cię we wszystkie niezbędne informacje!