Implanty w mózgach zrewolucjonizują sport? Neuralink rozpocznie testy na ludziach jeszcze w tym roku!

Implanty w mózgach zrewolucjonizują sport? Neuralink rozpocznie testy na ludziach jeszcze w tym roku!
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Trener poruszający zawodnikiem po boisku niczym w znanych symulatorach gier sportowych – brzmi jak scenariusz filmu science-fiction? Nic bardziej mylnego! Firma słynnego Elona Muska, zajmująca się neurotechnologią, będzie już niebawem testować na ludziach swoje nowatorskie implanty, dzięki którym możliwe stanie się sterowanie człowiekiem za pomocą szeroko dostępnych urządzeń elektronicznych!

Właściciel firmy Neuralink Elon Musk zapowiedział na Twitterze, że pierwsze testy mogą dojść do skutku jeszcze w tym roku. Jego post był odpowiedzią na wpis jednego z użytkowników, który wyraził pełną gotowość do udziału w tym odważnym eksperymencie. Mężczyzna ów przed dwudziestoma laty uległ groźnemu wypadkowi, na wskutek czego po dziś dzień jest sparaliżowany od ramion w dół.

Neuralink od lat zajmuje się niesieniem pomocy nie tylko osobom sparaliżowanym, ale również chorym na Parkinsona czy Alzheimera. Nowo powstałe implanty mają stanowić istny przełom w dziedzinie neurotechnologii. Będą one wszczepiane bezpośrednio do mózgu, jednak zgodnie z zapowiedziami Muska najciekawsze są możliwości, które nabędą ich „posiadacze”. Miliarder jest przekonany, że poza wspomaganiem oraz monitorowaniem pracy mózgu, implanty wyposażą ludzi w umiejętność telepatii! W przypadku dyscyplin drużynowych taka umiejętność byłaby na wagę złota.

Warto wspomnieć, że na spotkaniu, które odbyło się w ubiegłą niedzielę za pośrednictwem aplikacji Clubhouse, Musk wszczepił implant swojej firmy… małpie. Naczelny ssak miał rzekomo – dzięki pionierskiemu rozwiązaniu – grać w gry wideo. Teraz przedsiębiorca zapewnia, że przed wykonaniem testów na ludziach Neuralink dołoży wszelkich starań, aby implanty były w stu procentach bezpieczne. Jeśli projekt przedsiębiorcy i filantropa rodem z Pretorii rzeczywiście zostanie niedługo upowszechniony, świat sportu może czekać dziejowa rewolucja.

Zdjęcie wyróżniające: Freepik

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Ostatnie wpisy
Rekomendowane
Jak wybrać dobry uchwyt do telewizora?
/
Jak wybrać dobry uchwyt do telewizora?
Podwieszany TV to niezwykle komfortowe i funkcjonalne rozwiązanie. Jednak, aby taka opcja w pełni spełniała swoją funkcję, powinieneś wybrać odpowiedni uchwyt do telewizora.
Czy warto zainwestować w dodatkowego antywirusa na swój komputer?
/
Czy warto zainwestować w dodatkowego antywirusa na swój komputer?
W dzisiejszych czasach, kiedy coraz większa część naszego życia toczy się w świecie cyfrowym, bezpieczeństwo komputerowe staje się priorytetem dla wielu osób.
Dlaczego coraz więcej sportowców decyduje się na badania genetyczne DNA?
/
Dlaczego coraz więcej sportowców decyduje się na badania genetyczne DNA?
Naukowcy wykryli ok. 360 genów, które są ściśle związane ze sportem i aktywnością fizyczną. Dowiedz się, dlaczego sportowcy decydują się na badania DNA!