Czym różnią się laptopy biznesowe od laptopów do użytku domowego?

Czym różnią się laptopy biznesowe od laptopów do użytku domowego?
/
/
Technews
Potrzebujesz ok. 3 min. aby przeczytać ten wpis

Artykuł sponsorowany

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść artykułu i osobiste poglądy autora.

Kupując laptop, powinieneś mieć na uwadze jego parametry techniczne, walory wizualne i cenę, ale nie możesz zapominać o tym, by dopasować sprzęt do swoich potrzeb. Inne notebooki są polecane dla użytkowników domowych, a inne dla profesjonalistów. Sprawdź, czym właściwie różnią się między sobą laptopy biznesowe od laptopów domowych?

Różnice wizualne

Czy rzeczywiście laptopy biznesowe można bezbłędnie rozpoznać na tle notebooków konsumenckich? Być może sam wygląd jeszcze nie oznacza, z jakim sprzętem masz do czynienia. Jednak najczęściej komputery domowe mobilne mają obudowę wykonaną z lekkiego plastiku. Mogą być one kolorowe, wyróżniać się designem, ale plastik niestety jest podatny na wszelkiego rodzaju uszkodzenia mechaniczne. Natomiast laptopy biznesowe są nieco inne – mają solidne obudowy, np. z aluminium. Będą więc one odporne na zarysowania i pęknięcia. Obudowy komputerów biznesowych mogą być też zrobione z lekkich stopów metali, stopu magnezu albo z włókien węglowych. Najlepszym tego przykładem są sprzęty z serii Dell Precision, HP EliteBook itp., jak można przeczytać w specyfikacji tych urządzeń opublikowanej przez sklep Laphard.pl.

Matryca matrycy nierówna

Po otwarciu laptopa konsumenckiego i biznesowego również możesz dostrzec istotne różnice. Sprzęt przeznaczony do użytku profesjonalnego będzie mieć najpewniej matową, antyrefleksyjną matrycę, która pozwala na pracę w różnym oświetleniu, nawet przy intensywnym promieniowaniu słonecznym. Można bez trudu odczytać wówczas, co znajduje się na ekranie. Jest to utrudnione w przypadku błyszczących matryc konsumenckich komputerów mobilnych.

Różnice w instalowanych podzespołach

Praca z wykorzystaniem komputera mobilnego wymaga odpowiedniego sprzętu. Komputer domowy niekoniecznie będzie się nadawał do wykonywania setek operacji na minutę, co jest niezbędne przy projektowaniu grafiki, montowaniu filmów czy też używaniu programów, takich jak np. AutoCAD.

Laptopy przeznaczone dla świata biznesu mają być niezawodne, szybko działać i być dostosowane najlepiej jak to możliwe do typu wykonywanej pracy. Właściwie wszystkie podzespoły laptopów profesjonalnych muszą być dobrej jakości. Użytkownikom zależy na bezawaryjnej, bezpiecznej pracy, na szybkości otwierania aplikacji czy zapisywania danych. Kiedy kupujesz komputer biznesowy, sprawdź, jaki ma procesor, np. może to być niskonapięciowy Inter Core i7. Laptopy tego typu w porównaniu z urządzeniami typowo domowymi mają o wiele więcej zabezpieczeń, m.in. mogą wykorzystywać czytniki linii papilarnych czy szyfrowanie danych TPM.

Zdj. główne: materiał od klienta

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Ostatnie wpisy
Rekomendowane
Czym jest wirtualny numer telefonu?
/
Czym jest wirtualny numer telefonu?
Wirtualny numer telefonu, często nazywany również numerem VoIP (Voice over Internet Protocol), to numer, który nie jest przypisany do konkretnej linii telefonicznej, ale jest związany z kontem użytkownika w Internecie.
Jak działa tunel aerodynamiczny, z którego korzystają skoczkowie?
/
Jak działa tunel aerodynamiczny, z którego korzystają skoczkowie?
Lot w tunelu aerodynamicznym to nie tylko doskonała rozrywka, lecz również dobry sposób na przygotowanie do niektórych dyscyplin sportu.
Jak wybrać odpowiednią pamięć ram do komputera?
/
Jak wybrać odpowiednią pamięć ram do komputera?
Pamięć ram to istotny podzespół, który jest potrzebny do działania każdego komputera, czy też laptopa. Istotne jest właściwe dobranie tego produktu.