SmartMask nowym trendem w branży fitness? Sprawdź, jak działają specjalistyczne maski do ćwiczeń!

SmartMask nowym trendem w branży fitness? Sprawdź, jak działają specjalistyczne maski do ćwiczeń!
/
/
Gadżety
Potrzebujesz ok. 4 min. aby przeczytać ten wpis

Maski do ćwiczeń, które mają możliwość pomiaru różnorakich parametrów treningowych, mogą być prawdziwym hitem! Sportowcy trenujący na poziomie amatorskim i zawodowym z pewnością sięgną po nie z wielką chęcią.

Maski w przestrzeni publicznej

Obowiązek noszenia maseczek w przestrzeni publicznej przez niektórych jest całkowicie rozumiany i akceptowany. Inni z kolei zgłaszają duże zastrzeżenia i nie podoba im się przymus zakrywania twarzy. Nakaz zasłaniania ust i nosa przy pomocy maseczek został wprowadzony w celu spowolnienia rozprzestrzeniania się wirusa SARS-CoV-2. W wielu krajach, głównie Dalekiego Wschodu, maseczki były bardzo popularne jeszcze przed wybuchem pandemii. Jest to bariera ochronna, która działa w przypadku zakażeń przenoszonych drogą kropelkową.

Jednak maseczki to także pewne ograniczenia. Dotkliwie odczuły je osoby, które codziennie trenują w przestrzeni publicznej. Biegacze, miłośnicy nordic walking, rowerzyści, a także fani wielu innych dyscyplin sportowych musieli praktycznie z dnia na dzień przyzwyczaić się do tego, że w trakcie treningów na zewnątrz będą zasłaniać nos i usta za pomocą maseczki. Wiele osób skarży się, że taka maseczka, zwłaszcza podczas intensywnego treningu, ogranicza możliwość swobodnego oddychania, co przekłada się na intensywność jednostki treningowej.

SmartMask – wyjątkowa maska dla sportowców najnowszej generacji

Tam, gdzie pojawiają się ograniczenia, momentalnie powstaje także pole do popisu dla wynalazców. Specjaliści z Unlimitech pracują nad wyjątkową ofertą dla sportowców. Już wkrótce będzie szansa na to, że na rynku gadżetów sportowych pojawi się wyjątkowa maska. SmartMask będzie bardzo innowacyjnym produktem. Ta niepozorna maseczka będzie miała wbudowaną możliwość rejestracji różnych parametrów podczas treningu. Użytkownik, który zdecyduje się na jej używanie, będzie miał bieżący dostęp do danych dotyczących między innymi wydajności konkretnej jednostki treningowej.

Zadaniem SmartMask będzie monitorowanie efektywności oddechu. To nie jedyne parametry, jakie będzie rejestrować maska. Użytkownik pozyska cenne informacje dotyczące VO2 oraz VO2 max, częstotliwości oddychania, przemiany materii podczas spoczynku. Dostarczone informacje będą uwzględniały ponadto jakość powietrza (trening, gdy współczynniki oceniające jakość powietrza znacznie przekraczają zalecaną normę, nie jest wskazany).

Szczegółowe dane dostępne dla każdego

Jeszcze do niedawna dostęp do takich szczegółowych danych pozwalających na dogłębną analizę wydajności jednostek treningowych oraz możliwości własnego organizmu mieli przeważnie profesjonalni sportowcy albo osoby, które zgłosiły się na specjalistyczne badanie (ich koszt to przynajmniej kilkaset złotych). Gdy na rynek gadżetów fitness wejdzie SmartMask, każdy będzie mógł się przekonać m.in. o tym, na jakim poziomie kształtuje się wskaźnik wydolności fizycznej. Znając swój pułap tlenowy, można będzie określić kondycję oraz dopasować rodzaj i intensywność treningu do wydolności organizmu.

Telefon komórkowy to centrum analizy wydolności oddechowej

Nie będzie już konieczności zapisywania się na specjalistyczne badania. SmartMask umożliwi Ci monitorowanie Twojego oddechu! Przekonasz się, na jakim poziomie kształtuje się Twój pułap tlenowy oraz jaka jest wydolność Twojego organizmu. Wszystkie dane, jakie zbierze maseczka podczas treningu, zostaną przesłane na Twój telefon komórkowy. W połączeniu z informacjami pochodzącymi z pulsometru czy zegarka sportowego będą stanowić solidną bazę wiedzy na temat sportowego rozwoju. To, w jaki sposób wykorzystasz tę wiedzę, będzie zależeć już tylko od Ciebie!

Jest jednak mały szkopuł, a mianowicie cena tego produktu. Mimo że producenci zapowiadają możliwość rozłożenia zakupu na raty, to koszt oscylujący w granicach 500 funtów dla wielu osób może być ciężki do udźwignięcia, zwłaszcza w obliczu problemów finansowych związanych z pandemią.

Cambridge #startup @unlimitechco, supported by The Entrepreneurship Centre at CJBS has developed a breakthrough…

Opublikowany przez Cambridge Judge Business School Wtorek, 28 kwietnia 2020

Zdjęcie wyróżniające: pixahive.com

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Ostatnie wpisy
Rekomendowane
Pogromca bramek widmo. Na czym polega technologia goal-line?
/
Pogromca bramek widmo. Na czym polega technologia goal-line?
Technologia goal-line nazywana jest pogromcą bramek-widmo. Zaawansowana technologia zmniejsza oczywiście ryzyko popełnienia sędziowskiego błędu, jednak wiąże się z ogromnymi kosztami finansowymi.
Poradnik wyboru odpowiednich tonerów do twojej drukarki
/
Poradnik wyboru odpowiednich tonerów do twojej drukarki
Rozwiń swoją wiedzę na temat tonerów do drukarek. Dowiedz się, jak wybierać produkty na miarę swoich potrzeb i oczekiwań, by cieszyć się jakością wydruku na najwyższym poziomie.
Dlaczego warto posiadać drona?
/
Dlaczego warto posiadać drona?
Ich wszechstronność i rosnące zastosowania sprawiły, że stały się powszechnym narzędziem w różnych dziedzinach życia.