Jaxjox KettlebellConnect – na co stać hantle w wersji smart?

Jaxjox KettlebellConnect – na co stać hantle w wersji smart?
/
/
Gadżety
Potrzebujesz ok. 3 min. aby przeczytać ten wpis

Siłownie przeżywają rewolucję. Najnowszym urozmaiceniem są inteligentne hantle. Na czym polega ich innowacyjność?

Ostatnie lata są dla siłowni czasem szczególnych rewolucji technologicznych. Nawet olimpijczycy trenują już rzuty oszczepem w zamkniętych pomieszczeniach. Dzięki zaawansowanej technologii sportowcy mogą osiągać nieprawdopodobne wyniki. Powstały także specjalne hantle z funkcją czujników. Najnowszy produkt Jaxjox KettlebellConnect to jednak zupełnie inny poziom. 

Smart hantle — na czym polegają?

Rozwój rynku technologii sportowej odznaczył się szczególnie na aktywności kardio. Pozostała luka dla inżynierów, którzy chcieliby wspomóc osoby trenujące siłowo. Z taką intencją wyszła właśnie firma Jaxjox, która już wcześniej miała podejścia do tej niszy, lecz nie aż takie. 

Cała zabawa polega na skomplikowanej strukturze czujników wmontowanych w hantel. Łączy się on z aplikacją na smartphonie. Następnie może pozyskać wszystkie dotychczasowe dane z innych urządzeń, z których korzystamy, a które to są podłączone do bazy, czyli naszego telefonu. Tym samym hantle już na starcie wiedzą, na jakim poziomie obecnie jesteśmy.

Dzięki temu ten sam hantel może zmieniać swoją wagę w zależności od naszych predyspozycji. Jego rozpiętość wagowa to od 5.5 kg do aż 20 kg. System może sam się dostosowywać (automatyczne) lub może być przez nas sterowany (ręcznie). 

Dodatkowo lista ćwiczeń będzie wprowadzona w inteligentny program, który będzie: liczył powtórzenia, serie, a nawet może ustalać nam plan treningowy!

Trener na zawołanie w KettlebellConnect

Unowocześnieniem, które dotychczas w hantlach w ogóle nie występowało, jest zaprogramowanie trenerów personalnych. Firma Jaxjox umożliwiła zakup dodatkowej usługi (wcale nie taniej, bo 30 dolarów za miesiąc), która będzie zawierać aż 40 rodzajów różnych ćwiczeń, dostosowywanych do naszych możliwości i planów rozwoju. Usługa ma być rozwijana, a plany ćwiczeń układają trenerzy.

Tym samym hantle są przeznaczone dla indywidualnych użytkowników. Szczególnie takich, którzy chcieliby stworzyć własną siłownię smart. Ćwiczyć w bezpiecznej i osobistej przestrzeni, jednocześnie będąc wspieranym przez profesjonalistów. 

Jest to zatem doskonała opcja dla wszystkich, którzy stawiają na indywidualny trening i nie czują potrzeby ćwiczenia pośród dziesiątek osób. Organizowanie smart siłowni może być zatem idealną alternatywą.

KettlebellConnect, czy się opłacają? 

Opowiedzieliśmy już o tym, jak działają smart hantle. Ale dla wielu osób fundamentalną kwestią jest, czy w ogóle opłaca się je kupować? Czy nie lepiej zainwestować w tradycyjne „żelazo” i obserwować filmy na YouTube?

Nie da się jednoznacznie odpowiedzieć na to pytanie. Hantle od Jaxjox z pewnością są wartą uwagi inwestycją: to jeden sprzęt o zmiennym ciężarze, bateria wytrzyma 14 godzin ciągłej pracy, czujniki, które będą korygować nasze ustawienie, a nawet plany treningowe. To wszystko sprawia, że hantle te są świetną inwestycją. 

Z drugiej strony wcale nie taką tanią. Ich cena waha się w okolicach 350 dolarów, a wraz z opłatą dodatkową za trenera może wynieść niemal 400 dolarów. Wszystko więc zależy od zasobności naszego portfela, a także tego, co sprawia nam najwięcej frajdy.

Zdj. główne: Alora Griffiths/unsplash.com

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Ostatnie wpisy
Rekomendowane
Czujniki zdrowia na ciało, czyli jak zagwarantować sobie komfort i poczucie bezpieczeństwa podczas ćwiczeń
/
Czujniki zdrowia na ciało, czyli jak zagwarantować sobie komfort i poczucie bezpieczeństwa podczas ćwiczeń
Chcesz wiedzieć, co dzieje się w Twoim organizmie podczas intensywnego wysiłku fizycznego? Sięgnij po nowoczesne czujniki zdrowia, które wyposażą Cię we wszystkie niezbędne informacje!
E-usługi, czyli jak zadbać o bezpieczeństwo podczas letnich podróży
/
E-usługi, czyli jak zadbać o bezpieczeństwo podczas letnich podróży
Oficjalne rozpoczęcie wakacji to świetna okazja, aby rzucić okiem na e-usługi, które uczynią ten beztroski okres jeszcze przyjemniejszym oraz znacznie […]
Outsourcing IT – zoptymalizuj koszty, zwiększ jakość obsługi
/
Outsourcing IT – zoptymalizuj koszty, zwiększ jakość obsługi
Outsourcing IT może obejmować zarówno proste usługi takie jak zapewnienie pożądanego sprzętu, jak i organizację pracy w chmurze.