Nowa aplikacja sportowa od światowego giganta już dostępna! Jakie możliwości daje Apple Fitness Plus?

Nowa aplikacja sportowa od światowego giganta już dostępna! Jakie możliwości daje Apple Fitness Plus?
/
/
Aplikacje
Potrzebujesz ok. 4 min. aby przeczytać ten wpis

Wyczekiwana aplikacja amerykańskiej firmy jest już dostępna na iPhone, iPad i AppleTV! Apple Fitness Plus, bo o niej mowa, paruje się ze smartwatchem tej marki. Zainteresowani klienci mogą skorzystać z bezpłatnej miesięcznej subskrypcji.

Aplikacja została stworzona z myślą o poprawie kondycji użytkowników urządzeń Apple i zachęceniu klientów w zainwestowanie pieniędzy w połączony system sportowy marki. Dotychczas tę funkcję spełniały jedynie smartwatche, w których funkcjonalność ta jest nieustannie udoskonalana. W ich oprogramowaniu znajduje się dokładny GPS, programy treningowe, kontrola postępów w realizowanych ćwiczeniach, monitorowanie tlenu we krwi, pracy serca oraz jakości snu. Interfejs zegarków można było połączyć z iPhonem, jednak nie było aplikacji, która miałaby pełne możliwości kontroli. Firma Apple wyszła naprzeciw potrzebom użytkowników i uruchomiła zdecydowanie bardziej rozbudowaną aplikację sportową, która ma ułatwić korzystanie ze smartwatchy.

Funkcjonalność aplikacji

Apple Fitness Plus w nowoczesny sposób integruje możliwości, pomiary i funkcje obecne w Apple Watch z innymi produktami tej marki. Dzięki wykorzystaniu rozwiniętej technologii parametry monitorowane przez inteligentny zegarek mogą być wyświetlane i zapisywane w iPhonie, iPadzie lub Apple TV. Aplikacja pozwala także na swobodne korzystanie i realizowanie wgranych programów treningowych na wszystkich dostępnych odbiornikach. Program można pobrać z App Store, a po opłaceniu stosownej subskrypcji w sparowanych urządzeniach pojawi się zakładka Fitness Plus. Firma Apple określiła, że wymagania techniczne, jakie musi posiadać każde z urządzeń to oprogramowanie co najmniej iOS 14.3, watchOS 7.2, iPadOS 14.3 i tvOS 14.3. Wszystkie z kolejnych produkowanych urządzeń Apple będzie dostosowane do sportowej aplikacji.

Wirtualny trener

Ciekawym rozwiązaniem wprowadzonym do aplikacji jest osoba wirtualnego trenera. Rola ta nie opiera się na zawodniku prowadzącym zestaw ćwiczeń, ale przede wszystkim na dokładnym odczytywaniu i analizie aktualnych pomiarów zapisywanych przez zegarek. Jeśli użytkownik zwalnia tempo, zmienia szybkość wykonywanych ruchów lub spada jego wydajność, to wirtualny trener automatycznie otrzyma o tym informację. W takim wypadku na ekranie pojawią się parametry, które należy poprawić, aby wrócić do wypracowanej formy. Synchronizacja danych z zegarka oraz reakcja programu treningowego jest praktycznie natychmiastowa. Jeśli w trakcie realizowanych ćwiczeń trener wskazuje na to, aby sprawdzić swoje tętno, to aplikacja automatycznie wygeneruje taką informację na ekranie, tak aby zawodnik miał łatwy dostęp do potrzebnych danych. W ogólnej perspektywie tego typu rozwiązania zdają się być zaledwie detalami, jednak właśnie takie szczegóły sprawiają, że komentatorzy Apple Fitness Plus oceniają ją bardzo pozytywnie.

Baza treningów i wsparcie muzyczne

Przygotowane przez profesjonalnych trenerów programy treningowe obejmują obecnie 10 różnych trybów ćwiczeniowych i dyscyplin. Firma zapowiada, że nowe treningi będą udostępniane co tydzień, tak aby baza regularnie się powiększała. Na liście aktualnie dostępnych programów znajdują się między innymi ćwiczenia z zakresu jogi, rowerka stacjonarnego, biegu na bieżni, treningu siłowego, obwodowego, a nawet HIIT. Aplikacja samodzielnie analizuje osiągane wyniki, a porem na tej podstawie proponuje plany treningowe, indywidualnie dopasowane do potrzeb i możliwości użytkownika. Dzięki takiemu rozwiązaniu zawodnicy mają większe możliwości korzystania z usług aplikacji oraz poznawania nowych trenerów wirtualnych i dyscyplin sportowych. Dodatkową funkcją aplikacji Apple Fitness Plus jest wybór playlisty muzycznej. Do każdego z treningów jest specjalnie dopasowany spis utworów, który ma wspierać tempo wykonywanych powtórzeń. Użytkownicy mogą także samodzielnie ustawiać ulubioną muzykę za pomocą Apple Music.

Dostępność

Aktualnie nowa aplikacja Apple jest udostępniona użytkownikom w Australii, Kanadzie, Nowej Zelandii, Wielkiej Brytanii, Irlandii oraz USA. Koszt miesięcznej subskrypcji wynosi 9.99$, czyli około 37 złotych. Nie podano oficjalnej informacji kiedy Apple Fitness Plus będzie dostępne w Polsce.

Zdjęcie wyróżniające: Freepik

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Ostatnie wpisy
Rekomendowane
Smartband z GPS – jaki wybrać i ile wydać?
/
Smartband z GPS – jaki wybrać i ile wydać?
Opaska sportowa to przydatny gadżet dla osób aktywnych fizycznie, nie tylko uprawiających bieganie czy kolarstwo amatorskie. Nowoczesny smartband pozwala bowiem […]
ReSpo.Vision – nowy (trój)wymiar analityki sportowej
/
ReSpo.Vision – nowy (trój)wymiar analityki sportowej
Współczesny sport a technologia – jaka jest zależność między nimi? ReSpo.Vision to prawdziwa rewolucja w świecie sportu!
Smartwatche i smartbandy marki Amazfit dostępne od czerwca w ofercie mPTech
/
Smartwatche i smartbandy marki Amazfit dostępne od czerwca w ofercie mPTech
Jedna z czołowych polskich firm produkujących i dystrybuujących telefony, smartfony myPhone, HAMMER oraz inne urządzenia z segmentu elektroniki użytkowej nawiązała […]