Lepiej późno niż wcale. EKG i pomiar ciśnienia w smartwatchach Samsunga zawitają do Polski!

Lepiej późno niż wcale. EKG i pomiar ciśnienia w smartwatchach Samsunga zawitają do Polski!
/
/
GadżetyTechnews
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Długo kazano nam czekać na ten moment, ale Galaxy Watch 3 oraz Galaxy Watch Active 2 wywalczyły w końcu stosowne certyfikacje na implementację EKG oraz pomiaru ciśnienia. Wyczekiwana przez posiadaczy tych zegarków aktualizacja już wkrótce trafi zatem do Polski!

Nasz kraj znalazł się w gronie ponad dwudziestu państw, w których niebawem możliwe będzie korzystanie z pomiaru ciśnienia oraz elektrokardiogramu (EKG) za pośrednictwem smartwatchy Galaxy Watch Active 2 oraz jego młodszego kuzyna – Galaxy Watch 3. Przypomnijmy, że do tej pory taka funkcja przysługiwała jedynie mieszkańcom Stanów Zjednoczonych oraz Korei Południowej.

Możliwość wykonania EKG, a także zmierzenia ciśnienia za pomocą zegarka to kolejny argument przemawiający za urządzeniami spod znaku Samsunga. Pomimo że nawet najbardziej dokładne pomiary nie zastąpią badania z zastosowaniem profesjonalnego sprzętu, to zdarzały się przypadki, gdy smartwatch był w stanie ostrzec użytkownika o problemach zdrowotnych.

Premiera nowych funkcji w smartwatchach Samsunga ma nastąpić oficjalnie już we czwartek 4 lutego, jednak dokładny termin aktualizacji może różnić się w zależności od regionu, w związku z czym warto na bieżąco monitorować status dostępności.

Zdjęcie wyróżniające: pxhere.com

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Ostatnie wpisy
Rekomendowane
Jak wybrać idealną kotwicę do twojego stylu wędkowania?
/
Jak wybrać idealną kotwicę do twojego stylu wędkowania?
Odkryj wartościowe wskazówki i porady, które pomogą Ci wybrać idealną kotwicę do Twojego stylu wędkowania. Dowiedz się, jakie czynniki powinieneś wziąć pod uwagę i jakie kotwice są najpopularniejsze.
Blockchain i sport – związek z ciekawymi perspektywami
/
Blockchain i sport – związek z ciekawymi perspektywami
Blockchain i sport – czy ten związek ma przyszłość? Jak najbardziej! Sprawdź, jak można wprowadzić tą technologię do sportowej branży.
Gdzie kupić smartfon?
/
Gdzie kupić smartfon?
Smartfony służą dziś do tego, aby pozostawać w kontakcie ze światem w pełnym tego słowa znaczeniu.