Darmowe aplikacje na siłownię i nie tylko – poznaj nasze TOP 8

Darmowe aplikacje na siłownię i nie tylko – poznaj nasze TOP 8
/
/
Aplikacje
Potrzebujesz ok. 3 min. aby przeczytać ten wpis

Wiele osób rozpoczynających przygodę z siłownią miewa trudności, jeśli chodzi o sztywne trzymanie się planu treningowego. Skutecznie zaradzić temu problemowi może nowoczesna technologia. Oto 10 darmowych aplikacji na telefon, za sprawą których skrupulatne podążanie za ustalonymi założeniami przyjdzie Ci łatwiej niż kiedykolwiek!

1. Gymlify

Przejrzyście skonstruowany dziennik treningowy przeznaczony zarówno dla stałych bywalców siłowni, jak i osób preferujących ćwiczenia w domowym zaciszu. Aplikacja daje użytkownikowi dostęp do ponad 200 gotowych aktywności. Dodatkowo istnieje możliwość dodawania własnych ćwiczeń. Najlepszą wizytówkę Gymlify stanowi jej średnia ocen, wynosi aż 4.8/5 gwiazdek.

2. Caynax HIIT

Aplikacja, której głównym założeniem jest trening interwałowy o wysokiej intensywności. Tego typu trening polega na przeplataniu krótkich okresów intensywnego i umiarkowanego wysiłku fizycznego. Dodatkowo aplikacja jest wyjątkowo klarowna, co pozwala na intuicyjne wykorzystywanie dostępnych możliwości. Miłośnicy interwałów nie mogliby prosić o nic więcej.

3. Caynax A6W

Kolejna świetna aplikacja od Caynax. Tym razem mamy jednak do czynienia nie z treningiem interwałowym, a harmonogramem ćwiczeń na mięśnie brzucha do wykonania na przestrzeni 42 dni – powszechnie znanym jako Aerobiczna Szóstka Weidera (A6W). Możliwość dokładnego rozplanowania konkretnych aktywności sprawi, że regularność już nigdy nie będzie problemem.

4. GymRun

Intuicyjny, obszerny, konfigurowalny – te trzy cechy widnieją w oficjalnym opisie aplikacji GymRun. Jeśli uważnie przyjrzymy się dostępnym funkcjom, to szybko okaże się, że nie są to jedynie puste słowa. Aplikacja została wyposażona w szczegółową bazę danych dotyczącą ćwiczeń, a także możliwość zsynchronizowania z Google Fit i Samsung S Health. W wersji płatnej dostępne są również wykresy, statystyki i raporty.

5. Nike Training Club

Firma Nike kojarzy się przede wszystkim ze sportowym trybem życia, a zatem nic dziwnego, że jej aplikacja cieszy się tak ogromną popularnością wśród miłośników aktywności fizycznej. Siłę Nike Training Club z pewnością stanowi różnorodność dostępnych ćwiczeń – od rozgrzewających, przez podstawowe, po rozciągające. Z tą aplikacją z powodzeniem można przeprowadzić więc pełny trening.

6. 7-Minutowe Ćwiczenia

Aplikacja stworzona z myślą o osobach, które na co dzień nie mają zbyt wiele czasu na podejmowanie aktywności. Udogodnieniami, na które warto zwrócić uwagę, są obszerne instrukcje głosowe oraz wizualne, a także niezwykle realistyczne animacje 3D. 7-Minutowe Ćwiczenia zostały wybrane najlepszą aplikacją fitness 2016 roku i do tej pory zaufało im już ponad 10 milionów osób z całego świata.

7. Daily Workouts Free

W repertuarze oferowanym przez tą popularną aplikację znajdziemy zarówno ćwiczenia na poszczególne partie ciała, jak i te ogólnorozwojowe, mające na celu wzmocnić cały organizm. Daily Workouts Free to wirtualny trener personalny, który na każdy kolejny dzień tygodnia ma przygotowany inny zestaw aktywności, a zatem nie sposób się z nim nudzić.

8. JEFIT Workout Exercise Trainer

Kolejny trener personalny w naszym zestawieniu. JEFIT Workout Exercise Trainer to intuicyjna aplikacja, która zawiera ponad 1300 ćwiczeń – dostępne aktywności są jeszcze bardziej atrakcyjne za sprawą szczegółowych opisów i animacji. Ciekawą funkcją jest także możliwość porównywania swoich rezultatów z pozostałymi użytkownikami społeczności. Nic nie motywuje bowiem tak, jak zdrowa rywalizacja.

Zdj. główne: Victor Freitas/pexels.com

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Ostatnie wpisy
Rekomendowane
Tętno pod kontrolą! Jak działają sport testery?
/
Tętno pod kontrolą! Jak działają sport testery?
Zastanawiasz się nad zakupem profesjonalnego sprzętu sportowego? Sprawdź, jak działają monitory pracy ciała podczas treningu!
Inteligentne buty przyszłością sportu
/
Inteligentne buty przyszłością sportu
Jak skutecznie zwiększyć efektywność sportowców i przyczynić się do poprawy osiąganych przez nich wyników? Z pomocą przychodzą nowoczesne rozwiązania pod […]
System pomiaru czasu w pływaniu – jak to działa?
/
System pomiaru czasu w pływaniu – jak to działa?
Firma z Kolorado stworzyła prawdziwe arcydzieło technologiczne – sukces jej wynalazku mogą naśladować wszystkie start-upy na całym świecie!