Tradycyjny sport łączy siły z wirtualnym. Wielkie potęgi wchodzą do świata esportu!

Tradycyjny sport łączy siły z wirtualnym. Wielkie potęgi wchodzą do świata esportu!
/
/
Technews
Potrzebujesz ok. 3 min. aby przeczytać ten wpis

Sport wirtualny zyskuje coraz większą siłę przebicia na całym świecie, czego najlepszym dowodem jest fakt, że zaczynają w niego inwestować największe globalne marki. Wśród nich znajdziemy również kilka potęg ze świata sportu tradycyjnego, takich jak FC Barcelona czy McLaren Racing. Które rozgrywki i organizacje wzbudziły zainteresowanie renomowanych sponsorów?

Na przestrzeni ostatnich lat e-sport stał się czymś znacznie więcej, aniżeli tylko dobrą zabawą przed ekranem komputera. Teraz wirtualne zmagania to profesjonalna i pełnoprawna dyscyplina, ale również wielki biznes. Dostrzegają to zresztą potentaci tradycyjnych dyscyplin sportu, którzy coraz śmielej inwestują swoje środki w sektor gier komputerowych.

FC Barcelona z własną sekcją League of Legends?

League of Legends od dawna zalicza się do ścisłej czołówki najpopularniejszych gier online. Według hiszpańskich mediów o własnej sekcji w tej dziedzinie zamarzyła właśnie FC Barcelona, czyli jeden z dwóch największych klubów sportowych na Półwyspie Iberyjskim. W tym celu Katalończycy mieliby nawiązać współpracę z doskonale znaną maniakom esportu organizacją S2V Esports, która może pochwalić się sporym doświadczeniem. W jej portfolio znajdziemy dywizje w konkurencjach takich jak Counter Strike: Global Offensive, Rocket League, VALORNCIE oraz Formule 1. Umowa pomiędzy obiema stronami rzekomo ma wejść w życie w 2022 roku.

McLaren Racing otwiera ośrodek gamingowy

Kolejną dużą marką ze sportu tradycyjnego, która zdecydowała się zainwestować w branżę gier komputerowych jest team Formuły 1 – McLaren Racing. W ramach ambitnego projektu o nazwie Shadow Studio Brytyjczycy zaprojektowali prawdziwą przystań dla e-sportowców. Wyposażony w najnowocześniejszy sprzęt komputerowy budynek mieści się w angielskim mieście Woking. Przedsięwzięcie ma być swego rodzaju dopełnieniem działalności McLaren Racing na rynku wirtualnych zmagań, gdzie zespół aktywnie udziela się nieustannie od 2017 roku. Trzeba przyznać, że nowopowstałe studio prezentuje się doprawdy fenomenalnie!

E-sport rośnie w siłę

Segment e-sportowy stale przyciąga uwagę również innych światowych gigantów, takich jak choćby Paris Saint Germain czy Miami Heat. W Polsce pod tym względem przoduje natomiast Wisła Kraków za sprawą projektu Wisła All in! Games. Wszystko wskazuje na to, że następne znaczące inwestycje w świat gier komputerowych ze strony sportowych potęg pozostają wyłącznie kwestią czasu. W kolejnych latach możemy spodziewać się zatem jeszcze bardziej dynamicznego rozwoju esportu.

Foto wyróżniające: ELLA DON / unsplash.com

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Ostatnie wpisy
Rekomendowane
Kluczowe kroki do wyboru i zakupu optymalnej domeny internetowej
/
Kluczowe kroki do wyboru i zakupu optymalnej domeny internetowej
Odkryj niezawodne strategie i porady doboru idealnej domeny internetowej, która pomoże wzmocnić Twoją obecność online i zwiększyć widoczność Twojego biznesu.
AI lepsza od arcymistrzów – jak działają silniki szachowe?
/
AI lepsza od arcymistrzów – jak działają silniki szachowe?
Rozgrywki z internetowym systemem są jednym z najważniejszych elementów szachowych przygotowań i treningów.
Gadżety dla outdoorowców
/
Gadżety dla outdoorowców
Outdoorowe aktywności zyskują coraz większą popularność. Co zabrać ze sobą na urlop pod namiotem czy kilkudniowy wyjazd na ryby, by było bezpiecznie i komfortowo? Oto najpotrzebniejsze gadżety.