7 najlepszych aplikacji żeglarskich

7 najlepszych aplikacji żeglarskich
/
/
Aplikacje
Potrzebujesz ok. 4 min. aby przeczytać ten wpis

Aplikacje mobilne służą już nie tylko do komunikacji. Współcześnie stworzono już apki niemal do wszystkiego – również takie, które wspomogą nas w rejsach jachtem.

Poniższy zestaw został przez nas wyselekcjonowany w taki sposób, aby zapewnić Ci wybór najlepszych aplikacji dostępnych w języku polskim na Androida. Podium zajęły aplikacje związane z Mazurami.

Mazury Mini Locja

Aplikacja jest bezpłatna oraz dostępna w Google Play. Posiada sześć funkcji, które zdecydowanie ułatwią podróżowanie i rejsy po mazurskich jeziorach.
1. Mapa – zawiera nie tylko rzeki i jeziora, ale również porty, kanały, mosty, śluzy, linie energetyczne, stacje benzynowe, a nawet atrakcje turystyczne czy rezerwaty.
2. Pogoda – koncentruje się głównie na wybranych akwenach (Węgorzewo, Sztynort, Giżycko, Mikołajki, Ryn itd).
3. Znaki żeglarskie – jakie możemy spotkać na szlaku Wielkich Jezior Mazurskich.
4. GPS.
5. Pomoc – numery alarmowe, których moglibyśmy potrzebować.
6. Kompas.

Bezpiecznie nad wodą

Inicjatorami aplikacji był Samorząd Województwa Warmińsko–Mazurskiego. Aplikacja skupia się na zasadach zachowania w sytuacjach zagrażających bezpieczeństwu. Każde niebezpieczne wydarzenie zostało opisane oraz zilustrowane, wraz ze sposobem, w jaki zażegnać niebezpieczeństwo.

Z aplikacji dowiemy się, jak zareagować w sytuacji: omdlenia, zasłabnięcia, alergii, złamań, drgawek i tak dalej. Dostępny jest również poradnik, jak skontaktować się (i gdzie w ogóle znaleźć) z najbliższym posterunkiem policji, szpitalem, czy też strażą pożarną.

Burze nad Polską i Europą

Jest to aplikacja pozwalająca weryfikować na bieżąco wyładowania atmosferyczne na całym kontynencie, nie tylko w Polsce. Jest ona połączona z Google Maps, na których są wyświetlane informacje o możliwych burzach. Dane pochodzą z naziemnych stacji pogodowych. Aplikacja pozwala ponadto śledzić jedną konkretną lokalizację i w przypadku jakiś nagłych zmian, natychmiast nas o tym powiadomi.

Burze nad Polską i Europą
Link: https://play.google.com/store/apps/details?id=pl.net.szafraniec.burze&hl=pl

Dzisiaj dla…

Opublikowany przez Najlepsze Gry/Aplikacje Na Androida Wtorek, 15 sierpnia 2017

Portuj.pl

Skromna, ale bardzo ciekawa aplikacja. Z niej dowiemy się, jaki obrać kurs na nowe porty, co tam na nas czeka, jakie są koszty zacumowania itd. Ponadto program pozwala na łatwy kontakt z bosmanem danego portu. Jedną z funkcji, z którą warto się zaprzyjaźnić, jest opcja planowania trasy rejsu (w to wliczane są również potencjalne koszty). Jeżeli natomiast odkryjemy jakiś niezarejestrowany port, sami będziemy mogli go dodać do aplikacji.

Navionics

Nagrodzona aplikacja, która pozwoli nam wytyczyć trasę po szlakach morskich. Spełnia się doskonale w funkcji narzędzia nawigacji. Mapy morskie w programie są obszernie rozbudowane i dostarczają takich informacji, jak występowanie głębin i raf, latarni morskich i portów. Aplikacja posiada pakiet związany z pogodą, poszerzony o dane dotyczące prądów morskich itd.

MySea

Interaktywny przewodnik po krajach południowych: Grecji, Chorwacji oraz Turcji. Pozwala rezerwować miejsca do cumowania, a także sprawdzić ceny postojów, zweryfikować informacje o okolicy, przeczytać recenzje innych użytkowników o danym miejscu, stworzyć własną listę miejsc, które polecamy i które chcielibyśmy odwiedzić.

Anchor Alarm

Aplikacja skupiająca się na kwestii bezpiecznego zakotwiczania. Informuje nas o możliwych zmianach pogodowych w miejscu, w którym chcemy spuścić kotwicę. Są to szczególnie ważne wiadomości, gdy weźmiemy pod uwagę, że jacht nie jest stabilnym mieszkaniem czy pojazdem, którego żadna siła nie ruszy, a konstrukcją uzależnioną od kaprysów pogody.

Zebraliśmy dla Was 3 przydatne aplikacje na telefon, które warto mieć podczas żeglowania. 🙂

Windy – aplikacja do…

Opublikowany przez Mazuria Sobota, 27 marca 2021

Foto wyróżniające: Freepik

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Ostatnie wpisy
Rekomendowane
Nowoczesna technologia odpowiedzią na brak kibiców. Nowa Zelandia z wirtualnym dopingiem na IO w Tokio!
/
Nowoczesna technologia odpowiedzią na brak kibiców. Nowa Zelandia z wirtualnym dopingiem na IO w Tokio!
Nowoczesna technologia nieustannie się rozwija i daje coraz więcej możliwości w rozmaitych aspektach życia. Podczas tegorocznych Igrzysk Olimpijskich w Tokio […]
/
Jak wprowadzić jogę do codziennej rutyny dla poprawy zdrowia i samopoczucia?
Przekonaj się, jak włączenie jogi do codziennej rutyny może poprawić Twoje zdrowie i samopoczucie, a także jak łatwo rozpocząć praktykę jogi w domu.
Pas cardio – nieodłączny asystent sportowca czy zbędny gadżet?
/
Pas cardio – nieodłączny asystent sportowca czy zbędny gadżet?
Pas cardio jest w stanie skutecznie zwiększyć efektywność treningu i uchronić osobę ćwiczącą przed kontuzją.