Najlepsze gry ruchowe bazujące na technologii VR

Najlepsze gry ruchowe bazujące na technologii VR
/
/
AplikacjeInnowacje
Potrzebujesz ok. 4 min. aby przeczytać ten wpis

Gry ruchowe bazujące na technologii VR to doskonała forma spędzania czasu wolnego. W które z nich warto zainwestować? W poniższym wpisie bierzemy to zagadnienie pod lupę.

Gry VR na Nintendo Wii

Nintendo Wii to urządzenie, które pojawiło się na rynku piętnaście lat temu i zdobyło ogromną popularność na całym świecie. Użytkownicy docenili zwłaszcza nowatorski wtedy system sterowania przy pomocy ruchów kontrolerów. Niska cena urządzenia sprawiła, że duża część osób mogła sobie pozwolić na jego zakup. Nintendo Wii było pierwszą na rynku konsolą, która zachęciła rodziny i grupy przyjaciół do wspólnego ruchu przed telewizorem.

Z jakiego rodzaju grami możemy mieć tutaj do czynienia? Znacząca część z nich bazuje na różnego rodzaju dyscyplinach sportowych oraz aktywnościach fitness – jak Wii Sports, czyli gra, która do dziś cieszy się niesłabnącą popularnością wśród użytkowników z całego świata. Pozwala ona spróbować swoich sił w tenisie, boksie, golfie, baseballu oraz kręglach. Całość jest tu obsługiwana za pomocą kontrolerów, których aktualne położenie jest odczytywane przez wbudowany w konsolę czujnik.

Drugą godną polecenia grą na Nintendo Wii jest Wii Fit. Sprzedawana jest ona w zestawie wraz z matą wyposażoną w dużą ilość czujników, która odczytuje, a następnie analizuje ruchy gracza. Wbudowane oprogramowanie jest w stanie pomóc w poprawie równowagi czy postawy. Wii Fit pozwala między innymi na wykonywanie treningu aerobiku czy jogi.

Warto wspomnieć tutaj również o konsoli od Nintendo, która jest dostępna na rynku od 2012 roku – Wii U. Ma ona trzyrdzeniowy procesor IBM Espresso z 2 GB RAM. Wykorzystywanym tu kontrolerem jest Wii Remote, czyli pilot wyposażony w kilka przycisków, czujnik ruchu oraz przystawkę wraz z gałką analogową. Dodatkowo użytkownicy mają do wyboru Gamepad z dotykowym ekranem LCD o przekątnej 6,2 cala. Wykorzystywany jest on do prezentowania dodatkowej zawartości, takich jak chociażby mapy. Gamepad sprawdza się również podczas gry zespołowej.

Gry VR na Xbox Kinect

Miłośnicy aktywności fizycznej przed telewizorem zaopatrzyć mogą się również w Kinect. Co to takiego? Najprościej mówiąc, to kamera, która odczytuje sylwetki graczy i przekłada je na ruchy w grze. Urządzenie to dedykowane jest wszystkim posiadaczom konsol Xbox 360 oraz Xbox One. Wystarczy podłączyć je do urządzenia, aby rozpocząć przygodę z grami, takimi jak Kinect Sport czy Just Dance.

Na czym polega korzystanie z systemu Kinect? W pierwszej kolejności, jeszcze przed rozpoczęciem rozgrywki, sensor skanuje sylwetkę użytkownika. Musi on wykonać kilka prostych czynności, takich jak rozłożenie rąk czy rozstawienie palców oraz podać swoją wagę i wzrost. Na skutek kalibracji, na ekranie wyświetla się wirtualny avatar gracza. Kinect jest bezawaryjnym urządzeniem, które za sprawą sensorów śledzących ruch, głos i dźwięk sprawia, że użytkownik staje się żywym kontrolerem.

Najnowszy model Kinect 2.0 wyposażony jest m.in. w funkcję rozpoznawania twarzy. Dzięki niej urządzenie automatycznie zaloguje danego użytkownika, który siedzi przed ekranem telewizora. Co więcej, z sensorem porozumiewać można się za pośrednictwem mowy. To niezwykle wygodne rozwiązanie, które ułatwia obsługę sprzętu.

Gry VR na PlayStation Move (PS Move)

Następnym godnym polecenia rozwiązaniem jest zestaw Sony PlayStation Move, w skład którego wchodzi kamera oraz urządzenie z wyglądu przypominające nieco latarkę z wbudowaną żarówką. Tym, co go wyróżnia, jest niezwykle realistyczne odwzorowanie ruchów. Konsola ta nie widzi sylwetki gracza i nie jest w stanie rozpoznać jego twarzy, lecz doskonale radzi sobie w wielu grach sportowych, w szczególności tych, które wymagają dokładności ruchów dłoni. Mowa tutaj między innymi o łucznictwie czy frisbee.

Foto wyróżniające: Freepik

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Ostatnie wpisy
Tagi
Rekomendowane
Co trzeba wiedzieć o wyszukiwaniu głosowym?
/
Co trzeba wiedzieć o wyszukiwaniu głosowym?
Dziś przedstawimy kilka przydatnych informacji na temat głosowego wyszukiwania.
Baw się i ćwicz! Quell przygotowuje nowatorską grę do treningów fitness
/
Baw się i ćwicz! Quell przygotowuje nowatorską grę do treningów fitness
Ruchowa gra fantasy na konsolę pozwala na realizację profesjonalnych treningów sportowych oraz poprawę formy fizycznej użytkownika. Poznaj najnowszą propozycję od firmy Quell!
Footbonaut – tak wygląda piłkarski trening nowej generacji!
/
Footbonaut – tak wygląda piłkarski trening nowej generacji!
Do czynienia możemy mieć z różnego rodzaju nowoczesnymi technologiami, które mają na celu wznieść trening piłki nożnej na wyższym poziom. […]