Najlepsze aplikacje mobilne do trenowania tenisa ziemnego

Najlepsze aplikacje mobilne do trenowania tenisa ziemnego
/
/
Aplikacje
Potrzebujesz ok. 3 min. aby przeczytać ten wpis

Techniczna poprawność gry w tenisa to klucz do uzyskania dobrego poziomu umiejętności. Oprócz regularnych treningów pomocne mogą okazać się różne aplikacje mobilne dla początkujących tenisistów.

Zepp Tennis Classic App

Zepp Tennis Classic to aplikacja pozwalająca na uzyskanie szczegółowych danych gry zawodnika oraz specjalistycznych analiz techniki konkretnych zagrań za pomocą czujnika. Urządzenie Zepp umieszcza się na rakiecie, dzięki czemu może rejestrować dane zarówno podczas treningów, jak i samych meczów. Monitorowane parametry siły, intensywności, celności oraz poprawności gry są przesyłane do aplikacji Zepp Tennis Classic, która tworzy dokładne statystyki, analizy, a nawet modele 3D.

Podobny system z czujnikiem tej samej marki jest wykorzystywany do gry w golfa, podczas której czujnik umieszcza się w rękawiczce zawodnika.

SwingVision AI Tennis App

Druga propozycja na liście jest dedykowana miłośnikom tenisa, którzy lubią śledzić mecze innych zawodników. Dzięki możliwości odtworzenia poszczególnych akcji oraz zapoznania się ze szczegółowymi statystykami użytkownik ma unikalną szansę na obserwowanie i uczenie się od najlepszych tenisistów na świecie. Aplikacja zapisuje i generuje najlepsze akcje z wybranych meczów, jednocześnie tworząc statystyki oraz dane, które pozwalają na dokładne zapoznanie się z techniką gry zawodnika. W programie można znaleźć informacje dotyczące najczęściej wybieranych kierunków konkretnych zagrań, głębokości i precyzji uderzenia, rozciągnięcia piłki czy rotacji i prędkości piłki podczas lotu.

BestShot Tennis Tracker App

Kolejna aplikacja to propozycja dla posiadaczy Apple Watcha. Dzięki zegarkowi program jest w stanie monitorować grę podczas całego treningu. Zebrane dane są analizowane przez system przypominający wirtualnego trenera.

Oprócz podstawowych danych takich jak liczba spalonych kalorii czy pokonany dystans lub praca serca, aplikacja udostępnia dane o zwycięskich punktach, precyzji i technicznej poprawności uderzenia, sposobach rozegrania akcji (volley, smash, backhand, forehand) oraz najbardziej efektywnych rozwiązań na korcie tenisowym. Indywidualne statystyki można zapisywać, dzięki czemu użytkownik ma szansę na monitorowanie czynionych postępów.

Trener tenisa Plus HD (Tennis Coach Plus HD)

Prosta w formie aplikacja umożliwia samodzielne przeprowadzenie wszechstronnego treningu tenisa ziemnego. Do systemu programu wgrane zostały filmy instruktażowe przygotowane przez profesjonalnych trenerów, w których demonstrowana jest poprawna technika wykonania konkretnych zagrań. Nagrania można dowolnie dostosowywać do swoich potrzeb, zatrzymując, zwalniając i ponownie odtwarzając kolejne pliki. Aplikacja jest bezpłatna oraz dostosowana do potrzeb początkujących zawodników tenisa ziemnego.

Hudl Technique App

Ostatnia aplikacja w zestawieniu to system, który pozwala na nagrywanie całego treningu, a następnie dokładną analizę całego ułożenia ciała zawodnika. Wideo jest odtwarzane w zwolnionym tempie, tak by zawodnik mógł zapoznać się ze wszystkimi szczegółami konkretnych drużyn. Zapisane nagrania są poddawane szczegółowej analizie, dzięki której użytkownik otrzymuje niemal natychmiastową informację zwrotną o poprawności techniki gry. Zawodnicy korzystający z aplikacji mogą także uzyskać dostęp do nagrań innych zawodników i uczyć się z zebranych przez nich materiałów.

Foto wyróżniające: Eamonn M. McCormack / Getty Images for American Express

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Ostatnie wpisy
Tagi
Rekomendowane
Jak wybrać odpowiednią pielęgnację skóry twarzy na każdą porę roku?
/
Jak wybrać odpowiednią pielęgnację skóry twarzy na każdą porę roku?
Odkryj jak dopasować pielęgnację skóry twarzy do różnych pór roku, aby zawsze wyglądać świeżo i zdrowo. Poznaj różne metody ochrony skóry w zimie, wiosną, latem i jesienią.
BeDiet vs Diet & Training by Ann – porównanie aplikacji najpopularniejszych polskich trenerek fitness
/
BeDiet vs Diet & Training by Ann – porównanie aplikacji najpopularniejszych polskich trenerek fitness
Dowiedz się, jak działają aplikacje najpopularniejszych polskich trenerek fitness - Anny Lewandowskiej i Ewy Chodakowskiej! Która z nich pasuje do Twoich potrzeb?
6 najlepszych krokomierzy na Androida i iOS
/
6 najlepszych krokomierzy na Androida i iOS
Spaceruj swobodnie i monitoruj pokonane kroki dzięki najlepszym aplikacjom na telefon!