Bezpieczeństwo firmy – jak o nie zadbać?

Bezpieczeństwo firmy – jak o nie zadbać?
/
/
Innowacje
Potrzebujesz ok. 3 min. aby przeczytać ten wpis

Artykuł sponsorowany

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść artykułu i osobiste poglądy autora.

Nie od wczoraj wiadomo, iż małe, prywatne spółki, przedsiębiorstwa średniej wielkości oraz duże, globalne korporacje powinny zadbać o zapewnienie bezpieczeństwa swoim operacjom. Zjawisko to dotyczy nie tylko systemów informatycznych oraz danych powiązanych z archiwami, lecz także okolicy budynku, placówki oraz pomieszczeń służbowych. Faktem jest, iż kolosalne przedsiębiorstwa wysoko cenią swoje wartości i zabezpieczają je, natomiast mniejsze działalności często ignorują rosnące zagrożenia, a poziom ryzyka rozwijający się z roku na rok odbiera im spokój. Jakie są korzyści wynikające z inwestycji w zabezpieczenia? Co jest obecnie oferowane na rynku dla firm?

Sprawdzone procedury ochrony – czyli jakie?

Od kilku ostatnich lat można zaobserwować zwiększenie liczby przestępstw ekonomicznych oraz nieuczciwych praktyk przeszkadzających rozwój biznesów lub prowadzących do ich zniszczenia i upadku finansowego. Metody kradzieży informacji i włamania do siedziby są zróżnicowane i dość wyrafinowane, co powoduje, że właściciele i pracownicy mogą przez długi czas nie zdawać sobie sprawy z tego, co dzieje się w ich firmie. Dlatego warto stosować procedury ochrony i inwestować w sprawdzone i najwyższej jakości mechanizmy ochronne.

Jakie są dostępne rozwiązania?

Współcześnie rynek oferuje przedsiębiorcom wiele ciekawych opcji. Najbardziej preferowaną i popularną jest kontrola dostępu do budynków za pomocą kodu numerycznego. Niestety, ta metoda jest przestarzała i narażona na ryzyko (np. udostępnienia hasła PIN z przypadku lub z narażeniem celowym). Więcej znana i szeroko stosowana w korporacjach oraz magazynach jest karta zbliżeniowa, magnetyczna, czy chipowa z kodem kreskowym dla pracowników, partnerów biznesowych lub gości odwiedzających siedzibę.

Wszystkie powyższe propozycje wymagają niewielkich kosztów finansowych i krótkiego czasu instalacji oprogramowania. Zaawansowane i niemalże niemożliwe do obejścia zabezpieczenia biometryczne, takie jak czytniki linii papilarnych, gałek ocznych lub układu krwionośnego, są uznawane na całym świecie za najlepsze w swoim rodzaju i zyskują rzesze zwolenników.

Na co należy szczególnie uważać?

Poza ochroną placówek biznesowych, należy uwzględnić bezpieczeństwo pracowników oraz ich wydajność. Niektóre karty pozwalają na śledzenie położenia pracownika na dużych terenach produkcyjnych lub podczas wykonywania niebezpiecznych czynności (takich jak roboty górnicze pod ziemią). Skuteczne określenie pozycji pozwala na szybki kontakt i pomoc w sytuacjach zagrożenia życia lub zdrowia.

Podsumowując, zarówno małe, jak i duże firmy powinny pamiętać o ochronie danych, dokumentów oraz sieci. Wymagany jest również monitoring budynków, okolic i biur. Nieatrakcyjne pomieszczenia służbowe mogą stać się łupem złodziei, a wartościowe informacje mogą zostać wykradzione z archiwum. Wszakże, możliwości ochrony są szerokie, dzięki czemu każdy przedsiębiorca znajdzie najlepsze rozwiązanie, zapewniające spokój przez długi czas.

Zdjęcie: materiał Klienta.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Ostatnie wpisy
Rekomendowane
Magazyny przyszłości – Jak VERSABOT-y automatyzują procesy intralogistyczne w magazynach
/
Magazyny przyszłości – Jak VERSABOT-y automatyzują procesy intralogistyczne w magazynach
W niniejszym artykule przyjrzymy się bliżej automatyzacji magazynu, jej zaletom oraz jednej z lepszych opcji na jej rozpoczęcie, dostępnej na polskim rynku - VERSABOT-om.
Jak prawidłowo degustować czerwone wino – poradnik dla początkujących
/
Jak prawidłowo degustować czerwone wino – poradnik dla początkujących
W naszym poradniku dowiesz się, jak bezbłędnie rozpoznać i docenić smak czerwonego wina. Krok po kroku prowadzimy Cię przez proces degustacji, wprowadzamy do świata aromatów i smaków.
Dlaczego warto kupić Samsung FreeStyle?
/
Dlaczego warto kupić Samsung FreeStyle?
Samsung FreeStyle to wielofunkcyjność, użyteczność, jakość i perfekcjonizm w jednym.