Powerbank – gadżet, który zawsze warto mieć pod ręką!

Powerbank – gadżet, który zawsze warto mieć pod ręką!
/
/
Gadżety
Potrzebujesz ok. 4 min. aby przeczytać ten wpis

Artykuł sponsorowany

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść artykułu i osobiste poglądy autora.

Powerbank to niewielkie urządzenie, które umożliwia szybkie naładowanie sprzętu elektronicznego. To praktyczny gadżet, który warto mieć przy sobie poza domem, na każdym wyjeździe czy na lotnisku. Jak wybrać powerbank? Czym należy kierować się podczas wyboru jakościowego sprzętu? 

Powerbank – co to za urządzenie?

Mówiąc wprost, powerbank to inaczej przenośny akumulator. Jego zadaniem jest umożliwienie podładowania telefonu lub innych urządzeń elektronicznych poza domem. W obudowie urządzenia znajduje się zestaw akumulatorów litowo-jonowych lub litowo-polimerowych, które magazynują energię. Powerbank posiada również microport USB (do ładowania powerbanku) oraz port USB-A (pozwalający na zasilanie urządzeń). Producent zazwyczaj dołącza przewód zasilający do zestawu. Istnieje możliwość dokupienia także uchwytu, który umożliwi ładowanie telefonu np. podczas jazdy samochodem. 

W niektórych źródłach powerbank bywa określany również mobilną baterią. Rzeczywiście, można go użyć, gdy w okolicy nie ma gniazdek lub gdy wszystkie są zajęte. To sprawdzone rozwiązanie dla osób, które wykonują w pracy dużo połączeń lub często wyjeżdżają w delegacje. To także sprawdzony gadżet dla studentów spędzających całe dnie na uczelniach. 

Jakie cechy powinien mieć wysokiej jakości powerbank?

Powerbank to zazwyczaj niewielkie standardowe urządzenie w kształcie kostki. Podczas dokonywania zakupu warto zwrócić uwagę na następujące czynniki:

1. Porty zasilania. Jak wspomniano wyżej, standardowo każdy powerbank posiada dwa porty – microport USD oraz USB-A. Na rynku znaleźć można także urządzenia wyposażone w dodatkowe elementy, w tym panel solarny. 

2. Rodzaj i materiał obudowy. Obecnie na rynku znajduje się wiele produktów w różnych kształtach. Warto jednak zwracać uwagę, aby sama obudowa była wykonana z solidnego tworzywa. Dzięki temu urządzenie będzie odporne na uszkodzenia mechaniczne. Należy wziąć pod uwagę, że powerbank często noszony jest w plecaku czy torebce. Z tej przyczyny powinien być odporny na zarysowania oraz stosunkowo lekki, aby znacząco nie obciążać bagażu. 

3. Pojemność. To kluczowa zmienna, którą należy przeanalizować podczas wyboru najlepszego produktu. Aby wybrać odpowiednie urządzenie, trzeba odpowiedzieć na pytanie, ile energii jest niezbędne, aby naładować dany telefon lub laptop. Standardem obecnie jest powerbank 10000 mAh. Uśredniając, urządzenie o optymalnej pojemności 10 000 mAh umożliwia dwukrotne lub trzykrotne naładowanie telefonu. Takie modele dostępne są pod adresem: https://hamamobile.pl/powerbank-10000-mah

4. Maksymalna liczba podłączanych urządzeń. W większości przypadków za pomocą powerbanku można ładować jedno urządzenie. Na rynku są jednak produkty pozwalające na jednoczesne ładowanie kilku urządzeń, co zwiększa efektywność użytkowania. 

Gdzie kupić dobry i tani powerbank?

Aby wybrać odpowiednie urządzenie, należy znać różnicę pomiędzy pojemnością nominalną a użytkową. Pojemność nominalna to inaczej pojemność, jaką mają wszystkie ogniwa zainstalowane w powerbanku. Na te dane można natrafić, przeglądając spis parametrów. Ogniwa zainstalowane w powerbanku mają napięcie na poziomie 3,7V, natomiast port USB ma napięcie 5V. Różnica ta prowadzi do konieczności wyrównania napięć, co generuje stratę energii. Warto zaznaczyć, że użytkowa pojemność powerbanku jest nawet o 20-35% niższa od nominalnej. Z obniżeniem pojemności urządzenia można spotkać się również w przypadku telefonów z systemem szybkiego ładowania (gdy wymagane napięcie wynosi powyżej 5,1V). Z tej przyczyny warto kupować jakościowy sprzęt, który będzie efektywny.

Uwzględniając podane wyżej dane, należy wybrać produkt odpowiedni do specyfikacji własnego sprzętu elektronicznego, który będzie zasilany przenośną baterią w formie powerbanku. Produkt ten można kupić w niemal każdym sklepie z elektroniką, na dworcach czy lotniskach. 

Zakup powerbanku to tak naprawdę inwestycja we własny komfort i bezpieczeństwo. Z tej przyczyny rekomendowany jest wybór sprawdzonych urządzeń, które dają gwarancję niezawodności i bezpieczeństwa. Produkty te mogą być stacjonarnie droższe, dlatego warto rozważyć zakup w sklepie internetowym, gdyż można wówczas zaoszczędzić sporą kwotę. 

Powerbank to alternatywne źródło zasilania, które jest niezbędne wszędzie tam, gdzie nie ma dostępu do standardowego gniazdka. Warto mieć go zawsze przy sobie, aby móc swobodnie ładować sprzęt elektroniczny. To gadżet niezastąpiony w podróży i podczas służbowych wyjazdów. Aby mieć pewność, że urządzenie jest bezpieczne i nie uszkodzi telefonu, należy zdecydować się na sprzęt renomowanej marki. 

Fot.: materiał prasowy Klienta.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Ostatnie wpisy
Rekomendowane
Samsung T9 dysk zewnętrzny 4 TB – ogromna pojemność dla Twoich danych
/
Samsung T9 dysk zewnętrzny 4 TB – ogromna pojemność dla Twoich danych
Przekonaj się, że warto postawić na ten model.
Tradycyjny sport łączy siły z wirtualnym. Wielkie potęgi wchodzą do świata esportu!
/
Tradycyjny sport łączy siły z wirtualnym. Wielkie potęgi wchodzą do świata esportu!
Sport wirtualny zyskuje coraz większą siłę przebicia na całym świecie, czego najlepszym dowodem jest fakt, że zaczynają w niego inwestować […]
Izraelski system Pegasus zakazany w USA!
/
Izraelski system Pegasus zakazany w USA!
Izraelscy twórcy systemu Pegasus na czarnej liście USA, wiemy dlaczego!