Jak dbać o zdrowie po kontuzji?

Jak dbać o zdrowie po kontuzji?
/
/
Biohacking
Potrzebujesz ok. 3 min. aby przeczytać ten wpis

Artykuł sponsorowany

Mawia się, że sport to zdrowie, jednak czasami zdarzają się sytuacje, w których aktywność fizyczna prowadzi do poważnych kontuzji. Często rekonwalescencja po takim wypadku trwa miesiącami, a powrót do pełnej sprawności zajmuje jeszcze dłużej. W obliczu czasowej utraty sprawności bardzo ważne jest, aby dbać o siebie i słuchać wskazówek swojego ciała. Zobacz, jak pielęgnować swoje zdrowie po kontuzji.     

Zadbaj o siebie od środka   

Poza stosowaniem leków, maści i opatrunków zaleconych przez lekarza, niezwykle ważne jest to, żeby dbać o swój organizm również od środka. Ciało, które dostaje optymalną ilość mikro i makroelementów oraz niezbędnych dodatków i suplementów, dużo szybciej się regeneruje. Zdrowa dieta to przy rekonwalescencji naprawdę duży krok w stronę sukcesu i odzyskania sprawności. Przez ten okres nie należy się przemęczać, dlatego catering dietetyczny Kraków to najlepsze rozwiązanie. Wszystkie posiłki na cały dzień dostarczane są w gotowej formie i wystarczy tylko je podgrzać, a całą zaoszczędzoną energię można przekierować na powrót do zdrowia. W diecie dla osoby po kontuzji powinno znaleźć się bardzo dużo świeżych, bogatych w witaminy i minerały produktów, a także potraw z wysoką zawartością kolagenu, keratyny i innych białek, które są budulcem kości oraz skóry. 

Nie zapominaj o rehabilitacji   

Jednym z najważniejszych elementów, jeśli chodzi o powrót do zdrowia po kontuzji jest rehabilitacja. Terapia manualna prowadzona przez fizjoterapeutę oraz wykonywanie prostych ćwiczeń w domu naprawdę potrafią zdziałać cuda. Masaż mięśni i ścięgien pobudza krążenie w tych okolicach, co zapewnia szybszą regenerację komórek w obszarze objętym kontuzją.

Rehabilitacja polegająca na stopniowym poszerzaniu zakresu mobilności danego rejonu ciała, aż do osiągnięcia na nowo pełnej sprawności, powinna być przeprowadzana pod opieką specjalisty. Skomponowany przez rehabilitanta zestaw ćwiczeń pomoże Ci odzyskać zdrowie, pod warunkiem, że ruchy będą wykonywane poprawnie i regularnie. Przydatne mogą okazać się różne akcesoria, jak na przykład mata do ćwiczeń, klocki do jogi czy wałek rehabilitacyjny. Taki wałek możesz zakupić na stronie internetowej https://erehabilitant.pl/produkt/walek-rehabilitacyjny

Suplementuj dietę   

Lekarz ortopeda, rehabilitant czy fizjoterapeuta na pewno zaleci przyjmowanie leków, które przyspieszają procesy gojenia i regeneracji w organizmie.

Stosowanie kremów, maści, tabletek i opatrunków na kontuzjowany obszar to najbardziej bezpośrednia forma leczenia rozmaitych kontuzji. Ważne jest jednak również to, aby ciału dostarczać wszystkie potrzebne dodatki. Jakiekolwiek niedobory w organizmie należy uzupełniać suplementami. Tonisol to środek uzupełniający dietę o między innymi o tryptofan, inozytol, niacynę i witaminę B6. Te substancje wspomagają rekonwalescencję, przyspieszają procesy regeneracji organizmu i działają dobroczynnie na układ nerwowy. Niacyna oraz witamina B6 zmniejszają także uczucie zmęczenia, pobudzają do działania i poprawiają samopoczucie. Dzięki temu dużo łatwiej będzie Ci znaleźć motywację do walki o swoje zdrowie.

Zdj. główne: Payam Tahery/unsplash.com

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Ostatnie wpisy
Rekomendowane
BCAA – czym tak naprawdę jest i jak go suplementować?
/
BCAA – czym tak naprawdę jest i jak go suplementować?
Dowiedz się, jak działa jeden z najchętniej przyjmowany suplementów dla osób aktywnych fizycznie!
Buty do biegania w terenie – za czym się rozejrzeć? Co jest ważne?
/
Buty do biegania w terenie – za czym się rozejrzeć? Co jest ważne?
Buty do biegania w terenie są przeznaczone dla biegaczy, którzy lubią trenować w wymagającym terenie, a jednocześnie chcą zabezpieczyć swoje stopy przed urazami i licznymi nierównościami.
Jak wybrać odpowiednią pamięć ram do komputera?
/
Jak wybrać odpowiednią pamięć ram do komputera?
Pamięć ram to istotny podzespół, który jest potrzebny do działania każdego komputera, czy też laptopa. Istotne jest właściwe dobranie tego produktu.