Jak wybrać naczynia, które przydadzą się podczas biwakowania i w kamperze?

Jak wybrać naczynia, które przydadzą się podczas biwakowania i w kamperze?
/
/
Inne
Potrzebujesz ok. 3 min. aby przeczytać ten wpis

Artykuł sponsorowany

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść artykułu i osobiste poglądy autora.

Choć żegnamy najgorętszy sezon letni, wracamy po dłuższych urlopach do pracy, a wrzesień i październik to czas rozpoczynania nauki w szkołach i uczelniach, wciąż możemy wygospodarować czas na podróże kamperem, a nawet krótki wypad na biwak. Na taki wyjazd trzeba się jednak odpowiednio przygotować.

Dziś przyglądamy się propozycjom naczyń i akcesoriów kuchennych, które warto ze sobą zabrać, aby móc wygodnie gotować i spożywać posiłki, zarówno na biwaku, jak i w kamperze.

Produkty, które zajmują minimum miejsca

Niezależnie od tego, czy wybieramy się na klasyczny biwak, czy przed nami wyprawa kamperem, musimy przemyśleć sposób pakowania. W przypadku akcesoriów, gadżetów i naczyń kuchennych liczy się przede wszystkim to, aby były one lekkie i nie zajmowały za dużo miejsca. 

Podczas biwaku do dyspozycji zwykle mamy plecak turystyczny. I nawet ten pojemny, niestety, nie ma nieograniczonego miejsca. Wybierajmy zatem naczynia, przede wszystkim kubki czy miseczki, które są składane – odpowiednie produkty na biwak znajdziemy w sklepie Karaluch. Dzięki temu będziemy mogli cieszyć się wygodą ich użytkowania, ale i bezproblemowym przechowywaniem. Ponadto transport również nie sprawi żadnego kłopotu.

Naczynia z melaminy zamiast porcelany z domu

W kamperze mamy do dyspozycji znacznie więcej miejsca niż oferuje go plecak turystyczny. Do dyspozycji jest nawet kuchnia, która potrafi rozmiarami pozytywnie zaskoczyć. Zamiast jednak pakować ulubiony zestaw porcelanowy z domu, wybierzmy naczynia z melaminy.

Dlaczego melamina? Produkty z niej wykonane są przede wszystkim bardzo lekkie, ale jednocześnie spełniają dokładnie takie same funkcje, co tradycyjne naczynia, których używamy w domu. Wykonanie z melaminy sprawia także, że naczynia są nietłukące i trudne do uszkodzenia. To szczególnie ważne w kamperze, w którym się przemieszczamy zwykle na znaczne odległości, a gotowanie w takich warunkach lub na zewnątrz kampera, oznacza znacznie większe ryzyko np. upuszczenia naczynia.

Dodatkowym atutem naczyń z melaminy są ich walory wizualne. Można wśród nich znaleźć komplety, które przypominają porcelanowe zestawy. Dzięki temu ta prawdziwa porcelana zostaje w domu bezpieczna, a my możemy cieszyć się nie tylko smacznym posiłkiem, lecz również efektownie podanym!

Składany czajnik elektryczny? Tak, polecamy!

Jeszcze jeden przydatny i bardzo praktyczny gadżet, to czajnik elektryczny, który jest składany… choć brzmi nietypowo, to jednak doskonale sprawdza się w kamperze, bo – tak jak naczynia składane – nie zajmuje za dużo miejsca. Na co dzień użytkujemy go niczym standardowego czajnika elektrycznego, ale na czas pakowania czy w drodze, wystarczy złożyć jego główną część, aby czajnik był o wiele mniejszy i wygodniejszy w przechowywaniu.

Jeśli przed Wami kolejne podróże kamperem albo z przyczepą kempingową, w planach jest biwak na zakończenie sezonu, postawcie na efektywne pakowanie i wybór odpowiednich produktów, takich jak wymienione naczynia.

Zdjęcie: materiał Partnera.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Ostatnie wpisy
Rekomendowane
Królestwo liczb i statystyk – jak działa InStat Sport?
/
Królestwo liczb i statystyk – jak działa InStat Sport?
Nowoczesna platforma sportowa obsługuje kluby z najlepszych piłkarskich lig oraz najważniejsze reprezentacje narodowe w trzech popularnych dyscyplinach. Przekonaj się, jak działa InStat Sport!
Exercise as entertainment – o światowym fenomenie aplikacji fitness
/
Exercise as entertainment – o światowym fenomenie aplikacji fitness
Pandemia znacząco wpłynęła na rynek mobilnych programów do ćwiczeń!
Jak wykorzystać waporyzator do konsumpcji produktów konopnych?
/
Jak wykorzystać waporyzator do konsumpcji produktów konopnych?
Poznaj skuteczne metody wykorzystania waporyzatora do konsumpcji produktów konopnych. Odkryj, jak prawidłowo używać urządzenia dla optymalnej efektywności i pełnej satysfakcji.