Poznaj gadżety, które przydadzą się w czasie biegania

Poznaj gadżety, które przydadzą się w czasie biegania
/
/
Video
Potrzebujesz ok. 3 min. aby przeczytać ten wpis

Bieganie należy do najprostszych i najłatwiej dostępnych dyscyplin, ale nawet takiego typu sport można przecież urozmaicić o ułatwiające życie gadżety. Oto akcesoria, za sprawą których skutecznie połączymy aktywność fizyczną z nowoczesną technologią!

Zegarek sportowy

W dzisiejszych czasach mamy dostęp do tak szerokiej gamy możliwości, że szkoda byłoby z nich nie korzystać! Urządzenia wearables to obecnie gadżety niemal równie powszechne, co smartfony, i nie jest to przypadkowe. Dzięki nim otwierają się bowiem nowe ścieżki – również, a nawet przede wszystkim jeśli chodzi o uprawianie sportu. Doskonałym wyborem dla fanów biegania będzie specjalistyczny zegarek sportowy, najlepiej posiadający opcję mierzenia tętna. Gadżet ten wyposaży nas w dostęp do szerokiego zakresu danych takich jak liczba spalonych kalorii, pokonany dystans, średnia prędkość czy właśnie wspomniane tętno. Zebrane przez sprzęt informacje pomogą nam natomiast w jak największym stopniu zoptymalizować treningi, co z pewnością znajdzie swoje odzwierciedlenie w osiąganych wynikach!

Nerka, plecak lub… kamizelka

Wymienione powyżej akcesoria trudno podciągnąć pod dzieła nowoczesnej technologii, ale jedno jest w stu procentach pewne – owe gadżety potrafią znacznie ułatwić biegaczom życie. Nowoczesne plecaki i nerki umożliwią nam wygodne przechowywanie arcyważnych rzeczy, bez których miłośnicy aktywności fizycznej nie ruszają się z domu, a konkretnie wody i telefonu komórkowego. Wartą rozważenia alternatywę stanowi natomiast przeznaczona dla biegaczy kamizelka – rozwiązanie być może mniej standardowe, ale za to równie skuteczne i komfortowe!

Pas do biegania w towarzystwie czworonoga

Jeśli mamy w domu psa takiego jak energiczny husky czy beagle, to z pewnością będzie on wniebowzięty, mogąc towarzyszyć nam w codziennej przebieżce. Co istotne, korzyść jest obopólna – właściciel otrzyma od swojego czworonożnego przyjaciela zastrzyk motywacji, zaś zwierzak rozładuje nieco energii, w dodatku na świeżym powietrzu.

Czego można chcieć więcej? Chyba tylko gadżetu, który sprawiłby, że taki trening będzie w pełni komfortowy dla obu stron. W tym celu warto zwrócić uwagę na specjalny pas do biegania z psem, który – jak zresztą sama nazwa wskazuje – został stworzony z myślą o naszych zwierzakach. Nasze ruchy nie są dzięki niemu skrępowane, a mimo to pies wciąż pozostaje stosunkowo blisko.

Power Breathe

Jako naukowo sprawdzony trener mięśni wdechowych, Power Breathe to gadżet, który przyda się każdemu, nawet najbardziej sceptycznemu w stosunku do jakiegokolwiek sprzętu biegaczowi. Dzięki niemu znacząco wzmocnimy mięśnie odpowiedzialne za oddychanie, co następnie przełoży się na wyższą wydolność organizmu i lepszą kondycję. W tym celu wystarczy tylko wciągać powietrze przez specjalny ustnik – gadżet stawia wtedy opór, zmuszając mięśnie do jeszcze bardziej intensywnego wysiłku. Wytrzymałość to w bieganiu kwestia fundamentalna, a zatem warto solidnie nad nią popracować. A skoro nowoczesna technologia wyciąga do nas rękę, to czemu by z tego nie skorzystać!

Zdj. główne: FitNish Media/unsplash.com

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

  • ula 03.07.2022

    Do biegania polecam opaskę fitbit, dobre sa

Ostatnie wpisy
Rekomendowane
Realme Band 2 – świetna opaska sportowa w uczciwej cenie wkrótce trafi na salony!
/
Realme Band 2 – świetna opaska sportowa w uczciwej cenie wkrótce trafi na salony!
Dla maniaków nowoczesnych gadżetów, którzy cenią sobie przede wszystkim funkcje związane z aktywnością fizyczną i poszukują jakościowej opaski fitness w […]
Xiaomi Mi Band 6 z nowymi funkcjami. Moduł GPS i 30 trybów sportowych!
/
Xiaomi Mi Band 6 z nowymi funkcjami. Moduł GPS i 30 trybów sportowych!
Wielkimi krokami zbliża się oficjalna inauguracja nowej wersji Xiaomi Mi Band. Szósta odsłona popularnej opaski będzie imponować dodatkowymi funkcjami oraz […]
Wprowadzenie do automatyki przemysłowej: Podstawowe pojęcia i zastosowania
/
Wprowadzenie do automatyki przemysłowej: Podstawowe pojęcia i zastosowania
Automatyka przemysłowa to dziedzina technologii, która rewolucjonizuje współczesny przemysł.