VR fitness w jeszcze ciekawszej odsłonie? Apple patentuje inteligentne rękawice!

VR fitness w jeszcze ciekawszej odsłonie? Apple patentuje inteligentne rękawice!
/
/
InnowacjeTechnews
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Nowoczesne Virtual Reality Fitness Games biją w ostatnim czasie rekordy popularności wśród miłośników aktywności fizycznej. Już wkrótce trening wykonywany w wirtualnej rzeczywistości może stać się prostszy i bardziej wydajny niż kiedykolwiek – wszystko dzięki specjalnym rękawicom, nad którymi pracuje obecnie Apple.

Gry typu VR fitness z powodzeniem mogą stanowić zamiennik dla tradycyjnych ćwiczeń i jednocześnie sprawić mnóstwo satysfakcji. Nic więc dziwnego, że coraz więcej osób decyduje się zaprzyjaźnić z nowoczesną technologią, odkrywając trening w odświeżonej formie. Prostota w połączniu z efektywnością sprawiły, że w Virtual Reality Fitness pokochały tysiące użytkowników na całym świecie.

W odpowiedzi na tak gigantyczne zainteresowanie tego typu rozrywką, Apple szykuje prawdziwy hit. Od dłuższego czasu mówi się o możliwym wypuszczeniu na rynek przez firmę spod znaku nadgryzionego jabłka pionierskich okularów AR i VR, a z najnowszych informacji wynika również, że trwają już nawet prace nad specjalnymi rękawicami, które miałyby wznieść wirtualny trening na jeszcze wyższy poziom!

Patent, który został niedawno udzielony amerykańskiemu potentatowi, dotyczy rękawic wyposażonych w czujniki będące w stanie rozpoznawać ruch i dokładne położenie palców w przestrzeni. Cały proces ma odbywać się poprzez analizowanie zakłóceń pola magnetycznego wytwarzanego przez niewielki generator umieszczony po wewnętrznej stronie dłoni lub na nadgarstkach. Rękawice będą oczywiście współpracować ze wspomnianymi wcześniej okularami AR i VR. Jeśli ten projekt rzeczywiście doszedłby do skutku, mielibyśmy do czynienia z kolejnym przełomem w dziedzinie Virtual Reality.

Użytkownik rękawic docelowo ma być w stanie dotknąć, poczuć, a nawet trzymać przedmioty znajdujące się w wirtualnej rzeczywistości. To z pewnością kusząca propozycja dla techmaniaków, a gdy dodamy do tego zapewniane przez gadżet precyzyjne rozpoznawanie gestów oraz swobodę ruchów, to okaże się, że jest on idealnie skrojony pod potrzeby fanów VR Fitness Games!

Zdjęcie wyróżniające: Freepik

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Ostatnie wpisy
Rekomendowane
ReSpo.Vision – nowy (trój)wymiar analityki sportowej
/
ReSpo.Vision – nowy (trój)wymiar analityki sportowej
Współczesny sport a technologia – jaka jest zależność między nimi? ReSpo.Vision to prawdziwa rewolucja w świecie sportu!
W Tokio powstaje pierwsza na świecie e-sportowa siłownia. Inauguracja obiektu już w maju!
/
W Tokio powstaje pierwsza na świecie e-sportowa siłownia. Inauguracja obiektu już w maju!
E-sport zaczyna przenikać w coraz więcej aspektów życia codziennego. Niebawem ta popularna dyscyplina doczeka się nawet… własnej siłowni! Pionierski obiekt […]
Jak trzymać dietę?
/
Jak trzymać dietę?
W jaki sposób wspierać dobre dla organizmu decyzje żywieniowe? Przygotuj swoją dietę, zacznij gotować zdrowe posiłki i postaw na zdrowie, dzięki przyjaznym dla ciała nawykom.