W jaki sprzęt sportowy dla pracowników warto zainwestować?

W jaki sprzęt sportowy dla pracowników warto zainwestować?
/
/
Gadżety
Potrzebujesz ok. 3 min. aby przeczytać ten wpis

Artykuł sponsorowany

Wypoczęci pracownicy, którzy cieszą się dobrym zdrowiem i świetną kondycją, są bardziej zmotywowani do pracy. Inwestycja w promowanie sportu przekłada się również na lepszą wydajność oraz większe zaangażowanie w pracę osób zatrudnionych. W artykule podpowiadamy, jak możesz zmotywować pracowników Twojej firmy do aktywności fizycznej. 

Długie siedzenie przy biurku, nieustanny pośpiech i stres wpływają niekorzystnie na zdrowie pracowników. Pracodawcy coraz częściej angażują się w akcje profilaktyczne i promowanie zdrowego stylu życia wśród osób zatrudnionych w firmie, co przekłada się na rzadsze występowanie chorób i lepszą efektywność u pracowników. Do popularnych sposobów inwestowania w sport, których podejmują się pracodawcy, należą: otwarcie firmowej siłowni, dofinansowanie do karnetów Multisport oraz współudział w sportowych turniejach charytatywnych i organizowanie rozgrywek pracowniczych. 

Aktywność fizyczna jest niezbędna w każdym wieku. Osoby ćwiczące systematycznie zwykle mają lepsze samopoczucie, większą odpornośc na infekcję, a także odczuwają wzrost zadowolenia z życia. Aktywność fizyczna wpływa również pozytywnie na zdolność do koncentracji i pozwala utrzymać dobrą wydolność organizmu.

Wyposażenie firmowej siłowni 

Otwarcie siłowni, z której pracownicy mogliby korzystać nieodpłatnie, wiąże się z wieloma kosztami, ale zdecydowanie warto w nią zainwestować. Przede wszystkim regularne uprawianie sportu pozwala obniżyć stres i ryzyko wystąpienia chorób cywilizacyjnych. Firmowa siłownia sprzyja także integracji pracowników, co przekłada się na lepszą komunikację w przedsiębiorstwie i mniejszą rotację pracowniczą.  

Decydując się na otwarcie siłowni w przedsiębiorstwie, należy wziąć pod uwagę wyższe koszty poboru energii, zakup sprzętu oraz koszty remontu. Warto zainwestować w podstawowe maszyny wysokiej jakości, takie jak bieżnia, rowerek, ławeczka do ćwiczeń oraz w przyrządy do treningu siłowego. Należy pamiętać, że sprzęt sportowy powinien być funkcjonalny i bezpieczny. Dobrym pomysłem będzie także skorzystanie z usług trenera personalnego, który przeprowadzi wstępne szkolenia z obsługi sprzętu dla nowych użytkowników siłowni i przedstawi im obowiązujące zasady bhp. 

Eventy sportowe dla pracowników

Firma, która sponsoruje charytatywne turnieje sportowe i angażuje pracowników w rozgrywki zespołowe, nie tylko promuje zdrowy styl życia, ale również kreuje pozytywny wizerunek przedsiębiorstwa. Pracodawcy mogą przykładowo zachęcić pracowników do udziału w eventach wspierających dojazd do pracy rowerem. Pracownicy, biorący udział w wydarzeniu, dowiedzą się, jak przygotować rower do nowego sezonu, udzielić pierwszej pomocy na trasie, a także będą mogli skorzystać z usług oferowanych przez mobilny serwis rowerowy. Dobrym rozwiązaniem może być również zakup akcesoriów rowerowych w ramach prezentu świątecznego dla pracowników. Szeroki wybór rowerów, bagażników, praktycznych toreb i uchwytów rowerowych ma w swojej ofercie sklep internetowy online.

Zdj. główne: Humphrey Muleba/unsplash.com

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Ostatnie wpisy
Rekomendowane
Futurystyczna wizja ekologicznych wyścigów. Czy przebije Formułę 1?
/
Futurystyczna wizja ekologicznych wyścigów. Czy przebije Formułę 1?
Napędzany wodorem carkopter wyrusza w trasę, czy w przyszłości zastąpi uwielbianą przez wszystkich Formułę 1?
Jakie są koszty skoków spadochronowych i jak je zminimalizować?
/
Jakie są koszty skoków spadochronowych i jak je zminimalizować?
Odkryj, jak zrozumieć koszty skoków spadochronowych i zastosować praktyczne wskazówki, aby je zminimalizować. Przewodnik dla miłośników adrenaliny, którzy pragną odczuć swobodę lotu bez nadwyrężania swojego budżetu.
Weekend ze znajomymi w Katowicach. Jak dobrze bawić się w rytmie Good Vibes?
/
Weekend ze znajomymi w Katowicach. Jak dobrze bawić się w rytmie Good Vibes?
Szykuje się duża towarzyska impreza? Wraz z ekipą wybieracie się na koncert do Spodka, a może organizujecie imprezę tematyczną? A może cel wyjazdu jest bardziej naukowy i studencki? Nic nie stoi na przeszkodzie, by połączyć przyjemne z pożytecznym!