Aplikacje

Co to jest technologia Java i do czego się przydaje?

Artykuł sponsorowany

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść artykułu i osobiste poglądy autora.

Java to jeden z najpopularniejszych języków programowania. Pozwala na tworzenie i rozwój oprogramowania. Zaawansowane aplikacje Java mogą skutecznie wspierać produktywność firmy. Sprawdź, co warto wiedzieć i jak skorzystać z Javy.

Co to jest technologia Java?

Java to nie tylko wysokopoziomowy język programowania, ale także platforma, która służy do budowy oprogramowania komputerowego. W 1995 roku została opracowana i wdrożona przez Sun Microsystems. Łatwo się w niej programuje, kompiluje czy debuguje. Java jest tak uniwersalna, że jej kod działa na wielu systemach. Nowe produkty oraz usługi cyfrowe cały czas bazują na tej technologii. Zaletą Javy jest też to, że można ją uruchamiać na każdym sprzęcie i systemie.

Dzisiaj jest platformą dla różnych usług i aplikacji oraz podstawą dla znacznej części firm. Java jest najczęściej używana w systemach backendowych aplikacji internetowych, co oznacza, że jest odpowiedzialna za to, co działa „pod spodem”. Może być używana do tworzenia kompletnych aplikacji. Sprawdzi się też do tworzenia oprogramowania desktopowego lub do gier. Co więcej, system Android działa w środowisku Javy, co pozwala na tworzenie aplikacji oraz gier na Androida.

W zakresie technologii Java można tworzyć i rozwijać oprogramowanie, m.in. uniwersalne oraz oryginalne w zależności od branż systemy, systemy billingowe czy innowacyjne aplikacje e-biznesowe, aplikacje internetowe i mobilne, utrzymywać oprogramowanie w chmurze, tworzyć oprogramowanie desktopowe w Java.

Budowa i rozwój oprogramowania w Java

W firmie można zatrudnić specjalistę lub zespół specjalistów Javy. Można jednak zdecydować się na outsourcing, czyli na współpracę z firmą IT i profesjonalnymi programistami Java – jak m.in. Euvic. 

Kompetencje programistów zostały potwierdzone certyfikatami Oracle i Java. Pomogą stworzyć zaawansowane i bezpieczne aplikacje, dopasowane do potrzeb i specyfiki danego przedsiębiorstwa. Przepiszą też w razie potrzeby starsze aplikacje w oparciu o półautomatyczną platformę. Java świetnie sprawdza się do pisania zarówno małych, jak i średnich czy dużych projektów. Jest językiem preferowanym w korporacjach czy systemach bankowych.

Euvic gwarantuje kompleksowe wsparcie w projektach opartych na Javie – między innymi konsulting, projektowanie architektury, budowę i rozwój oprogramowania, projekty migracyjne, chmurę i inne. Tu znajdziesz więcej informacji na temat wsparcia i usług z Javy oferowanych przez Euvic: https://www.euvic.com/pl/java/.

Fot.: materiał prasowy Klienta.

Artykuł sponsorowany
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść artykułu i osobiste poglądy autora.
  Co robić, gdy na ekranie telefonu wyświetla się nieznany numer?
  Poprzedni artykuł
  Hosting stron internetowych – jak wybrać najlepszy, aby strona działała szybko i bezawaryjnie?
  Następny artykuł

  Może Ci się spodobać

  Komentarze

  Zostaw komentarz

  Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

  Więcej w Aplikacje