Sensoria Smart Socks – inteligentne skarpetki, które podpowiadają, jak prawidłowo biegać

Sensoria Smart Socks – inteligentne skarpetki, które podpowiadają, jak prawidłowo biegać
/
/
Gadżety
Potrzebujesz ok. 3 min. aby przeczytać ten wpis

Nowoczesne gadżety sportowe zwiększające komfort podczas aktywności fizycznej to stały element rozwoju technologicznego w sporcie. Tym razem na rynku pojawiły się inteligentne skarpetki. 

Jak działają Sensoria Smart Socks? 

Inteligentne skarpetki od firmy Sensoria to efekt pracy marki nad podobnymi urządzeniami umieszczonymi w staniku sportowym czy T-shircie. Plany górnej odzieży zostały zatrzymane na rzecz projektu, który miał pomóc przystosować do biegania najbardziej narażone podczas biegania kończyny. Według twórców projektu Smart Socks mają za zadanie poprawiać biegowe przyzwyczajenia zawodników, którzy podczas treningu przyswoili błędne nawyki układania stopy czy techniki biegu.

Inteligentne skarpetki mają w dosłowny sposób śledzić każdy krok zawodnika. Dodatkowe sensory umieszczone w skarpetkach monitorują najważniejsze parametry pracy organizmu podczas aktywności fizycznej. Do inteligentnych skarpetek dołączona jest także specjalna aplikacja mobilna, która analizuje i zapisuje osiągane wyniki, spełniając funkcję wirtualnego trenera. 

Zastosowane rozwiązania technologiczne

Specjalnie zaprojektowane sensory ważące około 7 gramów zostały umieszczone w środku skarpetek. Dzięki delikatnemu i wytrzymałemu materiałowi urządzenie jest odporne na tarcie czy silne uderzenia. Sensory znajdujące się w skarpetkach mają wbudowane 8 czujników, które monitorują wszystkie najważniejsze parametry pracy organizmu oraz sposób układania stopy podczas biegu. Same urządzenia są podłączone do doków znajdujących się w materiale. Dzięki temu z łatwością można je naładować za pomocą ładowarki USB. Wytrzymałość baterii jest szacowana na 20 godzin.

Opaska, w której umieszczony jest czujnik, ma kształt półksiężyca i jest wykonana z gumy. Dzięki temu zawodnik nie odczuwa żadnego dyskomfortu podczas biegu. Włączone urządzenie powinno się automatycznie zaświecić od razu po założeniu i rozpoczęciu ruchu nogą. Światło oznacza dla czujnika tryb pracy. Urządzenie nie zostało wyposażone w osobny, manualny włącznik, ponieważ mogłoby włączać się czy wyłączać podczas nacisku nogi. W Smart Socks znajdują się także GPS oraz funkcja Bluetooth, która pozwala na bezpośrednie połączenie sprzętu z aplikacją mobilną. 

Aplikacja mobilna 

Oprócz samych skarpetek kluczowym elementem korzystania z Sensoria Smart Socks jest specjalnie zaprojektowana aplikacja. System pozwala na monitorowanie, analizowanie oraz archiwizowanie mierzonych parametrów. Dzięki danym z aplikacji użytkownik będzie mógł dowiedzieć się o poprawności techniki lądowania stopy podczas chodu czy biegu, rytmie biegu, wysokości podnoszenia nogi. Dodatkowo program pokazuje informacje dotyczące odległości, prędkości i pokonanych podczas biegu kroków.

Mobilna aplikacja monitoruje także parametry pracy organizmu, w tym tętno, spalone kalorie czy pokonany dystans. Oprogramowanie posiada także funkcję wirtualnego trenera, który w rzeczywistym czasie biegu będzie udzielał zawodnikowi wskazówek. Powiadomienia o błędach będą się pojawiać nie tylko w systemie mobilnym, ale mogą być także głosowe, dzięki połączeniu się ze słuchawkami biegacza. W aplikacji można ustawić dowolną muzykę, która w razie potrzeby zostanie przerwana na rzecz głosu wirtualnego szkoleniowca. Inteligentne skarpetki można zakupić na oficjalnej stronie marki Sensoria, a ich koszt wynosi około 600 złotych.

Zdj. główne: Tara Glaser/unsplash.com

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Ostatnie wpisy
Rekomendowane
BeDiet vs Diet & Training by Ann – porównanie aplikacji najpopularniejszych polskich trenerek fitness
/
BeDiet vs Diet & Training by Ann – porównanie aplikacji najpopularniejszych polskich trenerek fitness
Dowiedz się, jak działają aplikacje najpopularniejszych polskich trenerek fitness - Anny Lewandowskiej i Ewy Chodakowskiej! Która z nich pasuje do Twoich potrzeb?
Niszczarki Fellowes – czy są warte zakupu?
/
Niszczarki Fellowes – czy są warte zakupu?
W tym artykule zastanowimy się, dlaczego niszczarki tej marki są tak cenione i jakie modele mogą być dla Ciebie najbardziej odpowiednie.
Jak zapewnić bezpieczeństwo komputera Mac?
/
Jak zapewnić bezpieczeństwo komputera Mac?
Ile razy słyszeliśmy, że Mac to więcej niż bezpieczny i niezniszczalny system? Apple od lat dba o jego bezpieczeństwo poprzez niejawność, czyli innymi słowy, własne oprogramowanie, produkt flagowy i gwarancję marki.