Jak wybrać ubezpieczenie turystyczne?

Jak wybrać ubezpieczenie turystyczne?
/
/
Inne
Potrzebujesz ok. 3 min. aby przeczytać ten wpis

Artykuł sponsorowany

Przygotowanie do podróży to nie tylko kompletowanie bagażu czy rezerwowanie biletów i noclegu. Powinniśmy przede wszystkim zadbać o nasze bezpieczeństwo. Będzie to możliwe m.in. dzięki dobremu ubezpieczeniu turystycznemu. Jak wybrać najlepszą ofertę dostosowaną do naszych oczekiwań i celu podróży?

Jak znaleźć najlepszą ofertę?

Osoby, które nie mają dużego doświadczenia w dziedzinie finansów i ubezpieczeń, mogą poczuć się zagubione w gąszczu dostępnych na rynku ofert. W takich sytuacjach warto skorzystać ze specjalistycznych narzędzi, które ułatwią nam wybór. Jednym z nich są wspomniane wcześniej kalkulatory, które pozwalają na wstępną wycenę interesującego nas ubezpieczenia.

Wiele stron prowadzi obiektywne rankingi dostępnych obecnie polis. Biorą one pod uwagę takie kryteria jak: zakres kosztów leczenia, które pokryje polisa, wysokość ubezpieczenia NNW czy OC. Jeden z takich rankingów znajdziesz m.in. na stronie polisaturystycza.pl pod linkiem: https://www.polisaturystyczna.pl/ranking.   

W internecie znajdziemy również profesjonalne porównywarki, które zestawią interesujące nas oferty. Możemy porównać je pod względem interesujących nas aspektów, aby uzyskać możliwie najszerszy obraz dostępnych rozwiązań.

Dlaczego warto zdecydować się na ubezpieczenie turystyczne?

Podczas podróży może spotkać nas wiele nieoczekiwanych sytuacji, które mogą, np. wymagać interwencji lekarza lub innych służb ratunkowych. Standardowe ubezpieczenie przysługujące obywatelom Unii Europejskiej, nie obejmuje kosztów związanych z transportem medycznym lub poważnymi zabiegami chirurgicznymi.

Dlatego tak ważne jest zadbanie o odpowiednie ubezpieczenie, które pozwoli nam na spokojne podróżowanie. Wiele polis zapewnia również ochronę bagażu, mienia lub pojazdów. Jeśli natomiast planujesz udać się za granicę w celu podjęcia pracy zarobkowej, warto zastanowić się nad wykupieniem dedykowanego ubezpieczenia. Szczegółowe informacje dotyczącego tego zagadnienia znajdziesz w artykule pod linkiem: https://www.polisaturystyczna.pl/poradniki/ubezpieczenie-na-wyjazd-do-pracy-tymczasowej-za-granice.

Na co zwrócić uwagę przy wyborze odpowiedniej polisy?

Idealna polisa powinna charakteryzować się następującymi cechami. Przede wszystkim musi zapewniać beneficjentowi jak najwięcej korzyści. Warto szukać ofert, które oprócz zabezpieczenia kwestii zdrowotnych, będą również chronić nasz bagaż, a także umożliwiają stały kontakt z przydzielonym opiekunem. Dzisiejsze oferty potrafią być bardzo rozbudowane, dlatego warto je porównywać i stawiać jedynie na te, które w pełni spełniają nasze oczekiwania.

Kolejna, ale nie mniej ważna kwestia związana jest z finansami. Wyjazd na wakacje wiąże się z szeregiem różnych wydatków, nie ma się więc co dziwić, że wiele osób zwraca uwagę przede wszystkim na cenę. Tutaj również możemy znaleźć bardzo różnorodne oferty. Warto dokładnie zapoznać się z regulaminem lub opisem usługi, ponieważ niskie koszty nie muszą wcale oznaczać słabej jakości świadczonym usług. Aby obliczyć, czy dana oferta jest faktycznie opłacalna, możemy skorzystać z dedykowanych kalkulatorów.

Fot.: yousef alfuhigi/unsplash.com

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

  • lenka 31.01.2023

    w te wakacje pierwszy raz wykupiłam ubezpieczenie turystyczne i całe szczęście. nie dość, że lot opóźniony kilkanaście godzin to jeszcze zgubiony bagaż a na miejscu już skręcona kostka. najorsze wakacje ever… dobrze, że zajęli się tym szybko i hajs wypłacili.

Ostatnie wpisy
Rekomendowane
Jaki dekoder do telewizji DVB-T ze wsparciem DVB-T2?
/
Jaki dekoder do telewizji DVB-T ze wsparciem DVB-T2?
Aktualizacja technologii emisji telewizji naziemnej zbliża się coraz większymi krokami, co sprawia, że wiele osób zastanawia się, czy ich sprzęt będzie wystarczający, aby odbierać ulubione programy.
Najlepsze aplikacje mobilne polskich klubów piłkarskich
/
Najlepsze aplikacje mobilne polskich klubów piłkarskich
W Google Play można znaleźć aplikacje mobilne większości drużyn PKO BP Ekstraklasy. Pozwalają one między innymi oglądać unikalne materiały video, […]
W jaki sprzęt sportowy dla pracowników warto zainwestować?
/
W jaki sprzęt sportowy dla pracowników warto zainwestować?
Promowanie sportu wśród pracowników przekłada się na lepsze wyniki, a także sprzyja komunikacji w firmie. Przeczytaj, jakie działania w tym kierunku warto podjąć.