Quell Gauntlet – trening bokserski i dobra zabawa

Quell Gauntlet – trening bokserski i dobra zabawa
/
/
Innowacje
Potrzebujesz ok. 3 min. aby przeczytać ten wpis

Oporowe pasy, które urozmaicają trening bokserki i wprowadzają sport w sferę gamifikacji to najnowsze rozwiązanie techniczne od firmy Quell.  

Nowoczesny system wearable dla zawodników boksu  

Gadżet stworzony przez brytyjską markę Quell łączy w sobie rozbudowany świat gier komputerowych i realny trening fizyczny. Urządzenie składa się ze specjalnych rękawic z linkami oporowymi oraz częścią zakładaną na korpus zawodnika. Interaktywne ubranie łączy się z komputerem lub konsolą do gier, a wbudowane sensory monitorują parametry uderzeń wykonywanych przez gracza.

Po założeniu urządzenia specjalne czujniki wykrywające ruch zapisują dane dotyczące sposobu i techniki ruchu użytkownika. Dzięki możliwości połączenia z ulubioną grą można jednocześnie korzystać z rozrywki, rywalizować z przeciwnikiem i realizować trening, przypominający ćwiczenia bokserskie. Przymocowane do rękawic linki stwarzają realny opór, dzięki czemu do pracy angażowane są mięśnie, a zawodnik może realnie poczuć siłę i moc wyprowadzenia ciosu.

Po zakończeniu rozgrywki system przygotowuje statystyki, które pokazują jakość realizowanych podczas gry ruchów. Rozwiązanie Quell jest o tyle nowatorskie, że w podobnych urządzeniach dotychczas zawodnik mógł prowadzić grę, jednak nie czuł dodatkowego obciążenia, przez co zmniejszała się jakość całego treningu. W przypadku brytyjskiego sprzętu realne efekty są znacznie lepsze.   

Wirtualny trener

Urządzenie świetnie sprawdza się jako urozmaicenie standardowego treningu bokserskiego. Dzięki zbieranym podczas gry parametrom, takim jak szybkość, siła, przyspieszenie i trafność uderzenia, użytkownik ma szansę samodzielnie kontrolować czynione postępy i monitorować swoją postawę podczas każdej rozgrywki.

Specjalnie zaprojektowana aplikacja spełnia funkcję wirtualnego trenera, pokazuje obszary do poprawy i popełnione podczas gry błędy. System jest w stanie pokazywać czynione postępy i na bieżąco analizować aktualną formę zawodnika, dzięki czemu osiąganie lepszych wyników jest szybsze i bardziej efektywne.

Same rękawice są lekkie, bardziej przypominające bandaże, niż bokserskie wyposażenie, dlatego będą nie tylko ciekawym urozmaiceniem treningu dla doświadczonego zawodnika, ale także interesującą propozycją dla osób, które chciałyby w przyjemny sposób rozpocząć swoją przygodę ze sportem walki.

Dzięki rozbudowanej funkcji Bluetooth i możliwości połączenia z internetem w jednej rozgrywce może wziąć udział dwójka użytkowników Quell Gauntlet, co dodaje grze więcej elementów rywalizacji i rozrywki.

Dostępność Quell Gauntlet 

Brytyjska firma zbiera środki do produkcji wyposażenia od ubiegłego roku. Projekt można wesprzeć poprzez platformę crowdfundingową KickStarter. Dotychczas udało się uzbierać ponad milion dolarów. Projekt wspomogło kilka tysięcy użytkowników, dzięki czemu firma ma środki na stworzenie pierwszych egzemplarzy. Obecnie można zamawiać pierwsze modele w cenie 249 dolarów.

Przewidywany czas wypuszczenia ich na rynek jest szacowany na grudzień tego roku. Z zaplanowanych dotychczas 200 modeli zamówiono już 168 sztuk. O tym, kiedy urządzenia można spodziewać się na otwartym rynku, firma jeszcze nie poinformowała, jednak z tak dużym zainteresowaniem można spodziewać się, że będzie to stosunkowo niedługo.

Zdjecie główne: Markus Winkler/unsplash.com

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Ostatnie wpisy
Rekomendowane
Exercise as entertainment – o światowym fenomenie aplikacji fitness
/
Exercise as entertainment – o światowym fenomenie aplikacji fitness
Pandemia znacząco wpłynęła na rynek mobilnych programów do ćwiczeń!
Nawigacje rowerowe w telefonie – które z nich są najbardziej niezawodne?
/
Nawigacje rowerowe w telefonie – które z nich są najbardziej niezawodne?
Nawigacja rowerowa pod postacią aplikacji na telefon to niezbędnik każdego cyklisty. Pozwala na rejestrowanie trasy i prędkości czy monitorowanie ilości […]
Jak skanery 3D przemysłowe zmieniają proces digitalizacji obiektów? Przegląd możliwości i zastosowań
/
Jak skanery 3D przemysłowe zmieniają proces digitalizacji obiektów? Przegląd możliwości i zastosowań
Poznaj fascynujący świat skanerów 3D przemysłowych i ich wpływ na proces digitalizacji obiektów. Przegląd możliwości i zastosowań w różnych dziedzinach.