Opracowane specjalnie programy mogą pogodzić codzienne obowiązki ze zbilansowaną dietą. Sprawdź, które aplikacje są najskuteczniejsze!
Niekwestionowany lider wśród polskich użytkowników. Do tej pory aplikację zainstalowało na swoich urządzeniach ponad 5 milionów klientów. Takie statystyki nie powinny dziwić, gdyż aplikacja posiada rozbudowane funkcje, jest prosta w użyciu i synchronizuje produkty ze wszystkich najpopularniejszych sklepów na terenie kraju. Listonic to aplikacja, która pozwala na szybkie i wygodne tworzenie list zakupów oraz posiłków, które będzie można z nich wykonać.
Oprogramowanie posiada liczne porady kulinarne, przekierowania z konkretnych potraw wprost do aplikacji, która generuje listę potrzebnych produktów, funkcje udostępniania list i przepisów innym użytkownikom oraz dodawanie głosowe, które znacznie przyspiesza organizację zakupów oraz pracę w kuchni. Specjalny widżet przenosi stworzoną listę na ekran urządzenia, dzięki czemu bardzo łatwo znaleźć przygotowany wcześniej dokument. Program jest dostępny na wszystkie urządzenia z systemem Android.
Równie dużą popularnością cieszy się bezpłatna aplikacja przygotowana dla użytkowników Androida. Program pomaga w planowaniu posiłków, utrzymywaniu diety, monitorowaniu postępów oraz śledzeniu realizowanych aktywności fizycznych. Baza produktów, które można dodać do jadłospisu, jest bardzo szeroka i pozwala na rozbudowywanie jej o nowe pozycje. Dzięki Yazio użytkownik może samodzielnie ułożyć indywidualny plan diety, a aplikacja będzie podpowiadać, w jaki sposób go zrealizować.
W system wgrane są też przepisy od znanych blogerów kulinarnych i dietetyków, a także ciekawe formy diety, np. post przerywany. Aplikacja udostępnia wiedzę na temat bezpiecznego prowadzenia diety, dlatego może być także doskonałym źródłem wiedzy dla mniej zainteresowanych tematem użytkowników.
Na trzecim miejscu w rankingu żywieniowych aplikacji dla osób aktywnych fizycznie znajduje się program, który świetnie sprawdza dokładne właściwości spożywanych posiłków. Oblicza ilość zawartych w posiłku witamin, kofeiny, węglowodanów, tłuszczów, błonnika czy sodu. Oprócz licznika kalorii Fitatu umożliwia obliczanie właściwości odżywczych każdego produktu, prowadzenie dziennika odżywiania, monitorowanie utraty wagi i wprowadzanie rozbudowanych, personalnych funkcji, na przykład dla wegetarian, cukrzyków czy wegan.
Aplikacja zawiera liczne przepisy kulinarne dostosowane do indywidualnych preferencji, wysyła powiadomienia o regularnym piciu wody, a także pozwala na ustawienie oczekiwanych celów. Baza dostępnych produktów obejmuje wszystkie najpopularniejsze dania z sieci restauracyjnych, takich jak KFC czy Pizza Hut, a także gotowych produktów z marketów, na przykład z Lidla, Biedronki czy Tesco. Społeczność aplikacji w Polsce liczy aktualnie ponad milion użytkowników.
Great message! 😊We are second in the „Health and Fitness” ranking on the AppStore in Poland 🇵🇱🤳🏆 Thank you for your trust and choosing our app 💚 #FitatuTeam
Opublikowany przez Fitatu Czwartek, 25 lutego 2021
Ostatnim programem w zestawieniu jest dobrze znana w świecie osób aktywnych fizycznie aplikacja, która łączy w sobie dietetyka oraz personalnego trenera. Takie połączenie idealnie sprawdza się w przypadku osób regularnie trenujących. Aktualnie baza produktów, z których można stworzyć dietę oraz listy zakupów, liczy ponad 6 milionów i jest poszerzana przez każdego nowego użytkownika. Myfitnesspal udostępnia także wartości odżywcze używanych produktów, liczy zawarte w nich kalorie, węglowodany, białka, cukry, błonnik czy cholesterol.
Wgrany kalkulator przepisów pozwala na samodzielne dodawanie nowych potraw i automatyczne obliczanie zawartych w nich mikroelementów. Dodatkowo do aplikacji wgrano specjalne plany treningowe, ponad 350 różnych ćwiczeń oraz rodzajów treningów, które pomagają podtrzymać efekty diety i poprawić kondycję fizyczną organizmu. Gromadzone w systemie dane oraz statystyki można przesyłać innym użytkownikom lub udostępniać na swoich mediach społecznościowych.
Foto wyróżniające: Freepik