Aplikacje

5 najlepszych aplikacji, które przypomną Ci o odpowiednim nawodnieniu

Aplikacje sportowe to nie tylko treningi, monitory postępów i trackery poziomu snu. Oto najlepsze programy, które wykreują u Ciebie nawyk regularnego przyjmowania wody.

Nawodnienie to – obok zbilansowanej diety, prawidłowego czasu na regenerację organizmu i suplementacji – istotny aspekt zdrowego trybu życia. Osoby aktywne fizycznie powinny szczególnie zwrócić uwagę na kwestię nawodnienia, gdyż ich organizm po intensywnym wysiłku generuje większe zapotrzebowanie na płyny. Woda powinna być uzupełniania w ciągu dnia regularnie i to zanim organizm wyśle sygnał, że jej potrzebuje, na przykład poprzez suchość w gardle. Rekomendowana dawka wody w ciągu doby to 2,5 litra. Odpowiednie rozłożenie tej ilości pomoże w utrzymaniu prawidłowej pracy organizmu oraz lepszego samopoczucia. Niedobór wody może się wiązać z licznymi dolegliwościami, szczególnie z silnymi bólami głowy, sennością czy uczuciem osłabienia. W odpowiednim rozłożeniu płynów w ciągu dnia pomocna może się okazać aplikacja mobilna, która wyśle stosowne przypomnienie.

Water Tracker / WaterMinder

Prosta w obsłudze aplikacja zbiera dane dotyczące codziennej ilości przyjmowanych płynów, analizuje je i generuje informacje o indywidualnym zapotrzebowaniu użytkownika. Dane przedstawiane są w postaci czytelnego wykresu, który obrazuje poziom nawodnienia organizmu. Praca z aplikacją rozpoczyna się od wprowadzenia podstawowych informacji na temat użytkownika, takich jak waga, wzrost, wiek, płeć oraz częstotliwość aktywności fizycznej. Na podstawie uzyskanych danych Water Tracker automatycznie oblicza dzienne zapotrzebowanie, które znacząco ułatwia monitorowanie spożycia wody w ciągu dnia. Program nie ma wgranego systemu powiadomień ani alarmu, co oznacza, że nie wysyła odpowiednich przypomnień o potrzebie uzupełnienia płynów. Aplikacja WaterMinder jest bezpłatna i działa na najpopularniejszych systemach, takich jak Android czy iOS.

Hydro

Aplikacja wymaga podawania najważniejszych informacji dotyczących metryki, trybu życia, ilości wody w przyjmowanym jedzeniu oraz temperatury powietrza w najbliższym otoczeniu. Na podstawie udostępnionych danych Hydro samodzielnie wylicza, jaka jest dzienna wymagana ilość wody do wypicia. Aplikacja ma możliwość ustawienia przypomnienia, które wyśle powiadomienie o konieczności uzupełnienia płynów. Program dostępny jest w wersji darmowej, w której występują wszystkie niezbędne funkcje, oraz płatnej, która umożliwia zapisywanie danych oraz wsparcie organizacji charytatywnych zajmujących się dostarczaniem wody pitnej do pozbawionych kanalizacji regionów świata. Hydro ma prosty interfejs, dlatego jest czytelny i prosty w użytkowaniu.

Opublikowany przez Hydro Poniedziałek, 5 sierpnia 2013

Waterbalance

Program posiada podstawowe funkcje monitorujące dobowe spożycie wody, archiwizujące dane oraz określające indywidualne zapotrzebowanie użytkownika. Dodatkową opcją jest geolokalizacja, dzięki której aplikacja samodzielnie sprawdza aktualną temperaturę otoczenia i dostosowuje do niej potrzebę przyjęcia płynów. Waterbalance pozwala także na połączenie z mediami społecznościowymi i dzielenie się swoimi wynikami.

Woda to życie! Kontroluj nawodnienie z aplikacją Waterbalance 💧
http://apple.co/1Zmc0ru

Opublikowany przez eduweb.pl Piątek, 15 stycznia 2016

Przypomnienie o wodzie

Monitor nawodnienia sprawdza poziom wypitej wody nie tylko w skali doby, ale także tygodnia, miesiąca oraz roku. Aplikacja na podstawie płci oraz wagi użytkownika określa dzienne zapotrzebowanie na płyny, a potem regularnie wysyła stosowne powiadomienia. Inteligentna funkcja powiadomień pozwala na ustawienie trybu snu, dzięki czemu aplikacja nie będzie wyświetlać przypomnień w nocy. Do systemu wgrano aż 20 różnych rodzajów napojów, które można przyjmować. W celu zmotywowania użytkownika oraz wykształcenia w nim zdrowego nawyku picia wody aplikacja oferuje liczne wyzwania, które można wypełniać. Przypomnienie o wodzie jest dostępne w wersji bezpłatnej i obsługuje systemy Android, Windows oraz iOS.

Cierpisz na chroniczne zmęczenie, męczą cie bóle głowy, twoja przemiana materii jest wolniejsza od żółwia? …… A czy…

Opublikowany przez Dieta bez diety Wtorek, 13 kwietnia 2021

Water Your Body

Podobnie jak reszta aplikacji Water Your Body oblicza dzienne zapotrzebowanie wody na podstawie najważniejszych danych użytkownika. Dzięki czytelnym wykresom aplikacja pokazuje, ile płynów należy jeszcze przyjąć do wypełnienia dziennej normy. Atutem systemu jest możliwość wprowadzania różnych rodzajów i pojemności naczyń, z których pije się wodę. Water Your Body pozwala także na ustawienie przypomnień na konkretną godzinę.

Foto wyróżniające: Freepik

Joanna Nowak
Media i copywriting towarzyszą jej od czasów studiów. Ukończyła Filologię Polską ze specjalnością dziennikarstwa, a obecnie studiuje Dziennikarstwo i Komunikację Społeczną z ukierunkowaniem na Dziennikarstwo Sportowe i Zarządzanie w sporcie. Wolny czas spędza aktywnie na spacerach lub w domu z dobrą książką.
  Najważniejsze neuroprzekaźniki, czyli jak „zaprogramować” mózg na wygrywanie
  Poprzedni artykuł
  Maxcom FW42 Gold – wytrzymały zegarek dla miłośniczek aktywności fizycznej
  Następny artykuł

  Może Ci się spodobać

  Komentarze

  Zostaw komentarz

  Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

  Więcej w Aplikacje