Jakie wybrać dodatkowe ubezpieczenie na życie?

Jakie wybrać dodatkowe ubezpieczenie na życie?
/
/
Technews
Potrzebujesz ok. 3 min. aby przeczytać ten wpis

Wybór odpowiedniego rodzaju dodatkowego ubezpieczenia na życie może być trudny. Jest to również ważna decyzja. Niezwykle znaczącą kwestią jest to, aby w odpowiedni sposób zabezpieczyć swoje zdrowie, a także swoich bliskich, jeżeli jest się na przykład rodzicem lub w związku małżeńskim. Wybierając właściwą opcję, można spać spokojnie i być przekonanym, że jest się przygotowanym na każdą ewentualność.

Ubezpieczenie na życie – czym się charakteryzuje?

Ubezpieczenie na życie jest umową pomiędzy ubezpieczycielem a właścicielem polisy. Polisa ubezpieczeniowa na życie gwarantuje, że usługodawca wypłaci określoną sumę pieniędzy wskazanym beneficjentom w momencie śmierci ubezpieczonego w zamian za składki płacone przez klienta za jego życia. Aby umowa była wykonalna, wniosek o ubezpieczenie na życie musi dokładnie ujawniać przeszłe i obecne warunki zdrowotne ubezpieczonego oraz działania wysokiego ryzyka.

Jakie są rodzaje ubezpieczenia na życie?

Dostępnych jest wiele różnych rodzajów ubezpieczeń na życie, które zaspokajają różnego rodzaju potrzeby i preferencje. W zależności od krótko lub długoterminowych potrzeb osoby, która ma być ubezpieczona, ważne jest, aby rozważyć, czy wybrać tymczasowe, czy stałe ubezpieczenie na życie.

Terminowe ubezpieczenie na życie

Terminowe ubezpieczenie na życie trwa przez określoną liczbę lat, a następnie się kończy. Okres ten wybiera się przy zawieraniu polisy. Popularne są opcje 10-, 20- lub 30-letnie. Najlepsze terminowe polisy na życie równoważą przystępność cenową z długoterminową stabilnością finansową. Dużą popularnością cieszą się odmiany tego rodzaju ubezpieczenia takie jak:

  • „Terminowe ubezpieczenie na życie z malejącą sumą ubezpieczenia” jest odnawialnym terminowym ubezpieczeniem na życie, w którym pokrycie maleje przez cały okres trwania polisy według stawki ustalonej z góry.
  • „Zamienne terminowe ubezpieczenie na życie” pozwala posiadaczom polisy na zamianę polisy terminowej na ubezpieczenie stałe.
  • „Corocznie odnawialna terminowa polisa na życie” jest odnawiana co roku i zapewnia wycenę na 365 dni od momentu, w którym polisa została zakupiona. Składki wzrastają co 12 miesięcy i jest to zazwyczaj najtańsze ubezpieczenie.

Stałe ubezpieczenie na życie

Stałe ubezpieczenie na życie pozostaje w mocy przez całe życie klienta, chyba że właściciel polisy przestanie płacić składki lub zrezygnuje z polisy. Zazwyczaj jest ono droższe niż polisa terminowa.

Do najpopularniejszych usługodawców, którzy oferują stałe ubezpieczenie na życie, a także pakiety o innym terminie trwania, należą m.in. Ergo Hestia, PZU, czy Generali. Wybierając się do punktu sprzedaży pakietów ubezpieczeniowych, które znajdują się zazwyczaj w każdym mieście, można zdobyć informacje niezbędne do wybrania właściwej opcji, a także skorzystać z atrakcyjnej oferty cenowej. 

Jednak prawdopodobnie najlepszym wyjściem, jest odwiedzenie strony internetowej, gdzie znajdują się szczegółowe rankingi, a także informacje na temat poszczególnych opcji, które w swojej ofercie ma akurat ubezpieczyciel. Dzięki temu wybranie odpowiedniego pakietu jest prostsze. 

Jak znaleźć dobrego usługodawcę?

Jeżeli szukasz dobrego ubezpieczyciela, w którego ofercie znajdziesz opcję taką jak dodatkowe ubezpieczenie na życie, warto zapoznać się z informacjami na temat najlepszych usługodawców na https://www.rankingubezpieczennazycie.pl/. Oprócz tego możesz skorzystać z informacji, które są umieszczone na https://www.rankingubezpieczennazycie.pl/b/jakie-wybrac-dodatkowe-ubezpieczenie-na-zycie/75.html, gdzie można zdobyć wiedzę na temat atrakcyjnych form dodatkowego ubezpieczenia na życie.

Zdjęcie główne: JESHOOTS.COM/unsplash.com

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Ostatnie wpisy
Rekomendowane
Niezniszczalne w wodzie i na lądzie – najlepsze zegarki sportowe do uprawiania triathlonu
/
Niezniszczalne w wodzie i na lądzie – najlepsze zegarki sportowe do uprawiania triathlonu
Zastanawiasz się, w jaki smartwatch wyposażyć się przed przystąpieniem do wymagającego triathlonu? Oto 5 najlepszych propozycji!
E-usługi, czyli jak zadbać o bezpieczeństwo podczas letnich podróży
/
E-usługi, czyli jak zadbać o bezpieczeństwo podczas letnich podróży
Oficjalne rozpoczęcie wakacji to świetna okazja, aby rzucić okiem na e-usługi, które uczynią ten beztroski okres jeszcze przyjemniejszym oraz znacznie […]
Kamerki sportowe – „pancerne konstrukcje” dla miłośników mocnych wrażeń
/
Kamerki sportowe – „pancerne konstrukcje” dla miłośników mocnych wrażeń
Aby móc uwiecznić swoje wyczyny podczas jazdy na nartach czy rowerze, warto zaopatrzyć się w specjalną kamerkę sportową. Oto garść przydatnych informacji na temat tego sprzętu.