Czy zawsze na narty trzeba jechać w góry? Zobacz listę stoków w północnej Polsce

Czy zawsze na narty trzeba jechać w góry? Zobacz listę stoków w północnej Polsce
/
/
Technews
Potrzebujesz ok. 4 min. aby przeczytać ten wpis

Narty w pierwszej kolejności kojarzą się z feriami spędzonymi w górach, jednak to nie jedyny kierunek, który powinni rozważyć miłośnicy zimowego szaleństwa. Oto lista stoków prosto z północnej Polski – świetnie przygotowane ośrodki wcale nie ustępują swoim górskim odpowiednikom!

Kurza Góra (Kurzętnik)

Kurzętnik to gmina na Warmii i Mazurach. Dumę tego regionu stanowi największy ośrodek narciarski w północnej Polsce – Kurza Góra. Warto zaznaczyć, że jest to stosunkowo nowy obiekt, jego budowę zakończono bowiem w 2016 roku. Na narciarzy czekają tam trzy zróżnicowane trasy o łącznej długości aż 2500 metrów! Ośrodek jest w pełni przygotowany na wizyty młodych adeptów sportów zimowych – w szerokiej ofercie znajdują się m.in. park rozrywki dla dzieci oraz szkółka narciarska. Całkowita przepustowość wynosi 3500 osób na godzinę.

Kartasiówka (Ruś)

Wart uwagi wyciąg narciarski znajduje się także w Rusi k. Olsztyna. Pomimo że Kartasiówka nie należy do najpopularniejszych obiektów w Polsce, to zdecydowanie jest to miejsce z rodzaju tych, które na długo pozostają w pamięci. Piękne okoliczności przyrody, a także trzy niespecjalnie wymagające trasy zjazdowe (po 280 metrów każda) sprawiają, że turyści bardzo chętnie wracają do niewielkiej wsi położonej na północy naszego kraju.

Ośrodek Narciarski Koszałkowo (Wieżyca)

Wieżyca to najwyższe wzniesienie na Niżu Polskim o wysokości blisko 330 m n.p.m.! To właśnie na imponującym kaszubskim wzgórzu postanowiono stworzyć Koszałkowo Centrum Aktywnego Wypoczynku Wieżyca – największy tego typu obiekt na Pomorzu. Szybko okazało się, że budowa nowoczesnego stoku była strzałem w dziesiątkę. Osiem stoków narciarskich umożliwia entuzjastom jazdy na nartach z północnej Polski aktywne spędzanie czasu bez konieczności wyjazdu w dalekie zakątki kraju nad Wisłą.

Malta SKI (Poznań)

Świetny dowód na to, że dobrych stoków narciarskich nie musimy szukać wyłącznie w małych miejscowościach. Centrum sportowo-rekreacyjne nad Jeziorem Maltańskim w Poznaniu oferuje atrakcje skierowane do narciarzy – dwa stoki wyposażone w wyciągi krzesełkowe i orczyki, a także serwis i wypożyczalnia sprzętów zimowych zdecydowanie powinny wystarczyć do udanego spędzenia ferii.

Piękna Góra Rudziewicz (Gołdap)

Kolejnym ośrodkiem na Warmii i Mazurach, któremu warto się przyjrzeć, jest Piękna Góra Rudziewicz. Ten nowoczesny stok narciarski znajduje się w uzdrowiskowej miejscowości Gołdap i posiada aż pięć tras o łącznej długości 2000 metrów. Na uwagę zasługuje przede wszystkim fakt, że trasy zostały przygotowane dla osób o różnym stopniu zaawansowania. W ten sposób zarówno starzy wyjadacze, jak i osoby dopiero rozpoczynające przygodę z nartami poczują się w Pięknej Górze jak w domu.

Zielony Zakątek (Lubstynek)

Zielony Zakątek położony w Lubstynku w gminie Lubawa to doskonała propozycja dla tych, którzy preferują nieco spokojniejszą jazdę. Narciarze mają tam do dyspozycji dwie łagodne trasy – po 300 metrów długości każda. Dodatkowo ten niewielkich rozmiarów stok jest sztucznie naśnieżany i ratrakowany, a na miejscu nie brakuje wypożyczalni, doświadczonych instruktorów czy baru. Słowem – to jedno z najlepszych miejsc do rozpoczęcia przygody z jazdą na nartach w północnej Polsce!

Zdj. główne: Banff Sunshine Village/unsplash.com

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Ostatnie wpisy
Rekomendowane
Jak zakupić ubezpieczenie od kosztów rezygnacji z podróży?
/
Jak zakupić ubezpieczenie od kosztów rezygnacji z podróży?
Podpowiadamy, jak zakupić polisę ubezpieczeniową na wypadek rezygnacji z podróży, w jakich przypadkach zadziała oraz ile jesteśmy w stanie odzyskać.
Wyjątkowe buty lekkoatletycznej mistrzyni – jak wykonane jest obuwie Tobi Amusan?
/
Wyjątkowe buty lekkoatletycznej mistrzyni – jak wykonane jest obuwie Tobi Amusan?
Zdobyła mistrzostwo świata, ale najwięcej mówi się o jej nietypowym obuwiu. W jakich butach rywalizuje Tobi Amusan?
7 najlepszych aplikacji żeglarskich
/
7 najlepszych aplikacji żeglarskich
Wybierasz się na rejs jachtem? Sprawdź najlepsze mobilne aplikacje żeglarskie!