Superkolce z Tokio – czy buty wspomagały lekkoatletów na IO?

Superkolce z Tokio – czy buty wspomagały lekkoatletów na IO?
/
/
Technews
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Po zwycięstwie polskiej sztafety mieszanej 4×400 na IO w Tokio dużo mówi się o tym, czy superkolce, czyli nowy model butów, nie przesądził o końcowym rezultacie.

Totalny gamechanger?

Jeden ze złotych medalistów – Karol Zalewski sam potwierdził w jednym z wywiadów, że nowa technologia zdecydowanie im pomaga: „Mamy nowe kolce, które pomagają nam w uzyskiwaniu lepszych czasów”.

Z kolei jego kolega – Kajetan Duszyński – bagatelizuje całą sprawę: „Mam wrażenie, że do krótkich sprintów wygodniejsze są buty poprzedniej generacji. W tych trudniej się rozpędzić, ale na dystansie biegnie się mniejszym kosztem energii”.

„To śmieszne, że pozwala się na ich używanie (…) To dziwne i nieuczciwe. Gdybym mógł w nich pobiec, złamałbym granicę 9,5 sekundy” – krytycznie ocenił sytuację były mistrz olimpijski Usain Bolt.

Wszystko zgodnie z zasadami

To, że sportowcy wykorzystują najnowsze osiągi technologii do pokonywania kolejnych granic, nie jest niczym nowym. Polscy lekkoatleci wykorzystali nowe buty, które być może zapewniły im przewagę, jednak były zgodne z obowiązującym regulaminem. Producent, czyli firma Nike, skomentował to krótko: „Jesteśmy po prostu mądrzejsi, jeśli chodzi o to, jak projektujemy buty i montujemy kolce”.

Zdjęcie główne: Rabenspiegel/pixabay.com

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Ostatnie wpisy
Rekomendowane
Antywirusy – jak maksymalnie zabezpieczyć komputer?
/
Antywirusy – jak maksymalnie zabezpieczyć komputer?
Bezpieczne przeglądanie sieci możliwe jest dzięki odpowiedniemu oprogramowaniu antywirusowemu. Użytkownik nieustannie narażony jest na zagrożenia, które mogą w poważny sposób uszkodzić komputer, a tym samym przechowywane na nim dane.
Czy warto zainwestować w dodatkowego antywirusa na swój komputer?
/
Czy warto zainwestować w dodatkowego antywirusa na swój komputer?
W dzisiejszych czasach, kiedy coraz większa część naszego życia toczy się w świecie cyfrowym, bezpieczeństwo komputerowe staje się priorytetem dla wielu osób.
Jak sztuczna inteligencja pomaga piłkarzom i trenerom?
/
Jak sztuczna inteligencja pomaga piłkarzom i trenerom?
Zobacz, jak sztuczna inteligencja AI pomaga piłkarzom i trenerom w trakcie rozgrywanego meczu, jak i poza boiskiem!