Jak moduł to tylko Arduino Uno Rev3 – dlaczego dobry dla każdego?

Jak moduł to tylko Arduino Uno Rev3 – dlaczego dobry dla każdego?
/
/
Technews
Potrzebujesz ok. 4 min. aby przeczytać ten wpis

Rodzina płytek Arduino istnieje tak długo, że różnorodność wśród modułów stała się na tyle wielka, że każdy jest w stanie znaleźć coś dostosowanego do własnych potrzeb, a każdy kolejny moduł jest lepszy od poprzednika. Najnowsza wersja Arduino Uno oparta jest na układzie ATmega328P, który posiada 32 KB pamięci flash, 2 KB pamięci RAM i oscylator 16 MHz. Ma również interfejs USB, dzięki czemu można go programować bez konieczności używania zewnętrznego programatora.

Arduino to wyznacznik jakości sam w sobie

Nie jest zaskoczeniem, że Arduino stał się tak popularny zarówno wśród hobbystów, studentów, jak i profesjonalistów. Arduino to platforma elektroniczna o otwartym kodzie źródłowym oparta na łatwym w użyciu sprzęcie i oprogramowaniu. Możesz jej używać do sterowania światłami, silnikami, serwomechanizmami i innymi urządzeniami elektronicznymi.

Jednym z najistotniejszych powodów, dla których Arduino cieszy się tak dużym zainteresowaniem, jest jego prostota. Przykładowo płytka Arduino Uno ma tylko kilka elementów: 

  • 8-bitowy układ mikrokontrolera firmy Atmel; 
  • złącze USB do programowania płytki i wprowadzania kodu z komputera; 
  • gniazdo zasilania, które zapewnia zasilanie z zasilacza sieciowego lub pakietu baterii;
  • przycisk reset, który po naciśnięciu resetuje mikrokontroler.

Produkty i usługi nieskomplikowane, lecz wysoce efektywne, zawsze będą cieszyć się uznaniem wśród odbiorców. Przykładem takiej usługi może być budowanie wizerunku działalności w sieci – SEO, które oferuje poznańska Grupa iCEA. To przodująca agencja marketingowa, której zespół webmasterów gwarantuje pozycjonowanie stron przekładające się na zwiększenie zainteresowania Twoimi produktami bądź usługami. Co jest w tym najlepsze? Nie musisz robić nic, pozostaje cieszyć się rozwojem biznesu!

Arduino składa się z dwóch różnych części

Płytka Arduino jest platformą prototypowania o otwartym kodzie źródłowym, opartą na elastycznym, łatwym w użyciu sprzęcie i oprogramowaniu. Przeznaczona jest dla programistów, hobbystów programowania oraz wszystkich zainteresowanych tworzeniem interaktywnych obiektów lub środowisk.

Język programowania natomiast oparty jest na Wiring autorstwa Hernando Barragana i opracowany przez studentów z Interaction Design Institute Ivrea (IDII) w Ivrea we Włoszech. Język ten wykorzystuje składnię w stylu C/C++, która pozwala programistom pisać kod w sposób podobny do konwencjonalnych języków typu C czy Java, ale z dostępem do funkcjonalności niskiego poziomu, takich jak bezpośrednia manipulacja pamięcią na poziomie sprzętowym.

Czy jest coś jeszcze?

Innym powodem popularności Arduino Uno jest to, że mnogość jego zastosowania wręcz przytłacza; zasadniczo ogranicza nas tylko wyobraźnia. Na przykład, istnieją płyty Arduino specjalnie zaprojektowane dla projektów specjalizujących się w robotyce, np. Robot Control Board, który zawiera sterownik silnika krokowego IC zdolny do dostarczania do 2A na fazę przy napięciu do 48VDC (72VDC w szczycie).

Kompletny pakiet startowy

Arduino Uno to zasadniczo płytka startowa dla początkującego użytkownika, jak też moduł z potencjałem dla zaawansowanego, ponieważ jest łatwa do lutowania i może być używana, jak już wspominaliśmy, do różnych typów projektów. Jeśli chcesz sprawić, żeby dioda LED migała – z modułem Uno możesz się tego nauczyć! Może chciałbyś poznać komunikację szeregową? Do tego celu możesz użyć Arduino z tarczą Ethernetową lub innego rodzaju urządzenia szeregowego, jak wyświetlacz LCD lub moduł GPS – mind is the limit.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Ostatnie wpisy
Rekomendowane
Run-log – darmowa polska aplikacja dla biegaczy i cyklistów
/
Run-log – darmowa polska aplikacja dla biegaczy i cyklistów
Stworzony w Polsce program ułatwia monitorowanie postępów, tworzy szczegółowe statystyki i generuje kompletny plan treningowy dopasowany do indywidualnych potrzeb zawodnika. […]
Powerbank – gadżet, który zawsze warto mieć pod ręką!
/
Powerbank – gadżet, który zawsze warto mieć pod ręką!
Aby wybrać odpowiednie urządzenie, należy znać różnicę pomiędzy pojemnością nominalną a użytkową. Pojemność nominalna to inaczej pojemność, jaką mają wszystkie ogniwa zainstalowane w powerbanku.
Nowoczesna technologia odpowiedzią na brak kibiców. Nowa Zelandia z wirtualnym dopingiem na IO w Tokio!
/
Nowoczesna technologia odpowiedzią na brak kibiców. Nowa Zelandia z wirtualnym dopingiem na IO w Tokio!
Nowoczesna technologia nieustannie się rozwija i daje coraz więcej możliwości w rozmaitych aspektach życia. Podczas tegorocznych Igrzysk Olimpijskich w Tokio […]