Aplikacje

6 najlepszych krokomierzy na Androida i iOS

Najczęściej funkcję krokomierza spełnia sportowy smartwatch, jednak taką samą możliwość dają aplikacje mobilne. Sprawdź, które z nich są najbardziej funkcjonalne!

Accupedo

Jedna z najprostszych w obsłudze i najbardziej popularnych aplikacji liczących kroki. System monitoruje codziennie pokonywaną trasę, licząc kroki oraz odległość w przebytych kilometrach. Dzięki wgranemu GPS-owi dokładnie pokazuje na mapie, jaką drogę przeszedł użytkownik. Accupedo pozwala na ustawienie kilku aktywności, w tym chodzenie, bieganie i jazdę na rowerze. Inteligentny algorytm samodzielnie wykrywa ruch, dlatego nie liczy odległości podczas jazdy komunikacją miejską czy samochodem. Program tworzy codzienne, tygodniowe, miesięczne oraz roczne zestawienia w postaci prostych wykresów, które można udostępniać w mediach społecznościowych. Użytkownik może ustawić dzienne cele, swoją wagę, przewidywany dystans czy poziom czułości odczytywania danych podczas ruchu. Aplikacja jest bezpłatna i można ją sparować z systemem Google Fit czy MyFitnessPal.

Step Counter

Estetyczny interfejs, który można personalizować, pozwala na komfortowe korzystanie z aplikacji i łatwy dostęp do najważniejszych danych. Oprócz liczenia kroków i pokonanej odległości system pokazuje także szacunkową ilość kalorii spalonych podczas aktywności fizycznej. Dzięki tej opcji użytkownik otrzymuje pełen obraz swoich ćwiczeń i może lepiej dostosowywać dystans do przewidywanych celów i oczekiwanych efektów. Aplikacja tworzy systematyczne raporty pokazujące najpopularniejsze dystanse, średnią ilość przebytych kroków oraz zużytą energię. W programie brak systemu GPS, dlatego nie ma możliwości dokładnego śledzenia trasy na mapie.

This pedometer uses the built-in sensor to count your steps. No GPS tracking, so it can greatly save battery. It also…

Opublikowany przez Dailyapp Wtorek, 31 marca 2020

Krokomierz StepsApp

Charakterystycznym elementem aplikacji jest interaktywny sposób prezentacji danych. Użytkownik może korzystać z uaktualnianego na bieżąco dziennego wykresu lub animacji, które prezentują czynione postępy. Wygląd aplikacji można dostosować do indywidualnych preferencji, wybierając jeden z 6 przygotowanych wariantów. StepsApp pozwala także na zintegrowanie z Google Fit i profilami w mediach społecznościowych. System dostępny jest w 20 językach i umożliwia korzystanie z funkcji VoiceOver.

Easy Fit Step Counter

Tak jak wszystkie krokomierze aplikacja liczy wykonane w ciągu doby kroki i tworzy specjalne raporty. Dodatkowo pokazuje liczbę spalonych podczas wysiłku kalorii. Designerski interfejs programu jest rozbudowany o interesującą oprawę graficzną z oryginalnymi projektami twórców. Aplikacja przyznaje wirtualne odznaki – które mają motywować użytkownika do dalszej pracy i pokazywać zrealizowane postępy – monitoruje poziom nawodnienia organizmu, ma niskie zużycie baterii, nie posiada systemu GPS i zawiera informacje o ilości kalorii, które należy spalić po konkretnym posiłku, na przykład tabliczce czekolady czy cheeseburgerze. Interesującą funkcją jest anonimowość aplikacji, która nie wymaga podawania wrażliwych danych, adresu e-mail czy logowania przez konta w mediach społecznościowych w celu korzystania z programu.

Pacer

Podobnie jak poprzednia aplikacja Pacer nie wymaga specjalnego logowania i pozwala na zachowanie pełnej anonimowości. Wszechstronnie zbierane dane nie ograniczają się tylko do liczby kroków, ale także spalonych kalorii, dystansu, wagi ciała, BMI, czasu oraz formy aktywności. System ma wgrany GPS, pozwala na łączenie się z innymi użytkownikami, archiwizuje zapisane informacje i umożliwia połączenie z MyFitnessPal. Pacer jest aplikacją bezpłatną, a grono jej użytkowników to już ponad 10 milionów na całym świecie.

Map My Walk

Ostatnią propozycją w zestawieniu jest rozbudowana aplikacja, która działa nie tylko na telefonie, ale pozwala także na połączenie z zewnętrznymi urządzeniami, takimi jak smartwatch, inteligentne buty do biegania czy nowoczesne aplikacje sportowe. Map My Walk tworzy mapy pokonanych tras i statystyki aktywności fizycznych. Oprócz spacerów czy biegania aplikacja może monitorować ponad 600 innych aktywności. Podstawowa wersja jest bezpłatna, ale na rynku dostępny jest także wariant premium, który spełnia rolę wirtualnego trenera.

No more sweaty fingers. With the Hold to Finish button, it’s seamless to end a workout. Update your iOS app today!
http://undrarmr.co/2csHg9f

Opublikowany przez MapMyWalk Poniedziałek, 12 września 2016

Foto wyróżniające: Freepik

Joanna Nowak
Media i copywriting towarzyszą jej od czasów studiów. Ukończyła Filologię Polską ze specjalnością dziennikarstwa, a obecnie studiuje Dziennikarstwo i Komunikację Społeczną z ukierunkowaniem na Dziennikarstwo Sportowe i Zarządzanie w sporcie. Wolny czas spędza aktywnie na spacerach lub w domu z dobrą książką.
  Powtórki wideo i technologia goal-line wspomogą sędziów piłki ręcznej w europejskich pucharach
  Poprzedni artykuł
  Maxcom FW42 Gold – wytrzymały zegarek dla miłośniczek aktywności fizycznej
  Następny artykuł

  Może Ci się spodobać

  Komentarze

  Zostaw komentarz

  Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

  Więcej w Aplikacje