6 najlepszych krokomierzy na Androida i iOS

6 najlepszych krokomierzy na Androida i iOS
/
/
Aplikacje
Potrzebujesz ok. 5 min. aby przeczytać ten wpis

Najczęściej funkcję krokomierza spełnia sportowy smartwatch, jednak taką samą możliwość dają aplikacje mobilne. Sprawdź, które z nich są najbardziej funkcjonalne!

Accupedo

Jedna z najprostszych w obsłudze i najbardziej popularnych aplikacji liczących kroki. System monitoruje codziennie pokonywaną trasę, licząc kroki oraz odległość w przebytych kilometrach. Dzięki wgranemu GPS-owi dokładnie pokazuje na mapie, jaką drogę przeszedł użytkownik. Accupedo pozwala na ustawienie kilku aktywności, w tym chodzenie, bieganie i jazdę na rowerze. Inteligentny algorytm samodzielnie wykrywa ruch, dlatego nie liczy odległości podczas jazdy komunikacją miejską czy samochodem. Program tworzy codzienne, tygodniowe, miesięczne oraz roczne zestawienia w postaci prostych wykresów, które można udostępniać w mediach społecznościowych. Użytkownik może ustawić dzienne cele, swoją wagę, przewidywany dystans czy poziom czułości odczytywania danych podczas ruchu. Aplikacja jest bezpłatna i można ją sparować z systemem Google Fit czy MyFitnessPal.

Step Counter

Estetyczny interfejs, który można personalizować, pozwala na komfortowe korzystanie z aplikacji i łatwy dostęp do najważniejszych danych – już na pierwszy rzut oka widać, że design został zaprojektowany przez najlepszych specjalistów! Oprócz liczenia kroków i pokonanej odległości system pokazuje także szacunkową ilość kalorii spalonych podczas aktywności fizycznej. Dzięki tej opcji użytkownik otrzymuje pełen obraz swoich ćwiczeń i może lepiej dostosowywać dystans do przewidywanych celów i oczekiwanych rezultatów. Dodatkowo aplikacja tworzy systematyczne raporty pokazujące najpopularniejsze dystanse, średnią liczbę przebytych kroków oraz zużytą energię. Niewielkim minusem może okazać się zaś brak systemu GPS, w związku z czym w programie nie ma możliwości dokładnego śledzenia trasy na mapie.

This pedometer uses the built-in sensor to count your steps. No GPS tracking, so it can greatly save battery. It also…

Opublikowany przez Dailyapp Wtorek, 31 marca 2020

Krokomierz StepsApp

Charakterystycznym elementem aplikacji jest interaktywny sposób prezentacji danych. Użytkownik może korzystać z uaktualnianego na bieżąco dziennego wykresu lub animacji, które prezentują czynione postępy. Co istotne, twórcy dali możliwość wyboru wykresu nie tylko dziennego, ale również miesięcznego i rocznego. W ten sposób każdy ma szansę korzystać z aplikacji wedle własnych planów i potrzeb treningowych. Wygląd aplikacji można również bez trudu dostosować do indywidualnych preferencji wizualnych, wybierając jeden z 6 przygotowanych wariantów kolorystycznych. StepsApp pozwala także na zintegrowanie z Google Fit i profilami w mediach społecznościowych. System dostępny jest w aż 20 językach i umożliwia korzystanie z funkcji VoiceOver.

Easy Fit Step Counter

Tak jak wszystkie krokomierze aplikacja liczy wykonane w ciągu doby kroki i tworzy specjalne raporty. Dodatkowo pokazuje liczbę spalonych podczas wysiłku kalorii. Designerski interfejs programu jest rozbudowany o interesującą oprawę graficzną z oryginalnymi projektami twórców. Aplikacja przyznaje wirtualne odznaki – które mają motywować użytkownika do dalszej pracy i pokazywać zrealizowane postępy – monitoruje poziom nawodnienia organizmu, ma niskie zużycie baterii, nie posiada systemu GPS i zawiera informacje o ilości kalorii, które należy spalić po konkretnym posiłku, na przykład tabliczce czekolady czy cheeseburgerze. Interesującą i nieczęsto spotykaną w dzisiejszych czasach funkcją jest całkowita anonimowość aplikacji, która nie wymaga podawania wrażliwych danych, adresu e-mail czy logowania przez konta w mediach społecznościowych w celu korzystania z programu. 

Pacer

Podobnie jak omawiany przed chwilą Easy Fit Step Counter, Pacer nie wymaga specjalnego logowania i pozwala na zachowanie pełnej anonimowości. Twórcy aplikacji skupili się natomiast na skrupulatnym gromadzeniu informacji dotyczącej wykonywanych ćwiczeń. Wszechstronnie zbierane dane nie ograniczają się bowiem tylko do liczby kroków, ale także spalonych kalorii, dystansu, wagi ciała, BMI, czasu oraz formy aktywności. Lakonicznie rzecz ujmując – popularna aplikacja ma do zaoferowania w zasadzie wszystkie niezbędne do ćwiczeń dane. System posiada także wgrany GPS, pozwala na łączenie się z innymi użytkownikami, archiwizuje zapisane informacje i umożliwia połączenie z MyFitnessPal. Pacer jest aplikacją całkowicie bezpłatną, a grono jej użytkowników to już ponad 10 milionów miłośników aktywności fizycznej z najróżniejszych zakątków świata.

Map My Walk

Ostatnią propozycją w zestawieniu jest rozbudowana aplikacja, która działa nie tylko na telefonie, ale pozwala także na połączenie z zewnętrznymi urządzeniami, takimi jak smartwatch, inteligentne buty do biegania czy nowoczesne aplikacje sportowe. Map My Walk – zgodnie ze swoją nazwą – tworzy mapy pokonanych tras i statystyki aktywności fizycznych. Oprócz podstawowych aktywności takich jak spacery czy bieganie aplikacja może monitorować ponad 600 innych form ćwiczeń, wśród których znajdziemy m.in. jazdę na rowerze, trening na siłowni, a nawet jogę! Podstawowa wersja jest bezpłatna, ale na rynku dostępny jest także wariant premium, który spełnia rolę wirtualnego trenera. Za taką przyjemność przez jeden miesiąc użytkownik musi zapłacić 5,99$, zaś w przypadku subskrypcji rocznej – jednorazowo 29,99$ lub 2,50$ miesięcznie.

No more sweaty fingers. With the Hold to Finish button, it’s seamless to end a workout. Update your iOS app today!
http://undrarmr.co/2csHg9f

Opublikowany przez MapMyWalk Poniedziałek, 12 września 2016

Foto wyróżniające: Freepik

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Ostatnie wpisy
Rekomendowane
10 trybów sportowych w przystępnej cenie. Honor Band 6 zadebiutuje już za kilka dni!
/
10 trybów sportowych w przystępnej cenie. Honor Band 6 zadebiutuje już za kilka dni!
Wielkimi krokami zbliża się światowa premiera inteligentnej opaski fitness Honor Band 6 – urządzenie ma trafić na rynek jeszcze w […]
Zegarki skrojone dla sportowców. Garmin 2 i Garmin 2S już w sprzedaży!
/
Zegarki skrojone dla sportowców. Garmin 2 i Garmin 2S już w sprzedaży!
Garmin ani myśli się zatrzymywać i regularnie prezentuje nowe gadżety z branży wearables. Na rynek trafiła właśnie druga generacja smartwatcha […]
W jakich branżach potrzebne są clean roomy?
/
W jakich branżach potrzebne są clean roomy?
Clean room zapewnia wysoką jakość i bezpieczeństwo w różnych dziedzinach.