Jak wybrać odpowiednią pamięć ram do komputera?

Jak wybrać odpowiednią pamięć ram do komputera?
/
/
Technews
Potrzebujesz ok. 3 min. aby przeczytać ten wpis

Artykuł sponsorowany

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść artykułu i osobiste poglądy autora.

Pamięć ram to istotny podzespół, który jest potrzebny do działania każdego komputera, czy też laptopa. Istotne jest właściwe dobranie tego produktu. Dzięki czemu – wydajność sprzętu zostanie zwiększona. Odpowiedni wybór wpłynie także na szybkość działania systemu operacyjnego i wszystkich użytkowanych programów.

Jakie jest najważniejsze kryterium przy wyborze pamięci RAM?

Stoisz przed wyborem pamięci ram? Bardzo ważne jest, aby dobrać odpowiedni rodzaj RAM-u. Obowiązkowo musi on być kompatybilny z Twoją płytą główną. Musisz też dowiedzieć się, jaka wielkość pamięci, będzie Ci potrzebna. Do jednego z najważniejszych kryteriów można zaliczyć rozmiar. W przypadku, gdy chcesz wykorzystać komputer do pracy biurowej, absolutne minimum to 4 GB. Chcesz na sprzęcie renderować i obrabiać wideo? W tej sytuacji – im więcej pamięci, tym lepiej. Poziomem wyjściowym powinno być 16 GB RAM. Urządzenie ma Ci służyć również do grania? Tutaj będzie wymagane od 8 do  16 GB pamięci RAM. 

Jakie parametry musisz wziąć pod uwagę, wybierając pamięć RAM?

Do takich parametrów można zaliczyć: podkręcenie, timing, chłodzenie, rodzaj pamięci, RAM ECC. Esus IT posiada bogatą ofertę pamięci operacyjnych RAM dostosowanych do konkretnych wymagań sprzętowych. Więcej o produktach, które oferuje – możesz dowiedzieć się ze strony: https://www.esus-it.pl/pol_n_PAMIEC-RAM-8488.html. Warto szczegółowo zapoznać się z wymienionymi wyżej kryteriami, które uwzględnia się przy wyborze pamięci. Pierwszy parametr może poprawić częstotliwość i timing Twojej kości pamięci. Warto wiedzieć, że przykładowo standardowe moduły DDR3 taktowane są na 1333 MHz. Pamięć ram powinna mieć możliwie najniższe opóźnienia. Należy zaznaczyć, że niskie timingi sprawdzą się w pracy, która wymaga obliczeń z wykorzystaniem małych plików. W kwestii chłodzenia, trzeba wspomnieć o tym, że niektóre pamięci oferowane są z dodatkowym odpromiennikiem ciepła. W temacie rodzajów, dostępna jest np. pamięć ram DDR5. Technologia ECC to korekcja błędów.

Co koniecznie trzeba wiedzieć o specyfikacji pamięci RAM DDR4 i DDR5?

Pamięć ram DDR5 została zwiększona o gęstość zapisu. To przekłada się na jej pojemność. W przypadku pamięci ram DDR4, gęstość jest na poziomie 16GB. W DDR5 wynosi 64GB. Co to oznacza? Nowe pamięci umożliwiają wykorzystanie, jak najmniejszej liczby chipów w jednym module w celu otrzymania identycznej pojemności, jak w przypadku DDR4. Inną zmianą jest też zmniejszenie bazowego napięcia z 1,2 V do 1,1 V. Ich zakupu możesz dokonać poprzez stronę: https://www.esus-it.pl/.

ECC to korekcja błędów, czym więc wyróżniają się pamięci ram z tą funkcją?

Kości ram, które posiadają funkcję ECC mają rozszerzoną szynę danych. Przesyłane są nie tylko dane, ale również kod sprawdzający, kontrolny i wychwytujący ewentualne błędy transmisji. Stosowane są głównie w komputerach, które świadczą takie usługi jak np. udostępnianie pewnych zasobów innym urządzeniom lub przekazywanie danych. Jednak musisz wiedzieć o tym, że ECC wymaga odpowiedniej płyty głównej. Jej chipset oraz BIOS muszą obsługiwać tego rodzaju transmisję.

Fot.: materiał prasowy Klienta.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Ostatnie wpisy
Rekomendowane
Lustrzanki – jakie mają zalety?
/
Lustrzanki – jakie mają zalety?
Lustrzanki to aparaty fotograficzne, które od dawna cieszą się popularnością wśród profesjonalnych fotografów oraz miłośników fotografii. W porównaniu do aparatów kompaktowych, lustrzanki mają wiele zalet, które sprawiają, że są one najlepszym wyborem dla osób, które chcą uzyskać najwyższą jakość zdjęć.
8 aplikacji mobilnych przydatnych podczas wspinaczki górskiej
/
8 aplikacji mobilnych przydatnych podczas wspinaczki górskiej
Planujesz górskie wycieczki? Poznaj aplikacje, które z pewnością pomogą Ci podczas wypraw!
Szukasz pomysłów na nowe triki skateboardingowe? Sprawdź te aplikacje!
/
Szukasz pomysłów na nowe triki skateboardingowe? Sprawdź te aplikacje!
Uczysz się jazdy na deskorolce i chciałbyś poznać nowe triki, ale nie wiesz, jak się ich nauczyć? Te aplikacje przeprowadzą Cię przez cały proces krok po kroku.