Jolt Sensor – ubieralny czujnik uderzeń, który może uratować życie sportowca

Jolt Sensor – ubieralny czujnik uderzeń, który może uratować życie sportowca
/
/
Gadżety
Potrzebujesz ok. 4 min. aby przeczytać ten wpis

Przyzwyczailiśmy się do tego, że technologia otacza nas niemal z każdej strony. Zdobycze technologiczne są na szeroką skalę wykorzystywane między innymi w sektorze sportowym. Jednym z nich jest Jolt Sensor, czyli czujnik uderzeń. Kto powinien pomyśleć o inwestycji w takie urządzenie?

Jolt Sensor – gadżet sportowy, w który warto zainwestować

Wybór gadżetów jest obecnie gigantyczny. Z łatwością możemy je kupić w każdym sklepie sportowym. Są to między innymi zegarki sportowe czy inteligentna odzież. Jakie korzyści wynikają z używania takich gadżetów? Z pewnością dostarczają one sportowcowi szeroką wiedzę na temat specyfiki treningu.

Zegarek sportowy ma wiele funkcji. Mierzy nie tylko czas treningu, lecz także ilość spalonych kalorii, pokonany dystans czy przewyższenia. Zegarki sportowe z wyższej półki mają jeszcze więcej funkcji przydatnych dla zaawansowanych użytkowników. Można do pamięci urządzenia wgrać np. trasę biegu.

Jolt Sensor to z kolei gadżet, który może przydać się w sportach kontaktowych. Taka forma aktywności fizycznej naraża sportowca na duże ryzyko urazów. Ubieralny czujnik pozwala monitorować siłę uderzeń i wykrywa potencjalnie niebezpieczne sytuacje.

Na jakie gadżety sportowe się zdecydować? Dużo zależy od tego, jaka dyscyplina sportowa stanowi priorytet. Dla miłośników biegania pozycją obowiązkową będzie zegarek sportowy, zaś dla pasjonata sportów kontaktowych może to być właśnie czujnik uderzeń.

Sporty kontaktowe z większym ryzykiem kontuzji

Każda aktywność fizyczna niesie ryzyko kontuzji. Jednak w przypadku sportów kontaktowych ryzyko uszkodzenia ciała znacznie wzrasta. Jeżeli pomoc nie nadejdzie na czas, to dla zawodnika może się to skończyć tragicznie. Jolt Sensor to czujnik, który pomaga ocenić skalę potencjalnego zagrożenia. Im szybciej zostanie wykryte zbyt silne uderzenie w głowę, które może potencjalnie skutkować np. wstrząśnieniem mózgu, tym większa jest szansa na szybką pomoc medyczną.

Jolt Sensor – niewielki czujnik uderzeń

Każdy sportowiec, któremu zależy na poprawie własnego bezpieczeństwa, powinien zainteresować się tym gadżetem o niewielkich rozmiarach. Nie jest to nowość na rynku – osoby aktywne fizycznie korzystają z takich sensorów już od kilku lat.

Dzięki temu, że Jolt Sensor jest urządzeniem o niewielkich rozmiarach, to może on pozostać niewidoczny dla osób postronnych. Z łatwością schowasz go pod kaskiem. Przymocowanie Jolt Sensora do kasku czy opaski jest bardzo proste – urządzenie ma specjalny klips. W przypadku uderzenia o znacznej sile Jolt Sensor zacznie wibrować.

Concussions happen. Monitor impacts in real time with Jolt Sensor. http://goo.gl/U0IpSl

Opublikowany przez Jolt Sensor Wtorek, 14 lipca 2015

Śledzenie stanu zawodnika przy pomocy aplikacji

Nie tylko sam zawodnik zostanie wibracjami poinformowany o tym, że mogło dojść do uderzenia o dużej sile, które może stanowić potencjalne zagrożenie dla zdrowia i życia. Informacje te zostaną przesłane również na urządzenie (np. telefon lub tablet), na którym wcześniej została zainstalowana odpowiednia aplikacja.

Korzystając z czujnika uderzeń, masz wpływ na poprawę własnego bezpieczeństwa zarówno podczas treningów, jak i zawodów sportowych. Nie tylko Ty zdobędziesz wiedzę o stanie swojego zdrowia i o sytuacjach potencjalnie niebezpiecznych. Takie dane mogą zostać również przesłane na urządzenie, z którego korzysta Twój trener.

Analiza danych zebranych przez czujnik uderzeń pozwoli na reakcję odpowiednią do zaistniałej sytuacji. Jeżeli uderzenie, które otrzymał zawodnik, było bardzo mocne i może zagrażać zdrowiu, wówczas osoba poszkodowana powinna zostać wycofana z dalszych rozgrywek, przynajmniej do momentu konsultacji z lekarzem.

W jakich sportach Jolt Sensor może okazać się pomocny?

Takie urządzenie może zyskać popularność zwłaszcza wśród osób trenujących sporty, w których bardzo często dochodzi do kontaktu z innym zawodnikiem. Jest to np. rugby czy futbol amerykański. Nowoczesne technologie pomogą w wykryciu potencjalnych zagrożeń związanych z silnymi urazami głowy. Pozwolą również na szybką reakcję ze strony trenera czy lekarza sportowego.

Foto wyróżniające: Jolt Sensor – materiały prasowe

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Ostatnie wpisy
Rekomendowane
Jak technologia zmienia obsługę klienta? Przegląd najnowszych trendów w automatyzacji
/
Jak technologia zmienia obsługę klienta? Przegląd najnowszych trendów w automatyzacji
Przekształcenie interakcji z klientem dzięki najnowszej technologii i automatyzacji: odkryj, jak kluczowe innowacje wpływają na branżę usługową.
Jak działa tunel aerodynamiczny, z którego korzystają skoczkowie?
/
Jak działa tunel aerodynamiczny, z którego korzystają skoczkowie?
Lot w tunelu aerodynamicznym to nie tylko doskonała rozrywka, lecz również dobry sposób na przygotowanie do niektórych dyscyplin sportu.
Amazfit GTS 2 oraz GTR 2 już po premierze. Więcej funkcji dla aktywnych fizycznie
/
Amazfit GTS 2 oraz GTR 2 już po premierze. Więcej funkcji dla aktywnych fizycznie
W miniony poniedziałek odbyła się prezentacja innowacyjnych produktów spod znaku popularnej firmy Amazfit. Jednymi z zaprezentowanych modeli były nowe modele […]